Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fülbevaló baleset, mit kell...

Fülbevaló baleset, mit kell ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés
A kislányom (ovis) füle elég rondán megsérült. A fülbevaló helye mellett van egy repedés kb 2 mm hosszan a fülcimpáján. Az ékszer (orvosi fém) meg úgy néz ki bele van ragadva. Tegnap történhetett, ő sem tudja hogyan. Este fürdésnél vettem észre, kivettük, fertőtlenìtettük, de nem tudom hiba volt-e visszarakni. Mit érdemes ilyenkor tenni?
2014. febr. 28. 12:21
 1/10 anonim ***** válasza:
18%

a kislánykám járt így, mikor kicsi volt és elesett a járókában és a kis füle beleakadt a járóka hálójába és a fülbevalóján lógott szinte az egész gyerkőc.


Neki is kb. 2mm-nyi hasadás lett a fülén. Abból a füléből 2 napra kivettem a fülbevalót, de utána mikor már nem váladékozott, két nap múlva visszatettem, mert nagyon hamar be tud nőni a luk a fülükön.


Szerintem jól tetted, hogy visszatetted a fülbevalóját!

2014. febr. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%
Meg is érdemlitek. Nem hogy ráhagynátok tini korára hogy ő döntse el hogy akar-e fülbevalót.
2014. febr. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%

Na most meg lehet kövezni nem érdekel!!

Na én ezért nem rakattam a lányom fülébe fülbevalót ,rosszul voltam mikor a kórházban már kiszurják annak a szerencsétlen csecsemőnek a fülét és dőlt a vér belőle!!

Nem is értem miért kell???

Olyan mintha piercinget raknának neki be ,ja persze mert ez elfogadott !!

De miért????

Nekem is volt de minek ,majdnem leszakította a fülemet egy hülyegyerek az iskolában!!

Na mind 1, én tuti nem fogok a gyereknek a fülébe rakatni majd ha ő úgy gondolja és tud magára vigyázni!

És ha benő a luk akkor mi van uur isten ,semmi !!!

Na jó ez az én véleményem ,biztos van aki egyetért velem!!!

2014. febr. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
1. Köszönöm szépen a segìtő vàlaszod!
2014. febr. 28. 12:42
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Pár napra jó lenne kivenni és minden reggel-este fertőtleníteni. Ennyi idő alatt nem fog benőni (nekem konkrétan volt, hogy fél-1 évig nem volt benne fülbevaló, mégsem nőtt be), viszont a fülbevaló folyamatosan irritálja a sebet, így nehezebben fog gyógyulni!
2014. febr. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
1. Köszönöm szépen a segìtő vàlaszod! 2-3. Ez nem a véleményekről szóló kérdés. A lányom szerette volna, megkapta. Balesetek pedig történnek. Tanácsot kértem, nem észosztàst. Köszi.
2014. febr. 28. 12:48
 7/10 anonim ***** válasza:
42%

Nem tudod felhívni, aki berakta a fülbevalót?


Mert aki a lányomnak csinálta, az mondta, hogy bármi történik, hívjuk és elmondja mit csináljunk. Még pár napja volt csak benn a lányom fülében a fülbevaló, amikor kijött belőle, nem tudom visszatenni, hívtam, elmondta, hogy tudom betenni egyszerűen, de nem ment, másnap visszatette nekünk gond nélkül.

Egyébként pedig ha beforr, akkor ugyanoda nem tudja belőni még egyszer, tehát "rossz helyre" fog kerülni (mert nyilván a legjobb helyet kereste meg, mikor csinálta), ha újra meg akarod csináltatni.

Egyik barátnőmék így jártak, kivette, beforrt és máshová tudta csak visszatenni...


Egyébként szerintem aki nem a kérdésre válaszol, az mégis miért hasznos a pontozók szerint? Az hogy segít a kérdezőn jelen helyzetben, ha a szemére hányjátok, hogy meg is érdemled, minek rakattál bele... :(

2014. febr. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

Mi is jártunk így. Ha lefertőtlenítetted, akkor jól tetted, hogy visszatetted a fülébe. Nem fog gondot okozni, ha minden este fürdés után az egész kis fülét fülbevalóstul átfertőtleníted. Szépen begyógyul magától, ha így teszel és bent hagyod a fülbevalót.


Ha kiveszed, a gyerkek füle sokkal hamarabb benő, tehát akkor tuti újból kell lukasztani és valóban csak más helyre tudják tenni.

2014. febr. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
5. Neked is nagyon köszönöm. Azért gondolkoztam, mi a jobb, mert nekem pl azonnal összeforrt a fülem is meg a szám is, amikor kivettem az ékszereket de anyukàmnak meg a páromnak nem, ők nyugodtan pakolhatják ki-be.
2014. febr. 28. 13:54
 10/10 A kérdező kommentje:
7-8. Nektek is köszönöm szépen! Remélem hamar meggyógyul. Aki csinálta, azt javasolta, hogy másfajtát tegyünk bele (a csatt miatt).
2014. febr. 28. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!