Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Édesanyák! Van itt olyan,...

Édesanyák! Van itt olyan, akit kiskorában molesztált az édesapja? Lenne néhány kérdésem, fon. Tos lenne

Figyelt kérdés

Még régebben egy fórumon olvasgattam (nem itt a GYIK-en), és találtam egy érdekes párbeszédet pár felhasználó között. Röviden arról szólt, hogy az anyukának van 1 kislánya, kb. 1 éves, és borzasztóan érzi magát: kiskorában a saját apja molesztálta, és most hiába imádja a férjét, bízik meg benne, mégis, azt vette észre magán, hogy ahogy az apa egyedül marad a kislánnyal (pl. ha apuka viszi fürödni, amit ritkán enged meg az anyuka,igyekszik elkerülni ilyen-olyan ürüggyel), vagy a másik szobában játszanak, szinte végg hallgatózik, görcsbe rándult gyomorral. Ez a pici megszületése óta így volt, de csak most (amikor írta a bejegyzést) tudatosult benne, hogy tulajdonképp félti a gyereket az apjától. Emiatt eléggé ki volt szegény borulva. Erre érkeztek válaszok hasonló helyzetben lévő anyáktól: ők is ilyenek, nem merik a férjüknek mondani, hogy árgus szemekkel lesik, mert nem akarják őket megbántani. Volt, aki emiatt terápiára is elkezdett járni.

Nos, én nem vagyok anya, jó ideig nem is szeretnék még gyereket (nincs is senkim), de a helyzetem mégis hasonló: apám egészen kicsi koromban molesztált, és mivel nevelőnősködöm, gyerekekre vigyázok, korrepetálok, azt vettem észre, hogy gyanúsan méregetem az apákat. Nekik ez nem tűnik fel szerencsére, és bennem is csak nemrég tudatosult az egész, de borzasztó: ahogy apuka feltűnik a színen rögtön elkezdem figyelni a viselkedését (pszichológiát tanultam, jelenleg kriminálpszichológiából képzem tovább magam), keresem az árulkodó jeleket, néha gyanús, amikor megöleli a gyereket...tudom hogy borzasztóan hangzik, de nem tudok mit tenni ellene. Ha játszótérre leviszem a kicsit (tanulás közbeni szünet céljából), akkor is gyanús a legtöbb férfi, egyszer majdnem elküldtem a búsba egy öregembert, később kiderült, hogy a kislány nagyapja...

Szeretnék majd gyereket, és aggódom, hogy mi lesz, ha én is olyan leszek, mint a fent leírt anyukák? Alapból van ennem félelem, nehogy egy pedofillal jöjjek össze.


Ami azt illeti cikket/tanulmányt szeretnék írni ezzel kapcsolatba, ezért is tettem fel a kérdést, hátha itt is vannak hasonló helyzetben lévő anyukák. Ha vannak, le tudnátok írni az érzéseiteket, történeteteket (persze nyilán csak annyit, amennyi "kikívánkozik"), illetve mit tudnátok tanácsolni, hogyan győzhető ez le? Már most érdemes lenne terapeutához fordulnom (ezt nem szívesen tenném, kiskoromban faggattak annyit, hogy csak na)? Vagy én magam is változtathatok ezen idővel?

Mivel szeretnék írni egy ilyen cikket, ezért is szükségem lenne néhány válaszolóra > nem akarok olyan cikket/tanulmányt írni, amiben csak magammal, illetve a pár éve olvasott anyukákról tudok írni, jó lenne, ha még néhány személyes tapasztalatot el tudnék olvasni.

A cikk célja hogy a hasonló helyzeten lévő, de ezt megfogalmazni félő édesanyák, nők ne érezzék szörnyű feleségnek, embernek magukat, jöjjenek rá, hogy ez nem az ő hibájuk, nincsenek ezzel a problémával egyedül, és (talán) van kiút, még ha nehéz is.


Ha gondoljátok, írjatok privátban.

Minden választ előre is nagyon köszönök!



