Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha 6 éve itthon babázom,...

Ha 6 éve itthon babázom, totál depressziós szerű vagyok ( nem klinikai, de akkor is gáz) és le kéne fogyjak 20 kilót, hogy csináljam?

Figyelt kérdés
2014. márc. 3. 08:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
kezdj el sportolni ez jó a depresszióra is. Figyelj az étkezésre, kerüld a cukrot és a fehér lisztet (ez csak egészséges a gyerekeknek is). napi 5-ször egyél keveset, gyümölcsöt csak uzsira és ne korlátlanul.
2014. márc. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Milyen sport az, ami nem kerül "sok" pénzbe?

Az, hogy itthon tornázzak, az nem sikerült.

Meg,hogy főzzek egészségesen, mert az sem sikerül.

Van olyan oldal, ahol bevált receptek vannak?

Szóról szóra stílusban.

Olyan vagyok, mint egy impotens. :(

2014. márc. 3. 08:13
 3/13 anonim ***** válasza:
Szórol szóra engem írtál le... Én egyenlőre itthon tornázom...
2014. márc. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

ami nem kerül pénzbe az az otthon torna vagy futás a szabadban, a youtube tele van fitness videokkal. Nem megy???? ez csak rajtad mulik, akarat nélkül semmi nem megy. Mint tudjuk ne akarásnak nyögés a vége. Fözéshez sem kell külön recept scak az alapanyagokat cseréld fel. Cukor helyett xilit, nyirfacukor, eritrit vagy stevia. Fehér liszt helyett durumliszt zabpehelyliszt telejskirölésű tönköly liszt, avgy bármilyen más liszt. Probálgatni kell neketek mi jön be. Minden boltban lehet kapni már teljeskiörlésű kenyerek, de olvasd el az összetételt mert soksor csak van benne teljeskiörléxű lisz és anagyja még mindig sima liszt. Egyébként it vannak receptek,

[link]

Mint irtam én sima recepteket készitek csak más alapanyagból.

2014. márc. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
az otthon tornozás nekem se megy. ezért eljárok tornázni hetente 3szor. már pesten is vannak olcso fitness bérletek.. a fözés meg egyszerü, te pl nem eszel tésztát, nem eszel cukrosat, se péksütiket, se kenyeret..nem rántod és habarod a leveseket, ha meg éhes vagy délután almát eszel. ennyi.
2014. márc. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Napi fél óra futás ingyen van, és is futni fogok szülés után. Mennyi idős a babád? Lehet hogy jobb lenne ha vissza tudnál menni dolgozni, az sokat segíthet a depresszión! Én már másfél év után soknak tartom az itthonlétet, de jön a 2. baba, vele itthon leszek másfél éves koráig utána irány dolgozni. Az összesen 3-3,5 év. Nem lesz időm depressziózni, és anyagilag is jobb lesz egy kicsit. Munkahelyre tudsz egészséges ételt vinni minden nap, a gyerekek esznek a bölcsiben/oviban, és gondolom ott nincs időd nassolni, így a kevés kalória megoldott. Otthon nehéz megoldani a kevés kaját, főleg ha a gyerekek maradékot hagynak és nincs egy nagyon falánk kutyátok, én is mindig megeszek a fiam után mindent, így nehéz lenne lefogyni. Esténként fél-1 óra futás, előtte már 2 órával ne egyél, utána pedig nem leszel éhes (nálam legalábbis így működött amikor futni jártam), szaladnak le majd a kilók.
2014. márc. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

olcsó sport?futás..(az elején azért igényel egy kis beruházást,jó futócipő és sportmelltartó)Depresszióra is jó,boldogsághormont termel(dopamin)Ha van okostelefonod,töltsd le rá a "learn to run "alkalmazást,nekem nagyon bevált,pedig én gyűlöltem,és nem is tudtam futni előtte soha,most alig várom,h újra mehessek(nemrég szültem)

