Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy van az hogy gyerek "nem...

Hogy van az hogy gyerek "nem mehet külföldre"?

Figyelt kérdés

Pár hónapja keringett közösségi oldalon egy cikk amire nem teljesen emlékszem, de valami olyasmi volt a tartalma hogy gyámügy engedélye kell ahoz hogy a gyerek külföldre mehessen.Hogy van ez?


Kell valahova bejelentenem azt hogy az 5 éves fiammal kimegyünk Német országba 2 hétre a nagypapához?Apa is jön velünk, tehát megyünk mind a hárman.


Illetve még nincs személy igazolványa, most foglyuk csináltatni de ma derült ki hogy 3 héttel elöbb megyünk mint ahogy tervezzük.Úgy tudom két hét alatt érkezik meg.

Van lehetőég gyorsított eljárásra?Vagy lehet kérni olyan ideiglenes igazolványt amivel gond nélkül mehetünk? Ennek anyagi vonzata?


2014. márc. 19. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Az okmányirodában minden kérdésedre válaszolnak, amikor holnap felhívod őket.
2014. márc. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lehet menni. Mi Anglia és Magyarország között ingázunk a 16 hónapos fiúnkkal. Ha csak én (anyuka) utazom vele, akkor kérnek egy írásos engedélyt apukától, hogy beleegyezik az utazásba. De ha apuka is jön velünk, akkor nem kell semmilyen papír. A gyámügytől pedig semmi nem kell. (Mielőtt először mentünk, bementünk megkérdezni. Ott még azon is mosolyogtak, hogy ha csak az egyik szülővel utazik a gyerek, kell engedély. Azt mondták csak akkor kéne, ha nem lennénk házasok. Mi azért írtunk egy papírt szerencsére, mert mindig kérik a határon, főleg Angliában.)

Úgy tudom nektek már megállni sem kell egy határon sem, ha kocsival mentek, tehát papír sem kell, főleg ha együtt mentek.


Jó utat!

2014. márc. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Van ilyen, amit a kérdésben felteszel, de ez a költözésre vonatkozik, nem az üdülésre, kiruccanásra. Én most csináltattam a 3 évesemnek személyit, 10 nap alatt volt itt, gyorsított eljárás azt mondták nincs.
2014. márc. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3 eve jottunk el otthonrol. Egy honapos volt ekkor a fiam. Vedononek szoltam hogy ne keressen mert koltozunk. Azota sem keresett minket a kutya sem. Nem jelentettem be sehol sem..sem kotelezo vedoltas se semmi miatt nem kerestek levelben sem.(itt kapta meg).

Sot ha Mo.-on vagyunk ugyanugy elmehetunk orvoshoz es mindent intezhetunk.

nem hinnem hogy 2 het miatt problemad lehetne.

2014. márc. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Végleges kiköltözés esetében kellett, amikor az otthoni lakcím megszűnik és leadják a személyit.

Ez a szabály most, március 15-től változott, mert eddig akkor is kellett a gyámügy engedélye, ha a két szülővel távozott a gyerek.


Az ideiglenes külföldi tartózkodáshoz nem kellett előtte sem, csak bejelenteni, de tavaly óta megszűnt ez a kötelezettség is. De ebben az esetben az ideiglenes azt jelentette, hogy kiköltöznek, a gyerekek esetleg kint járnak suliba, de a magyar állandó lakcímük megmarad. Ebben az esetben a személyit se kell leadni.


A ti esetetek ezek közül egyikbe sem tartozik, ugyanis 2 hétre nem kell semmiféle engedély.

Egyedül a románok nagyon szigorúak, ott a szimpla határátlépéshez is kell a másik szülő írásos engedélye, de magyar állampolgároknak Németországba semmi de semmi nem kell.


Útlevelet csináltathattok, mind a két szülő kell hogy ott legyen+ a gyerek, lehet 24 órás, 3 napos és még pár napos (5? 7? nem emlékszem) határidővel, de iszonyat drága.

2014. márc. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Még jó hogy más ügybe kellet reggel menünk okmányba, mert ott mondták hogy már nem úgy van mint régen hogy csak bemegyek és sorba állok hanem időpont kell.

Április közepére adtak volna, szerencsére sikerült kikönyörögnöm hogy ma délután mehessünk.

Így ha két hét akkor is itt lesz elvileg 5.-ig az igazolvány.

2014. márc. 20. 11:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Én most csináltattam a kisfiamnak 2 hete és nem jött még meg.

Nekem azt mondták, hogy most annyi van, hogy kb 3 hét amíg megjön

2014. márc. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ajjaj ez nem jó hír. :(

Nekem is mondta tegnap a hölgy hogy 20 nap, amikor rákérdeztem hogy meg lesz-e 2 hét alatt.

Hát nagyon imádkozom hogy 4-én megjön, mert 5-én utaznánk. :o

2014. márc. 21. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!