2014. márc. 7. 02:04
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

*bennem

**magamról

2014. márc. 7. 02:07
 2/12 anonim válasza:
79%

Szomorú, ami veled történt, és nyilván az apád tehet róla, amivé "váltál".


De mindenképp fel kellene keresned egy szakembert, mert így vagy soha nem lesz normális kapcsolatod, vagy ha lesz az folyamatos görcsölésben, gyomorfekélyben fog telni, mert állandóan azt lesed, azon fogsz gondolkodni, mit csinál az apa a gyerekkel. Ez így nem élet.

Számodra lényegében minden egyes férfi potenciális gyerekmolesztáló, mely, mint azt te is beismered egyáltalán nem egészséges gondolat.

Azért is problémás ez az állapot, mert, mint írtad gyerekekre szoktál vigyázni, egy-egy elejtett célzással bogarat ültethetsz az anya fülébe, mellyel életeket tehetsz tönkre.

Szerencsére még olyan világban élünk, ahol több a normális ember, mint az aki gyereket molesztál. De nem gondolnám, hogy egy jól rejtőzködő, le fogja leplezni magát előtted, ráadásul nem feltétlen az adott férfin, hanem a gyereken kellene figyelni a jeleket.

S mivel molesztálni nem csak a férfiak tudnak/szoktak, ebből kifolyólag a nőket is elkezdhetnéd gyanúsan méregetni.


De talán vigasztalásként mondhatom ismerek olyan apát, aki felháborodik azon, ha az adott nemű gyereket az ellenkező nemű szülő/felnőtt fürdeti. Mondanom sem kell, hogy ez sem egészséges gondolat.

2014. márc. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Csak olyanok válasza érdekel akiket az apjuk molesztált? Emgem apám nem de apám "jóbarátja"igen. Az érzések hasonlóak, nem is akartam hofy lányom szülessen. Szerencsére fiam lett, de nem sokat változott a helyzet.
2014. márc. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is pszichológus lennék.


Azt biztosan tudod, hogy adatgyűjtésre alkalmatlan egy ilyen fórum, egy cikkhez gondolom nem 2 interjút akarsz felvenni (vagy milyen cikk volna ez...? ha személyes és szubjektív hangvételű, akkor ne pszichológus/viselkedéselemző végzettségű akárkiként írd, ha tudományos jellegű, akkor nyilván itt ehhez nem tudsz semmilyen pluszt szerezni).


A másik észrevételem pedig az volna, hogy vidd terápiába ezeket a problémákat, mielőtt cikk és egyéb téren akarsz vele foglalkozni - mert bizonyára te is tudod, hiszen tanultad - egy halom vakfolt neked ez az egész kérdés... Én a helyedben egyébként egy ilyen terápia megkezdése előtt nem vállalnék gyermekfelügyeletet sem, de ez csak magánvélemény, te tudod, hogy mi az, amit elbírsz.


Abból, amit írsz, tökéletesen tiszta, hogy kezelni kellene ezt a helyzetet szakemberrel, nem is tudom, hogy ez neked hogy nem egyértelmű.


Sok-sok sikert és kitartást ehhez.

2014. márc. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Engem szerencsére sosem molesztált senki, de anyukámat igen, a saját apja, a nagyapám, akit nagyon szerettem. Anyám nagylány koromban mesélte ezt el nekem és nem tudom, jól tette-e. A molesztálás egyébként abból állt, hogy amikor olyan 10-11 éves forma volt, és olyan szegények voltak, hogy közös ágyon kellett aludniuk, az apja simogatta Ott. Anyám nem mert erről beszélni senkinek, annyira féltette a Mamámat. Egész életében attól rettegett, nehogy megtudja és összetörjön. 14 éves korom körül észrevettem, hogy anyám félt apámtól. Kicsit gusztustalan, de az történt, hogy egész máshol találta meg a betétemet, mint ahol én hagytam. Kérdezte is, hogy miért oda dobtam ki, de mondtam, hogy én nem oda dobtam. Akkor majdnem sírt. Nagy vívódások után kérdezte meg szegénykém, hogy apám ugye nem molesztált engem? Megnyugtathattam, hogy nem, mert tényleg nem, soha. Eszembe se jutott, hogy ilyen megtörténhet. Mondjuk én nem is voltam valami nőies tinédzser, túl sovány, túl deszka, minden külső dologban későn értem, a fiúk is csak 19-20 éves korom körül kezdtek észrevenni. De apámtól más okból undorodtam. Előszeretettel nyúlkált a gatyájába TV-zés közben és kb. annyira érdekelte, hogy körülötte ott vannak a gyerekei, mintha a kutyák lettünk volna. Talán nem gondolta, hogy észreveszem, de akkor is szánalmas, fényes nappal fogdosta ott magát... Igazából bánom, hogy nem szóltam rá, hogy legyen szíves ne fogdossa a tö...két a jelenlétemben. Ha most tenné, biztosan megszólnám, de szerencsére elég ritkán találkozunk.

