Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 19 hetes kismama vagyok...

19 hetes kismama vagyok furcsán érzem magam, nem jó a közérzetem, semmihez nincs kedvem, nem dolgozom és nem igazán tud lekötni semmi!? Van igy mással is?

Figyelt kérdés

2014. febr. 27. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Van, sajnos. Annyival másabb, hogy nekem semmi ismerősöm nincs, kint élek külföldön. Most elkezdtem dekorálni, meg karkötőket fonni, ez talán lefoglal :) Jövőhéttől pedig vásárolunk.


28 hkm

2014. febr. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Fel a fejjel! Próbáld magad lefoglalni, mert ha itt lesz a baba egyetlen perced sem lesz ilyen negatív gondolatokra! Élvezd ki a csöndet, nyugalmat, pihenj, olvasd ki az összes könyvet amire eddig még nem volt időd, nézd meg a sorozatokat filmeket amikre nem volt eddig időd. Varrj néhány dolgot a babáddal, ha nem tudsz akkor keress neten könnyen elkészíthető dolgokat. Fesd ki a baba szobát, rajzol a falra mintákat. Írd le a terhességedet, és minden olyat amit elakarsz mondani a babádnak, írj neki már most baba naplót, a naplóba rajzolj, ragassz, akár fényképeket is tehetsz bele pl. esküvőről, első uh-ról, az első 2 csíkos tesztről. Sétálj sokat a jó levegőn, fedezd fel a közeli játszótereket, próbálj kismamákkal barátkozni, vagy kis gyerekesekkel. Járj terhes tornára vagy jógára, esetleg úszni. Hallgass zenét, esetleg ha tudsz valami hangszeren játszani akkor azt gyakorold, vagy próbálgassad megtanulni. pl. ha van otthon egy gitár de még nem tudsz rajta játszani. Keress minden napra programot magadnak, bevásárlás, új ételek főzése, új sütemények megsütése, házi kenyér készítése, új saláták felfedezése. Olvass utána milyen módszerek segíthetnek a szülésnél pl. Orgazmikos szülés című könyv, de 1000 ilyen van. Gyakorold a légzéseket. Lassan kinézheted a baba ruhákat, kiságyat, kismama kellékeket majd a szoptatáshoz és a baba ellátásához. Ha van lehetőségetek akkor menjetek el a pároddal kirándulni, utazni. Olvass újságokat, keresztrejtvényt. Tanulj nyelveket, olvass idegen nyelvű könyvet, nézz idegen nyelvű filmeket. Egy szó mint száz foglald lemagad és hidd el pik pak elmúlik a rosszkedv és az idő is gyorsabban telik.
2014. febr. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok hát te utolsó válaszoló aztán adtál ötleteket ahogy ilvastam fel is dobodtam,a baba naplo tervbe van, van itthon 2 német nyelves de nem annyira jók meg ugye nem olyan élmény mint a magyar, mar elkezdtem nézelődni, keresgélni baba szoba ügyben, tornan gondolkodom és az olvasást is pont meguntam! Ferjem sokat dolgozik vasárnap van itthon és olyankor inkabb hagyom pihenni vagy megyünk csaladi ebedre, vacsira! Viszont van rgy gutarunk csak 3 hurral lehet neki latok:-D
2014. febr. 27. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!