Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok igy gyereket?

Vállalnátok igy gyereket?

Figyelt kérdés
Férjem tul a 40-en én a 30-on.Külföldön élünk,nekem nyelvhiány miatt nincs munkafelyem ,férjem dolgozik jol keres,albérletbe lakunk.Nincs gyerekünk és mindig mondja hogy jo lenne,de ilyen helyzetben hogy nincs munkám nemtudom?Csak az a baj hogy lassan kifutunk az idöböl.Szerintetek??
2014. márc. 19. 19:55
 1/10 A kérdező kommentje:
Állando munkám nincs.
2014. márc. 19. 19:57
 2/10 Jégtánc ***** válasza:
1-2 évig tuti nem.Addigra meg simán meg lehet tanulni ,főleg hogy te is ott élsz.Mit csináltok ha a férjed elveszti a munkahelyét?
2014. márc. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést nem bocsájthatod szavazásra. Ezt csak ti ketten tudjátok eldönteni. Még azért van 2-3 éved bőven talán addigra sikerül a nyelvet elsajátítani. Ha a férjed jól keres és elég lenne egy gyermekhez is akkor nem probléma, hogy te nem dolgozol. Tervezitek, hogy haza jöttök? Mert ha igen akkor (2-3 éven belül) akkor várjatok addig, ha amúgy is kint maradnátok akkor miért várnátok. Én egészen biztosan nem hagynám ki az életemből a gyereket, mert tuti megbántam volna. Ahol két felnőttnek van hely ott van hely egy gyereknek is, tudom számít a pénz is, de csak az anyagiak miatt nem mondanék le legalább egy gyerekről. Ha vannak rokonaitok akkor sok mindent kap az ember és úgy egyszerűbb a kezdés, utána pedig majd alakul. Szeretet kell egy gyereknek semmi több.
2014. márc. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Ezt csak Ti dönthetitek el.

Én vállalnék,mert ha arra várnék,hogy kastélyban lakjak és szolgák szolgáljanak ki,akkor sosem lesz gyerekem.Ha meglesz a gyerek,megváltozik sokminden.

2014. márc. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hol éltek külföldön?
2014. márc. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem,még azt sem értenéd mit mond az orvos szüléskor stb. Döntsétek el, hogy ott maradtok és akkor leülsz megtanulni a nyelvet vagy hazajöttök. Még 4-5 évig simán belefér a gyerek.
2014. márc. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

"Én vállalnék,mert ha arra várnék,hogy kastélyban lakjak és szolgák szolgáljanak ki,akkor sosem lesz gyerekem."


Én az ilyen válaszokat soha nem értettem. Azért a munkanélküliként albérletben és a kastély szolgák között van egy baromi nagy átmenet is. Pl dolgozik mindkét felnőtt, lakáselőtakarékosságuk van, spórolt pénzük, 1-2 szobás panel, vagy egy kis a falusi ház.

2014. márc. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én tuti nem vállalnék, úgyhogy nincs munkám.
2014. márc. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy év alatt simán meg lehet tanulni egy nyelvet, főleg ha nincs munkád és napi 8 órában foglalkozhatsz vele, ráadásul anyanyelvi környezetben is vagy. Tehát én várnék egy évet a babavállalással minimum, feltornáznám a nyelvtudásom és honosíttatnám a diplomám. Aztán otthon maradnék a gyerekkel amíg anyagilag ok, aztán ha nem elég a pénz, elmennék dolgozni. De persze nyelvtanulási idő alatt is keresnék melót, legrosszabb esetben, ha nem találsz semmit, akkor is fel lehet fogni gyakorlásnak. Sőt talán babysitter melót keresnék főleg, h gyakoroljak a gyerekemre és megismerjem a helyi kisgyerekesek életét.
2014. márc. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én kérdeztem, hogy melyik országban élnek. Mert, pl Angliában, ha vidéken él az ember, simán megél 1 fizetésből is. Itt nem egy, nem két család van, ahol csak apuka dolgozik. Itt nincs 2 év GYED, meg 1 év GYES. Max 9 hónapot fizetnek, de ha pl abbahagyod a munkát 12 hetes terhesen, akkor onnantól ketyeg a 9 hónapod. És utána? A pár hónapos babádat böcsibe adod? Ugye nem.. Otthon maradsz és megéltek egy fizetésből, plusz a gyerek után járó jövedelmekből. Ennyi. Ebben az országban meg lehet élni egy fizetésből.
2014. márc. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!