Szerintem egyébként van egy pont, amikor a szülőnek és a lányának is észen kéne lenni. Én nem tartom teljesen betegesnek, ha egy szexi tizenéves lányra rágerjed az apja, ha kihívóan öltözködik, esetleg félpucéran mászkál a lakásban. Olvastam itt a gyakorin apuka kérdését, hogy hogyan mondja meg a lányának, hogy legyen szíves a jelenlétében öltözzön fel normálisan? Szinte éreztem, hogy ez a férfi szenved az érzéstől, ami nem helyénvaló, de nem tud tenni ellene. Ez olyasmi lehet, hogy ha ránézek nagyapám fiatalkori képére, eláll a lélegzetem, úgy nézett ki, mint egy filmszínész. Meglátom benne a férfit. Akkor egy apa miért ne láthatná meg a lányában a nőt? Persze itt nem a kislányokról beszélek, ahhoz kell jókora aberráltság, de azért a lányokban kéne, hogy legyen egy adag egészséges szemérem. Én pl. képtelen lennék túl kihívóan öltözködni a rokonaim előtt, pont emiatt. Aztán lehet, hogy sérült vagyok, de inkább azt gondolom, egyszerűen csak ismerem a férfiak működését.

2014. márc. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

Kedves 5-ös! Azért egy kicsit beteges, szerintem amit írsz. Először is, egy lány lehet akármilyen kihívó, ha az apja észreveszi benne a nőt, akkor az az ember beteg. Ahogyan mi sem zúgunk bele az unokatesóinkba, tesóinkba, apánkba, anyánkba, úgy egy apának sem volna szabad "úgy" néznie a lányára. Ebből következik, hogy az is kicsit beteges, hogy "rágerjedsz" a nagyapádra.


Azt azért kérdezném, hogy édesanyádat molesztálta az apja, téged viszont már egyáltalán nem molesztált a nagyapád?

Csak azért kérdezem, mert engem apám molesztált. Van egy kisfiam, de még őt sem hagyom egyetlen pillanatra sem kettesben az apámmal. Nem szeretem, ha az ölébe veszi a kisfiamat. Szeretnék egy kislányt is, de attól félek, hogy majd folyton félnem kell miatta.


Kedves Kérdező!

Hogy a kérdésedre is válaszoljak: néha eszembe jut, hogy juj, remélem a férjem nem aberrált, de aztán csak röhögök magamon. Természetesen soha nem adott okot a férjem a gyanakvásra.

Én tinédzserként voltam ilyen gyanakvó, mint most Te az apákkal szemben. Pontosabban és azt képzeltem, hogy minden apa olyan, mint az enyém. Ha valaki azt mondta, hogy szereti az apját, én néztem rá, mint egy ufo-ra, hogy azt meg hogy? Mit lehet szeretni egy apán? Azt gondoltam, hogy minden férfi és apa egy mocskos állat.

Aztán nagyon lassan rájöttem, hogy is van valójában. Hogy azért az apák nagy többsége normálisan viszonyul a gyerekeihez.

Egyébként halmozottan hátrányos voltam, nem csak molesztált az apám, hanem egy idegbeteg barom is volt. Zéró türelemmel.

