Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is volt már így? Engem...

Más is volt már így? Engem miért nem választ senki az "első", fontos embernek az életében? Sosem leszek keresztanya vagy esküvői tanú, legeslegjobb barátnő?

Figyelt kérdés

Testvérem nincs, így ez az opció kilőve, az unokahúgommal jó a viszonyunk, de neki egyrészt van egy öccse, aki elsődlegesebb bármiben nálam, másrészt a párja testvéréjének családjával nagyon jóban vannak?

A (számomra) legjobb barátnőmnek nem én vagyok a legjobb barátnője, bár tudom, hogy fontos vagyok neki, de biztosan a húgát, vagy a legjobb barátnőjét választaná keresztszülőnek például, a másik két barátnőm szintén nem engem akar választani. :(

Rosszul esik, hogy én senkinek nem jutok eszébe.


2014. márc. 20. 17:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem meg fogod találni a másik feledet majd. Mennyi idős vagy? A magánéleted (a párkapcsolati részre gondolok) sima?


Mert nekem hiába vannak barátnőim, a valódi másik felem, a lelki társam a férjem.

2014. márc. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok
2014. márc. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Együttérzek. Én is így - pedig már 36 éves vagyok. Volt 5 koszorúslány az esküvőmök, a 2 fiamnak két pár különböző keresztszülők. Egyikük se fogja viszonozni (jó, tudom, koszorúslány nyilván nem lehetek, de tanu pl. lehetnék, de az se leszek, és tuti, hogy keresztszülő sem leszek majd). És igen, az én legjobb barátnőmnek nem én vagyok a legjobb barátnője. Nem könnyű :(
2014. márc. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Detto, én 26 éves vagyok. Baràtnőkkel detto így àllok. De van egy álom férjem és egy 2 éves lányom. Nekik én leszek mindig a legfontosabb, ahogyan ők nekem a legfontosabbak. És a boldogsághoz ennyi elég.:-)
2014. márc. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%
És ez miért fontos. Én örülök neki. Nekem lett volna olyan aki felkért volna, de nem vállaltam.
2014. márc. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem még legjobb barátnőm sincs. Az akiről azt hittem a barátom, a gyed alatt eltűnt az életemből. Másik két barátnőről is kiderült, hogy inkább csak munkakapcsolat.

A párom és az anyukám a két biztos pont az életemben. Tesóm nincs, a sógorom pedig nem túl barátságos. Így én sem leszek keresztanya, vagy tanú:(

2014. márc. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hidd el, ha lesz férjed, gyermeked, nekik Te leszel az első és legfontosabb. De szerintem édesanyádnak is te vagy az első és legfontosabb.
2014. márc. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ne legyen ez fontos, miért olyan érdekes keresztszülőnek lenni? Nekem van gyerekem, de nem is gondolkodtunk ezen, hogy legyen neki. A rokonságtól úgyis kap ajándékot, felköszöntik. Ha a szülőkkel történik valami gondolom úgyis azok veszik magukhoz akiket imád a gyerek, pl nagyszülők vagy akár más rokon, nem biztos, hogy pont a keresztszülő. Szerintem ez csak formaság, egy mondvacsinált rokon lesz a keresztanya keresztapa.

Szeritnem inkább legyen a cél az, hogy szülő legyél :) ott te leszel a legfontosabb :)

2014. márc. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

én is ez vagyok, de én tudom, ez miért van. meg fogod érteni, sőt, rájössz, hogy tényleg :)


azért van, mert túl toleráns és megbocsátó vagy, és nem vagy erőszakos, mindig meg akarod érteni a másikat...


a tesóm nem kért fel tanújának, és most nem akar felkérni keresztanyának se, de én pl. felkérem őt keresztanyának (férjhez nem megyek, de ha mennék, akkor felkérném tanúnak)

legjobb barátnőm, a másik barátnőjét kérte fel tanúnak az esküvőjén, és valahol a másik barátnőjét tekinti legjobb barátnőjének, holott nekünk sokkal több a közös életünk.


a nővérem azt kérdezi ilyenkor, ha esemény van, és nem rám gondol fontos résztvevőként: ugye nem baj? megérted?

és a barátnőm is azzal indokolta, hogy hát a másik bnőjén keresztül ismerte meg a férjét... (ha rajtam keresztül történt volna, akkor se én lettem volna a tanú)


ja, és ha a másik lányt nem kéri fel, az örökre megsértődött volna. tudta, hogy én nem sértődök meg.

nővéremmel is megértő vagyok, ha nem engem kér fel.

ezt ők pontosan tudják.


veled kapcsolatban is pontosan tudják.


ezt fogadd el, ez így marad.


legyen viszont egy párod, aki csakis rád gondol elsőként bármilyen téren, és igenis éreztesd legalább a fickóval azt, hogy el is várod, hogy rád gondoljon elsőként.


amúgy meg őszintén bánt? mármint tényleg ezek a fontos dolgok? tanúnak lenni, keresztszülőnek lenni?


azért ezek az emberek számítani szeretnének ám mindig rád, ez pedig elég fontos dolog :)


ha kutyád, hű szerelmed, gyermeked lesz, na akkor majd tapasztalod ám a legfontosabb ember szerepét, kárpótol mindenért :)

2014. márc. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Vannak ennél fontosabb dolgok is. Mi nem vagyunk házasok és keresztszülője. Sincs a gyerekünknek és megis boldogok vagyunk így.

amúgy hány gyeremnek van keresztannya vagy keresztapja és le sem szarja. Egy darabig nagy szam aztán megszakad a kapcsolat. Biztos te is ismersz ilyeneket. A tanu meg pláne ne izgasson, annyi hogy ő is aláírja a papirokat, hűha....., na jó meg ő is elol áll a szertartáson. Szerintem majd ha gyereket akarsz, vagy lesz majd megtudod mi a fontos. Neki tuti te leszel az első legfontosabb ember. Keress valami hobbyt és ne ilyeneken agyalj.

2014. jún. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!