Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek van kutyusa és születet...

Akinek van kutyusa és született babája az mit tett először? Hogyan szoktattátok a kutyushoz a babát?

Figyelt kérdés
Tehát akinek előbb volt kutyusa és csak később született a baba, annak a kutyusa hogy fogadta az újszülöttet? Mit tettetek esetleg terhesen, és mik a "szabályok" ?
2014. márc. 19. 16:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk egy 3 éves mopszunk és egy majdnem 2 éves fiunk van. Mikor hazahoztuk a fiunk megmutattuk a kutyusnak. megszagolta és utána nem igazán érdekelte. Aztán mindig ott volt a kutya is, amikor pelenkáztam a gyereket, pár hetesen már a baba is kint volt velünk a nappaliban, játszószőnyegen. Nem igazán foglalkozott vele a kutya, aztán ahogy nőtt a fiunk egyre jobban érdeklődtek egymás iránt. Most ugye már elég nagy a fiunk, jól megvannak, játszanak, a kutya mindent eltűr a fiunknak (a mopsz ilyen fajta). Nálunk nem a gyereket kell félteni a kutyától, inkább fordítva, mert elég erős kiképzés alatt van mostanában. Szabályok? Nem húzni a kutya farkát (azért próbálkozik), nem lovagolni rajta (ez a legújabb), nem bántani. Mi sosem zártuk el őket egymástól, teljesen természetes is mindkettőnek, hogy ott van a másik. A fiam első szava a "va-va" volt. Természetesen a kutya fürdetve, oltva, féregtelenítve van. Ennyi. Ja, terhesen ugyanúgy csináltam mindent a kutyával, mint előtte vagy utána.
2014. márc. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) jöhetnek még válaszok :)
2014. márc. 19. 16:42
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekünk két kutyánk van.Yorki mindkettő. A babánk pedig 4 hónapos lesz. Az egyik kutya első perctől kezdve érdeklődött a baba iránt. Szagolgatta es most is azonnal ott termett ahol a baba volt. A másik kutya aki leginkább el volt kényeztetve, figyelmenkívűl hagyta a babát. Nem érdekelte

Meg szoktam engedni hogy megszagolgassák a lábàt, ill most is a baba a játszószőnyegen fekszik én mellette ülök és az egxik kiskutyam itt ül velem

Nem megy ra a játszószőnyegre.Nem zavarja őkrt s baba sìrása sem. Remélem, hogy ahogy nnövekszik a kicsikém majd játszani fognsk

A baba néha rájuk néz

2014. márc. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

foly.tatom.... csodálk ozik, kiváncsi. Eg yül még nem hagyom őket.Terhesen mindent ugyanúgy csináltam.most sajnos kevesebb idő Jut rájuk. A páromra marad a setaltatasuk es keveset játszunk

De majd alakul..

:)

2014. márc. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekünk eléggé nehezen ment, már terhesség altt is. Két Bichon Havanese kutyusunk van és a fiú kutyus már a pocakomra is féltékeny volt és elkezdett velem másképp viselkedni. Sok türelemmel és gyakorlatozással végül sikerült újra elfogadtatnom magam vele (nasis dobozzal én sétáltattam minden nap, tanítgattam). Amikor a lányunk megszületett és mi még kórházban voltunk, a férjemnek minden délután odaadtam a textilpelust, ami a lányom feje alatt volt. Ezt ő hazavitte, megszagoltatta a kutyákkal, megsimogatta őket és jutalomfalatot adott nekik. Ez ment 3 napig. Aztán hazavittük a babát, aki aludt a hordozóban. A kutyusok megszaglászhatták, kaptak megint simogatást, jutalomfalatot. Nem is volt probléma sokáig, vigyáztak a lányomra, nem mentek oda hozzá, csak ha engedtem. Aztán mióta a lányom jár és "játszik" velük, kicsit megborult a rend, a fiú kutyusunkkal nem merem soha egyedül hagyni fél percre sem. De a másik kutyussal nagyon jó a kapcsolata, dögönyözi, szeretgeti, és a kutyus imádja őt! Ott alszik a szobája ajtajánál és vigyáz rá éjszaka :) Ha a lányom felsír, azonnal jelez.
2014. márc. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek :) Utolsó, mért nem mered a fiú kutyussal egyedül hagyni? Agresszív a picivel v túl hevesen játszanak? Nekem is fiú kutyusom van.
2014. márc. 19. 19:33
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért nem szívesen engedem hozzá, mert már előfordult, hogy amikor a lányom meghúzta a kutyus fülét, a kutyus megmorogta. Persze értem én a kutyust is :) De azért a lányomat jobban féltem. Azóta, ha a fiú kutyusomhoz közeledik a kislány, azonnal morogni kezd :( Ez nem tart olyan régóta, de mi szerintem szakember segítségét fogjuk kérni. A picinek sokszor elmagyaráztuk, hogy a kutyust csak simogatjuk, ezt nagyjából be is tartja. De a játék hevében sajnos történnek még ilyenek.. (21 hónapos a pici)
2014. márc. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk egy golden retriever a nagy tesó:) Eleinte csak egyoldalú volt az érdeklődés a baba részéről, de amióta már tudja dobálni a kaját, azóta a kutya érdeklődését is felkeltette a baba:) Az elején mindig tiszteletteljesen kerülte amúgy a kutya a bébit, ha odakúszott hozzá, akkor a kutya arébbment a szőnyegéről, hogy átadja a helyét:) Most már nem ugrik fel egyből, hanem engedi kicsit, hogy birizgálja. Remélem nagy lesz a barátság, mert a bébi szerelmes, a parkban is csak azt figyeli folyamatosan,h mit csinál a kutya. Sőt ha nyűgös, elég a kutyát pórázra venni, és máris nincs semmi baja, m jól látja:)
2014. márc. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nekünk elég régóta van kutyánk puli és spániel keverék szóval hosszú szőrű. mikor már terhes voltam sokat mondtuk a kutyusnak hogy lesz kis gazdija :) azt mikor haza jöttünk egyből meg engedtük neki hogy megszagolja és mindig ezt csinálta ha elmentünk vele sétálni és haza hoztuk :) ha valamiért keservesen sírt akkor jött ő is oda meg lesni hogy mi a baja mért sír :) ez így ment jó pár hónapon keresztül. de már az első nap míg a pici a hordóban aludt a kutya meg mellette az ágyon :) most hogy már 11hónapos a kislányom inkább menekül a kutyus előle mert tépi a bundáját. de bezzeg ha kajáról van szó akkor pajtizik vele. imádja etetni. főleg mikor már a kislányom jól lakot és maradt 1-2falat egyből megy a kutyushoz és adja neki oda. van mikor meg morogja mert már megunta a tépést de mi ilyenkor mindig ott vagyunk vele ha a kutyánál van.
2014. márc. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek :)
2014. márc. 20. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!