De azt mondhatom, hogy mára feldolgoztam. Már amennyire lehet, mert teljesen nyilván nem. De mindehhez kellett a férjem. Az előző kapcsolataimra, mindre rányomta a bélyegét apám mocskos árnyéka.

2014. márc. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


28 éves anyuka vagyok, van egy csodálatos 1 éves kisfiam.

az én történetem:

6 éves voltam, amikor keresztapám fogdosott és véresre dörzsölte a nemi szervemet. azt mondta, nem mondhatom el senkinek, mert akkor újra megteszi és az sokkal jobban fog fájni. nem is mertem senkinek szólni. pár évvel később meghalt, alkoholista volt amióta csak ismertem plusz antidepresszánsokat nyugtatókat is szedett ivás mellett. miután meghalt, gyűjtöttem a bátorságot, hogy anyunak elmondhassam, hogy hátha könnyebb lesz, ha kibeszélem magamból. de nem hitt nekem. haragudott, hogy hazudgálok, megint. akkoriban kitaláltam dolgokat, voltak nem létező barátaim, de sosem hazudtam nagy dolgokat. a lényeg, senki nem hitt nekem. talán ez még nehezebb volt, mint maga a molesztálás. anyámmal megváltozott a kapcsolatom negatív irányba, sosem beszéltünk erről azóta. 14 évesen végre elmehettem otthonról, koleszba kerültem, majd egyetemen még messzebbre.

anyaként, nőként inkább a szexuális jellegű dolgokkal vannak problémáim. nincs önbizalmam, undorítónak tartom a nemi szervem, nehezen bíztam a férfiakban, a páromnak se volt/van könnyű dolga velem. nem merek meztelenül mutatkozni előtte, szégyenlős vagyok, és semmiféle trágárságot, durvaságot nem tudok elviselni szex közben. különben azonnal eszembe jut az a bizonyos "élmény". a párom tud mindenről, hisz nekem, látja hogy vannak gondjaim, és próbál alkalmazkodni, segíteni.

még nincs lányom, de majd szeretnék, és biztosan halálra fogom félteni, de az apjától nem hiszem hogy fogom. bár ez majd akkor derül ki ha lesz egy lányunk. a kisfiam most 1 éves, rá nézve nincsenek jelenleg ilyenfajta félelmeim szerencsére.

2014. márc. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 7-es! 6-os vagyok.

Engem apám évekig molesztált, nem is tudnám megmondani mikor kezdte, olyan kicsi voltam. Végül 12 éves voltam, amikor el mertem mondani anyukámnak. Nagyon kiakadt, hogy miért nem szóltam előbb, az apámat még meg is ütötte, majd elváltak. Van egy húgom is, sajnos őt is bántotta, de őt legalább nem olyan hosszú időn keresztül. Na, ezt csak azért írtam le, hogy mélyebbről is van kiút.

A férjem előtt a szexuális életem nem sokat ért. Mindenki féltett, óvott, hogy jaj szegény molesztálták. Én sem mutatkoztam ruha nélkül, csak sötétben voltam hajlandó szexelni és sokszor ha esetleg volt orgazmusom, sírtam, mert rossz dologként éltem meg.

Aztán jött a férjem, aki szintén tud mindent apámról, de soha nem kezelt úgy, mint egy lelki sérült szerencsétlenséget. Mindig nevén nevezte a dolgokat (nem mondott olyanokat, hogy a "tudod mid", meg a "micsodám", meg hasonlók), kimondta, mi tetszik rajtam, stb. A mai napig zavarba jövök az őszinteségétől és a szókimondásától, de ma már csak nevetek. Másrészről türelmes volt és soha nem kért olyat, amit nem szívesen csináltam volna. De azért finoman rávezetett mindig mindenre. Lassan 9 éve, hogy együtt vagyunk és mondhatom, hogy tökéletes a házaséletünk. Minden alkalommal van orgazmusom, amit nem mocsoknak élek meg, hanem felszabadító boldogságnak.