A ch csökkentése szintén hatásos.Ne nagyon egyél fehér kenyeret,tésztát..Köretnek kezdj el salátákat enni..Finom saláta bármiből lehet...Én mostanában "ránézésre" készítem őket,minél színesebb,annál gusztább.(pl: vékonyra aprított kelkáposzta,lila káposzta,répa,filézett narancs)azt,h milyen öntetet teszek rá,szintén a hangulatom határozza meg,ha van már némi konyhai gyakorlatod(gondolom van),akkor azért szerintem érzed,h milyen öntet kívánkozik rá...Husit is inkább csak süsd,ne panírozd...

Én nagyon húsmániás vagyok,szóval nekem nem jelentett gondot a köreteket lecserélni zöldségekre...sokat sikerült fogynom így.Ja,és persze édességek,cukros dolgok tiltólistásak.(najó,néha belefér,az a lényeg,h ne az legyen az általános életforma)

Egyél sokszor kevesebbet,és igyál sok vizet,vagy cukrozatlan teát(napi 2-3 litert)

Sok sikert,ha van kedved beszélgetni írhatsz privit is nyugodtan.

2014. márc. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

4,5 éve vagyok itthon, mire visszamegyek dolgozni, lesz belőle 6 is (addigra múlik a kicsi 3).

1 hónapja kezdtem átértékelni az étkezésemet én is, több gyümölcsöt, joghurtot eszek, kenyeret alig, ha igen, akkor azt is reggelire. Desszertes tányérra szedem az ebédet, nem sima laposra, így kevesebbet eszek. Kenyeret sütöm hónapok óta, sok rozslisztet, teljes kiőrlésű lisztet használok. Többet iszok, vizet, citromos vizet, mást nagoyn ritkán (hetente 1x max). Kicsit elkezdtem mozogni, nemsokára kikerül a szobabicikli a teraszra, alvósidőben lehet azt is tekerni. Ahogy írták a YT-on rengetek videó van, akár napi 10 perc is számít az elején. Meg kinéztem magamnak őszre egy kabátot, jó lenne megvenni, csak azért a méretért, amit most hordok, nem vagyok hajlandó annyi pénzt kiadni :)

Olvass, keress magadnak egy hobbit, nagyon jól el lehet tölteni a gyerek alvásidejét, egész felüdít. Most hogy jobb az idő, mi egész nap jövünk-megyünk a kicsivel játszóterezni, sétálni, nincs időm depisnek lenni.

Mekkorák a gyerekeid?

2014. márc. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

találd meg azt a mozgásformát, ami megfelel neked, ami nem megterhelő és szívesen csinálod.

Legyen az séta, futás, bármi.

Én 15kilót fogytam, mert minden nap hatalmas sétát tettem a gyerekekkel, babakocsival is.

Nem kell folyamatosan enni, figyelj oda milyen kajákat viszel be.

nézess vérképet, mert a vashiány, magnéziumhiány okozhat rossz kedvet.

2014. márc. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Keress társaságot, hasonló helyzetben levő kismamákat, akik kimozdulnának veled, motiválnak a sportban, recepteket osztanak meg veled, mesélnek új dolgokat, amik nem csak gyerekekkel kapcsolatosak, és ami a legfontosabb, megértenek! Ha gondolod, nekem is írhatsz, én igaz, csak 1.5 éve vagyok itthon, de lesz még kistesó, kb. 4 évig még tuti itt leszek, alapvetően diétázom Ir miatt, egyszer már fogytam 25 kg-t,most újra meg kell ismételnem, mert sajnos maradt rajtam szülés után, stb. :) és jól tudok hallgatni is :) budapesti vagyok, ha te is, akár együtt is sportolhatunk valamit :) én is mostanában tervezem újrakezdeni, eddig a szopi miatt nem mertem, de már nem bírom a bőrömben :) Szóval fel a fejjel, nyiss a világ felé és mosolyogj! :)
2014. márc. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!