Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez a kijelentés mit jelent...

Farkaszs kérdése:

Ez a kijelentés mit jelent anyóstól ujszülött babámra hogy . Tiszta anyja, de nem baj az?

Figyelt kérdés

2014. márc. 2. 23:27
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Biztos azt akarta, hogy a fiára hasonlítson. Kicsit fura megjegyzés, de ha eddig nem volt gond, talán nem volt mögötte rossz szándék. :)
2014. márc. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
71%
Szerintem ebben nincs semmi rossz ez a hasonlítás majd változik.
2014. márc. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
Jó parasztul fejezte ki magát,de ne foglalkozz ezzel,csak a kicsivel és hogy te jól érezd magad:)
2014. márc. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

A, A gyermek fiú es lányosan néz ki anyós szerint.

B, Anyós nem latja benne a fiat.


Egyik sem világvége, nem kell vele foglalkozni.

2014. márc. 3. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Anyós szerint a menyére hasonlít a gyerek, és nem a fiára.


"Nem baj az.." Burkolt dicséret:)


Nálunk szokták használni, elég gyakran így...


De lehet, hogy űgy érezte bunkón jött ki a mondat, amit félreérthet az anyuka, minha kritikaként mondta volna, és így akarta elvenni az élét a mondatnak


A lényeg, hogy semmi negatív nem volt ebben...

2014. márc. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Na és az én kis unokám is az anyjára hasonlít.Nem is baj mert szép:))
2014. márc. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6%

A "nem baj az" nem burkolt dícséret, hanem éppen a fordítottja. Azt jelenti, hogy téged megvet és utál az anyósod, és most csalódott, mert a kicsi rád hasonlít és nem a fiára. Erősen húzd meg a határaidat és az anyóspajtit minél kevesebbszer lásd, a gyreek közelébe se nagyon engedd. nagyon-nagyon nem tesz jót egy kicsinek, ha az ostoba és hülye nagyanyja utálja, gyűlöli és megveti.


Egyébként egyáltalán nem biztos, hogy rád fog hasonlítani. Hogy egy ember mit lát egy újszülött csecsemőben, az javarészt a saját maga elméje terméke (kivetítésnek hívják). Viszont meg lehet vele bélyegezni egy gyereket örök életre.

2014. márc. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

nagyon köszi a válaszokat sztem mindenki legjobban magára hasonlit és utálom amikor hasonlitgatják akárkire a gyerekeimet am ne mjo viszonyban vagyok az anyosommal mert én rájöttem csak a fia nem hogy mekkora egy pénzéhes család az övé csak akkor vagyunk jok ha kell vmi := de ezt ö nem látja mert vak de nem szoktunk ezen vitázni mert csak a z anyja és ebbe nem szólhatok bele annyi kikötésem van hogy csak akkor adunk nekik pénzt ha én mondom és annyit amennyit én mondok ezért nem tetszek nekik ez van ezt kell szeretni mi se "csak" ugy élünk mint hal a vizben mert férjem dolgozik 3 müszakban én meg nevelem a gyereket de alig várom hogy mehessek dolgozni ezek meg többet kapnak mint mi még sincs nekik soha de a kibirhatatlan menye mindig ad nekik pénzt ....hányinger ja és biztos hogy nem lehet félre érteni amit mondott...


bocs a helyesirásért kicsit ideges vagyok

2014. márc. 4. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!