A mondandóm lényege, hogy nem biztos, hogy az agyon-féltés, óvatoskodás a megoldás. Fontos nyíltan beszélni, még ha kellemetlen is, de nem mindig a múltbéli molesztáláshoz kilyukadni. Kettőtökről kell beszélni, a testedről kell beszélni.

2014. márc. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Na, azért az, hogy a nagyapám 20 éves fotóján egy lélegzetelállító filmszínészt látok, az azért nem azt jelenti, hogy rá is gerjedtem:D Igenis úgy nézett ki, nem tudom másként mondani. Engem sosem molesztált, valószínű ezért is tudtam továbbra is jó viszonyban maradni vele, azok után is, hogy megtudtam, simogatta anyámat.


Nem tisztem eldönteni, hogyan működik normálisan egy férfi, de szerintem a nők naivak. A nagyon szép kislányokkal a legtöbb férfi gyengédebben bánik. Tovább megyek, volt egy lelkipásztorunk, aki nagyon szerette a tinédzsereket, mert azok még valóban lelkes hívők. Egy idő után azért feltűnt nekem, hogy mindig a legszebb lányok voltak a kedvencei. Nem csinált semmi aberráltat, nem is derült ki ilyesmi, félre ne értsetek, csak egyszerűen a szebbeket vette bele a ő kis belső körébe. A kis koszorúslányom gyönyörű kis 5 éves, derékig érő hajú lány volt, észrevettem, hogy milyen sok férfi gyönyörködik benne. Volt aki mondta is, hogy ő a kis szerelme. Nyilván az az aberrált, aki ilyen esetben nem tudja magát kontrollálni, de a férfireakciókból ítélve minden említett esetben ott volt az, hogy észrevették olyan kislány nemiségét, ami a korkülönbség vagy egyéb okok miatt nem igazán illett volna észrevenniük.

2014. márc. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Az én történetem: 9 éves voltam mikor a féltestvérem elkezdett molesztálni ( simogatni, lent nyúlkált ) hónapokig nem mertem szólni a szüleimnek mert akkor ő már 16 volt és meg fenyegetett hogy mást is csinál ha nem engedem sőt a nemi szervét simogatnom kellett. Ezek után egyszer az akkori szomszéd lánynak történetesen az akkori barátnőjének elsírtam magam. Ezek után ő szólt a szüleimnek a bátyámat elküldték otthonról én nekem meg kezelésre kellett járnom. Ez volt az egyik . 13éves voltam mikor unoka tesóméknál nyaraltunk . Nagyon jól el voltunk mindig hülyéskedtünk stb. Egyszer viszont ágy hiányába mellettem aludt mikor vissza értünk a strandolásból. na mind1 . aludtam mikor is arra riadtam fel hogy a pénisze a két combom közt van 1-2centire a nemiszervemtől . Megragadott mikor fel akartam ülni vissza rántott az ágyba és befogta a számat. Ekkor azt mondta hogy el nemerjem mondani senkinek . 1 héten keresztül minden áldott nap pesztrált fogdosott csókolóznom kellett vele és majdnem az is meg történt . A szerencsének köszönhetem hogy a nővéremék hamarabb jöttek haza a boltból. Be jött nővérem elkezdett keresni mikor meg látta hogy a takaró alol ki lóg a kezem és mutogattam neki hogy jöjjön. Ekkor le esett neki hogy mi van és kirántott a takaró alól egy másikkal eltakart és mondta hogy öltözzek fel. Ekkor az unoka tesómnak egy k#ba#ott nagyot lesózott és közölte vele hogy csak tudja meg hogy még egyszer ilyen lesz akkor ezt nagyon megfogja keserülni. Mint utólag kiderült őt is piszkálta csak őt 15 évesen és szerencsére ő nem ijedt meg tőle úgy mint én. Azóta sok dolog történt meg volt ennél rosszabb is sajnos de azóta sem bízok meg egy emberben sem a 3éves kapcsolatom is kidobtam ezek végett mert nem értett meg most amim van kapcsolat itt kezd rendeződni minden bennem. De még nem teljes az összhang .
2014. márc. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!