Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért viselkedik így a sógornő...

Miért viselkedik így a sógornőm? Elvileg szeret, amikor megyünk kedves, aranyos.

Figyelt kérdés

A történet ott kezdődik, hogy nagyon régóta szerettünk volna babát, de sehogy sem aart összejönni. Amikor a 3. orvos elkezdett kezelni (muszáj volt fogamzásgátlót kapnom) ő akkor lett először terhes... Szarzl éreztem magam, de sosem éreztettem ezt vele. Folyton a fejemhez vágta, hogy nézzek rájuk, nem görcsöltek a babán és sikerült is, csak annyit kell tenni, hogy 2 naponta együtt lenni, ha így se sikerül, akkor lenyugodnom, hogy ne görcsöljek a témán. Mondanom se kell, mindent megpróbáltunk, de sajnos eredménytelenül. Eljutottunk egy meddőségi központig, ahol teljesen lesúlytott a hír, hogy bizony komoly problémák vannak velem. Pco"D", de az a fajta, amit máshol nem is vehettek volna észre, mivel totál negatívak voltak a leleteim. Ez a legsúlyosabb fajta... Elkezdték a kezelést, gondolkodás nélkül inszeminációt javasoltak, bele is fogtunk. Kőkemény hormongyógyszerek, minden ami ezzel jár, de eredmény semmi. A 3. inszemre úgy került sor, hogy alig-alig reagált a szervezetem a gyógyszerre, mondta az orvos, hogy itt most meg kéne állni és minimum 2 hónap szünetetet tartani. Közben sógornőm, akinek a 2. baba is úton volt, folyton osztotta az észt, hogy reméli nem csak akkor vagyok együtt a tesókájával amikor gyereket akarok, meg ne görcsöljek, és ameddig ennyire akarom, ezt ő megmondja nekem, addig nem lesz gyerekem. Amior megszült, akkor pedig közölte, hogy jól gondoljam meg mire vállalkozom, ez az egész csak fájdalommal jár, majd meg halt a szülőágyon és a terhesség is szar, csak hányingere van az embernek, nem tud aludni, fáj a melle... Aztán jött a nyári pihenő és a csoda, spontán sikerült teherbe esnem. Az orvosom gratulált, de ismerve a kórtörténetem hormonpótlást írt fel, amit fél percig nem kérdőjeleztem meg, hiszen szakember... ez akkor volt, amikor pozitív lett a tesztem. Meg se vizsgált az orvos, utóbb már tudom, miért tette volna akkor...

És elkezdte sógornőm: minek hormon, a baba úgyis marad ha maradni akar... milyen f*szfej az orvos, hogy nem csinált uh-ot, nem csinált vér-vizeletvizsgálatot, és különben is, még csak egy gyereket se tudott nekünk csinálni, megadja a saját orvosa számát, keressük fel. Mondtam, hogy aranyos, de megbízom a dokiban... erre ő: én tudom kinek az életével játszom. :(

A terhességem eleje úgy zajlott, amilyen terhességre minden kismama vágyik. Nem voltam rosszul, nem fájt a mellem, nem hánytam, jó volt a közérzetem, akkorákat aludtam, hogy az csak na. Mondta is sógonrőm, ha nem fáj a mell, akor ő elvetélt, vigyázzak... nincs hányinger? az nem jó, nincs megfelelő hormonszint, baja lehet a babának, ez így nem normális... Jött a 12. heti uh, persze mindent rendben találtak, a babám 66.8 mm volt akkor. Amikor férjem dicsekedett, hogy milyen szép nagy már a baba, akkor lelombozta, hogy de kicsi még, szerinte kisebb, mint amekorának lennie kéne...

Amikor a 16. héten voltam dokinál, kérdezte mi volt... mondtam, minden rendben, nagyon aktív a baba. Válasz, akkor jó, de hogy mennyire az elejhén vagy még... Azóta nem beszéltem vele, ill. egyszer, akkor épp a családomat kritizálta, de már olyan hosszan írtam, hogy ezt nem fejtem ki. :-)

Van aki azt mondta, féltékeny, viszont én nem tudom mire vélni a viselkedését. Szerintetek?


