Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én tartom ezt elítélendőnek?

Csak én tartom ezt elítélendőnek?

Figyelt kérdés

Számtalanszor látom, hogy anyukák parányi, 2-4 hetes babákat húznak-nyúznak a tömegközelekedésen az influenza időszak kellős közepén. Szerintme ez oltári szörnyű és nagy felelőtlenség. Majd megszakad a szívem a pici kókadozó fejű babákon.


Ma is, mentem a villamoson reggel, tök tele volt. Alig pár hetes baba anyja hasára kákötve ezzel a kendő szerűséggel, tök nyomorban összepaszírozva. Mindenki köhögcsélt, olyan hurutosakat köhögtek a picitől 1-2 méterre, hogy én eltakartam az arcomat egy kendővel. Teljesen meg vagyok döbbenve. Hogy tehet ilyet egy anya, hogy ilyen fertőzésveszélynek teszi ki a pár hetes/hónapos babáját? Ez rettenetes...



2014. febr. 26. 10:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/85 anonim ***** válasza:
83%

Neked még nincsen gyereked?

Tudod, van amikor nincs más választás. Pl. a nagyot elvinni oviba. Vagy orvoshoz visszamenni és nincs aki vigyázzon a kicsire. Apuka messze dolgozik, nagymama nem él. Nálunk is ez van. Szerencsére 2-4 hetesen nem volt ilyen gondom, és nyilván az ember, ha lehetősége van, kerüli az ilyen szitut, de én el tudom képzelni, hogy muszáj valahova mennie.

Nagyon könnyű ám ítélkezni.

2014. febr. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/85 anonim ***** válasza:
87%
Nem értek vele egyet, de nem is elítélendő. Honnan tudod, hogy hova ment? Lehet épp orvoshoz vitte a bébit, vagy neki kellett dokihoz mennie, és azért nem mindegy hogy pár hetes vagy pár hónapos babáról beszélünk.
2014. febr. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/85 anonim ***** válasza:
86%
Tudod, van olyan amikor nincs más lehetőség. Az anyuka nem tud kire számítani, a gyereket meg orvoshoz kell vinni, vagy be kell vásárolni. Hidd el, neked sem lenne más választásod. Nekem sem volt senki aki segít, egyedül voltam. Mindhárom gyerekem él és virul
2014. febr. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/85 anonim ***** válasza:
92%

És szerinted mit kellene tenniük??? Gondolom a legtöbben nem passzióból hurcolásszák magukkal a gyereket,hanem mert nincs kire hagyni!

Ha meg otthon hagyja egyedül a picit azon háborodsz fel! Elintézni való dolga mindenkinek van,ha van gyereke ha nincs.

2014. febr. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/85 anonim ***** válasza:
86%

"Hogy tehet ilyet egy anya, hogy ilyen fertőzésveszélynek teszi ki a pár hetes/hónapos babáját? Ez rettenetes..."


Ugye arról még nem hallottál, hogy aki egy ilyen pici babával útnak indul tömegközlekedéssel, annak nincs más választása.


Lehet, hogy beteg a baba és orvoshoz viszi, vagy kötelező vizsgálatra, vagy egyszerűen csak ügyet kell intéznie ami nem tűr halasztást az influenza járvány utánig.


Ez egyáltalán nem vérlázító. Az a vérlázító, hogy egy ilyen anyának, akinek a baba a hasára van kötve, nem adják át a helyet, és ott kell állnia szorongva. Ezen jobban fel lennék háborodva.

2014. febr. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/85 anonim ***** válasza:
83%
Szebb is lenne, ha anyuka a gyerek egy éves koráig otthon lenne vele a teljesen steril, zsilipelhető lakásban. Nem is lenne semmi baja a gyereknek (meg mondjuk az immunrendszerének is jót tenne, ha nem kapna semmi ingert, utána jönnének a nagy meglepetések). Csak éppen vannak, akik ezt nem tudják megvalósítani, mert nincs kire bízniuk a gyereket, ezért ha menniük kell valahová, akkor viszik magukkal. Jó sok gyerek nőtt már fel úgy, hogy egészen kicsiként nem ideális körülmények közt élt, aztán ember lett belőlük. Gondolj bele: az se sokkal jobb neki, ha kicsit nagyobbként otthon kúszik-mászik a ki tudja, mit megkötő padlószőnyegen, hétvégén nagyapa-nagymama-nagybácsi-nagynéni körbecsókolgatja (nesze neked, sterilitás), ehhez pedig még esetleg jönnek egy régi azbesztes szigetelés csodái vagy a nagytestvér hörcsöge.
2014. febr. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/85 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos nem mindenki teheti meg hogy otthon üljön a babával.Lehet hogy épp orvoshoz mentek. Ha anyum nem tudott volna elvinni minket hétfőn a sebészetre (kontrollra kellett mennünk) akkor bizony mi is villamossal és metróval mentünk volna a Heimpálba. S ő is rajtam lett volna.. Ha eg tényleg pár hetes lehet hogy csipő szürésre,hasi UHra mentek. Az ugye kötelező.S az időpontot meg nem mondhatja a dokinak,hogy jaj most ne adj időpntot mert influenza szezon közepe van..Majd májusban csak..S a kendőt meg ne nézd le szerintem,mert szerintem ott a legjobba babának,az anyának se kell a több 10 kilós babakocsit felrakni az esetleges villamosra.Mienk pl 15 kiló és fel se fér rá. Sőt mi is megyüknk ma két gyerköccel,mert kell..
2014. febr. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/85 anonim ***** válasza:
83%
Rettenetes, de ilyen az élet. Ha gyereked lesz, rájössz, hogy néha nincs más megoldás, ha menni kell, menni kell. Kerülöm én is az ilyen helyzeteket, de szerencsére meg is engedhetem magamnak. De nem mindenki ilyen szerencsés. A hordozókendő pedig egészséges a babának. A pocakban is tök nyomorban volt összepaszírozva, ez neki az alap tartás. Majd ha odajutsz, utánaolvasol és megvilágosodsz. Addig is adj helyet a buszon, villamoson, és légy empatikusabb! Nem horror-anyák ők, csak nem engedhetik meg maguknak, hogy otthon üljenek és babázzanak. Ennyi.
2014. febr. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/85 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, félreértettetek. Én abszolút nem gondolom, hogy otthon kell ülni. (A hordozócucc meg nekem is leesett, hogy csak jó neki, ha már egyszer olyan sok helyen látom). Csak az nem tetszik, ogy a csövesek meg betegek közé a tömegközelkedésre. Van ám taxi is a világon. Lehet, pl azzal menni. Vagy autóval.


Szóval majd ha nekem lesz gyerekem akkor én úgy fogom megoldnai, hogy saját kocsival megyek. Ennyi.

2014. febr. 26. 10:49
 10/85 anonim ***** válasza:
80%
És akinek nincs kocsija? Olyan is van ám.... taxi meg nagyon drága. Nagyon az jön le a szavaidból, hogy te a luxushoz vagy szokva... sajnos a mai világban ez nem így működik, hogy apuci mindent alánk rak. Neked szerencséd van...
2014. febr. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!