Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen autósülés kell 8 kg-os...

Milyen autósülés kell 8 kg-os kislányomnak?

Figyelt kérdés
Kislányom 8 hónapos, kb. 7,7 kg. Most fogunk nemsokára autót venni, férjem az autót nézi, én a gyerekülés miatt aggódok. Kislányom kora ellenére még nem tud ülni így dönthető ülés kellene neki. Nézegettem a kategóriákat egy gyerekbolt internetes oldalán, de ott úgy van, hogy hordozók 0-13kg (igen, de ehhez már túl nagy) aztán a következő kategória mind 9kg-tól indul (úgy értem, van egy 9-18-ig talán, meg egy 9-36-ig.) De hát most akkor addig nem ülhet az ülésben amíg nem lesz 9 kg? Illetve még abban is segíthetnétek, hogy milyen gyerekülést ajánlanátok. Menetiránnyal szemben vagy háttal kell bekötni? Igazából használt ülésre gondoltam de teljesen beparáztam, mégiscsak a gyerekem biztonságáról van szó... Kérlek segítsetek, elvesztem az információrengetegben!
2014. márc. 15. 20:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt rosszul tudod, mert nem csak 9 kg-tól van, hanem 0-18 kg, vagy 0-25 is van,nézz utána.

[link]

2014. márc. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Maxi cosi Cabrio.

Ez 0-13kg jó, 1 éves korig biztos jó, még nagy babának is.

Lányom 1 evesen volt 82 cm, 11 kg, akkor cseréltük le, mert már nem maradt meg csak ülve.

Fiam most lett 9 hónapos 9,5kg, 74 centi, beöltözve, overálban is bőven jó neki, nyárra meg ha nő, kevesebb lesz a ruha, meg biztos jó lesz 4-5 hónapig.

A 9-18 ülések nagyok még nekik.

Nekem megvan még a lányomról, de elvesz benne a fiam, annak ellenére hogy ő már ül, áll, bútorokba kapaszkodva, s járwssegítővel jár, még nem tenném bele.

A 0-18, kategória ne biztonságos.

2014. márc. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Neki még a 0-18 kg-os kategória kell!

Ezeket mindkét irányba be lehet kötni, amíg stabilan nem ül, addig mindenképpen háttal kell bekötni, és egyébként utána is sokkal biztonságosabb úgy utaztatni. Ezek dönthetőek is, kb 2,5-3 éves korig jók ezek, bár ez testalkat és persze ülés függő, vannak tágasabbak és vannak kisebbek is.

Igazából ez a legdrágább üléskategória sajnos, a jó ADAC törésteszttel rendelkező ülések 100 ezer körül vannak újonnan. Persze ezt mindenkinek magának kell eldönteni mennyi a keret, nyilván vannak olcsóbbak is. Én személy szerint használtat nem vennék, csak ha ismerőstől van, mert nem tudhatod egyébként mi történt vele..annak ellenére, hogy nyilván azt mondják nem volt balesetes.

A 9-18-as kategória még, ami hamarosan szóba jöhet, azok lényegesen olcsóbbak már, de ahhoz még nőnie kell a lányodnak, legfőképpen stabilan ülnie, addig esetleg ha tudtok kérni valakitől hordozót, vagy 0-18-as ülést, az is megoldás lehet...

2014. márc. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

0-18as ülés, aztán ha kinövi majd 2-4 éves korában (ez magasságtól függ), jöhet az egy kategóriával nagyobb.

hordozót valóban felesleges venni neki, de amíg nem ül stabilan addig nem szabad 9-kgos kategóriát használni és egyébként is minél tovább jobb menetiránynak ellentétesen bekötni mert így a legbiztonságosabb

2014. márc. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ausztriában élek és két babaáruház weboldalát megnéztem, nem találtam ilyen kategóriát. Lehet haza kell majd utaznunk ülést venni?
2014. márc. 15. 21:24
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi mindenkinek!
2014. márc. 15. 21:27
 7/10 anonim ***** válasza:

Pedig azért van elég nagy választék, és ez még csak egy webaruház.

Esetleg érdemes elmenni az autóklubbhoz, és ott adnak tanácsot is.


[link]

2014. márc. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A 0-18 kg-os kategóriánál még arra kell figyelni, hogy elvileg ezeket be lehet kötni háttal is, de sok kocsinak rövid ehhez a biztonsági öve, ezért mindenképpen bele kell próbáni!
2014. márc. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Toys'R'Us-t és BabyOne-t néztem
2014. márc. 15. 21:46
 10/10 A kérdező kommentje:
8-as köszi!! :)
2014. márc. 15. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!