2009. dec. 16. 10:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Féltékeny + "versengeni" akar veled. Ne foglalkozz vele, csak nevess egyet az egészen és boldog babavárást :))))
2009. dec. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát szerintem sz@rd le a saját és a babád érdekében!!!

Ha valaki ennyire tapintatlan,érzéketlen,sőt megkockáztatom gonosz...akkor egyet érdemel,hogy ne foglalkozz vele...én feléje sem mennék!!!

2009. dec. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia! Egy biztos a sógornők többsége meg tudja keseríteni az ember életét. Nem tudom, hogy féltékeny lehet-e, ha igen, talán arra, hogy szépen áltek a pároddal, és a sok csalódás ellenére is kitartotok egymás mellett. Bár ezt nem írtad, de gondolom így van, ha erre nem panaszkodtál. Talán alapból ilyen idióta. Korábban nem volt másban ilyen okoskodó, és tudálékos? A párodnak mi a véleménye erről, nem szokta leállítani? Egyébként meg ne is érdekeljen, koncentrálj a babátokra, és legyél boldog, hogy megadatott végre nektek is ez a boldogság, és főleg, hogy minden rendben van a babával is. Egyébként abszolút nem is volt kicsi a baba, mert nekem például még 6 cm sem volt a 12. héten, és vissza kellett mennem 1 hét múlva, viszont akkor meg már teljesen behozta.

Sok boldogságot nektek a babához is, és egymáshoz is!!!!

2009. dec. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :) Én soha nem panaszkodtam neki, és dicsekedni se dicsekedtem, hogy milyen jól megvagyunk a férjemmel, vagy épp milyen nehézségeken megyünk keresztül. Soha nem látta, hogy sírok amiatt, hogy nekünk nem sikerül a baba...

Férjem tud ezekről a dolgokról, nem állította le, nem az a fajta, azt mondta nekem, hogy kavarja a szart és ne foglalkozzak vele. Amikor mondok egy-egy eseményt, mint pl. at mondta a húgod, hogy még nagyon az elején vagyok, akkor csak nézett, elkezdett számolni, és mint aki most fedezi fel, hogy mennyi van még hátra, vigyorogva mondta, hogy már majdnem a felénél tartunk, ez már a közepe. :)

Szüleimmel lakunk, egy házban, nagyon jó a viszony, van, hogy férjem csak úgy megölelgeti anyukámat, mert már régen tette... erre is megjegyzést tett, hogy milyen szar lehet nekünk, hogy itt kell szenvednünk... Dehogy szar. :) Éveken át rosszban voltam anyósomékkal, illetve nem 3, hanem 13 lépés távolságot tartottam, mert a szüleimről olyan dolgokat hordtak össze, amit én nem tűrök... mindezeket az infóat a húga adta elő nekem sírva, hogy mennyire szemetek az anyjáék és figyeljek oda, hogy ne bánthassanak minket. És most, hogy leesett a szarkavarás, úgy égek, mint a reisztág (nemtudom hogy kell írni) hogy neki hittem...

2009. dec. 16. 10:48
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
szia, hát ha az én sógórnőm lett volna, a szeneslapáttal csaptam volna arcon az tuti, akár a férjem tesója akár nem! Minimum megmondanám a véleményemet neki rendesen és úgy elküldeném a sunyiba, hogy csak úgy zörög! Ritka türelmes ember lehetsz mert bizony én ezt nem hagytam volna már. Ha meg jól megsértődik, legalább nem frocliz!
2009. dec. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ezek szerint tényleg bántó és nem csak én reagálom túl a dolgokat. "Örülök" neki. :)
2009. dec. 16. 12:19
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy kö...g.
2009. dec. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

most hány hetes vagy! egyébként gratulálok a babához!


a sógornőddel ne foglalkozz! irigy és féltékeny, hogy neked is összejött, mert ezáltal ő nem több nálad!

2009. dec. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
bocs. hány hetes vagy? (nem !)
2009. dec. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, lehet, hogy már nem lesz több nálam. :) 18 leszek holnap. :)
2009. dec. 16. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!