Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miert van az, hogy sokan nem...

Miert van az, hogy sokan nem latjak, hogy a kigyermek mellett otthon toltott ido lehet erdekes, izgalmas is? Hogy egyaltalan nem kell megvonni magatol a felnott kapcsolatokat?

Figyelt kérdés

Sokszor latom (foleg itt az oldalon), hogy az anyukak nem szeretnek otthon lenni a gyermekkel, unalmasnak tartjak, visszavagynak dolgozni, mert otthon nincs felnott tarsasaguk.


Szerintem viszont ez az idoszak egy soha vissza nem tero lehetoseg. Annyi szinten kisgyermekes anyuka van, akikkel ossze lehet jarni, dumalni, nevetgelni. Annyi fele progamlehetoseg van, hogy azt felsorolni is sok lenne, nem hogy meg vegig is jarjuk. Elhiszem, hogy a karrierista tipusu noket nem izgatja annyira a kicsivel valo otthoni jatek, gfoglalatossag, na de annyi mas lehetoseg van. Miert olyan nehez mindezt elvezettel megelni?


2014. márc. 21. 21:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%

Kisgyerek mellett ugyan milyen programlehetőségről beszélsz??

Én egyedül nevelem, tehát egy perc nyugtom, szabadidőm nincs, mégis hogy tudnék fantasztikusan izgalmas programokat szervezni magamnak?

Annyi kikapcsolódásom van, ha a nagyinál hagyom a gyereket míg elmegyek a boltba bevásárolni. Hű, de szuper kikapcsolódás :((

2014. márc. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%

Nekem unalmas már a babákról való dolgok kitárgyalása.

Minden játszóteret, játszóház az ismerek.

Nekem az az izgalom, ha szombaton itthon hagyhatom a 2 gyereket az apjukkal, s elmehetek valamerre akár egyedűl, akár barátnőkkel.

6 éve vagyok itthon! Csak a féjem re számíthatok mindenben. Nagyik 200-km-re, ha jönnek, két havonta, akkor délelőtt ide érnek, s délután már mennek is, dolgoznak még. Férjemmel közös programra nem tudun menni, csak ha a gyerekek is jönnek, vagy külön-külön barátokkal elmegyünk, hisz nincs ki vigyázzon a gyerekeke.

Szóval semmi izgalom, s ha akarnék sem tudnék szervezni...

Vagyis nem tudom neked mi az izgalmas..

2014. márc. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Igen, nyilvan az a kulcs, amit mondasz: kinek mi az izgalmas.

Olyan programokrol beszelek, mint baba-mama joga, baba-mama torna, zenebolcsi, babszinhaz, kismamakor, baba-mama klub, gyermektorna, ringato, mese sarok, jatszohaz, kisvasut, allatkert, vidampark, babauszas, strand, gyermekkoncert es minden fele kirandulasok ide-oda-amoda. Nyilvan ezekhez is kell egyfajta jellem, mert nem minden anyukat tesz boldogga, ha latja a gyermek arcan, hogy az mennyire elvezi a kiruccanast. Plusz ugye ott vannak a talalkozgatasok mas kisgyerekes csaladokkal, amikor a kicsik elfoglaljak egymast, a felnottek meg nyugodtan dumcsizhatnak.


Most nem azt mondom, hogy emellett aztan semmit ne csinaljon az ember, mert bizony jo az is, ha kozben reszt vehet egyeb dolgokban. Csak sokan mar annyira utaljak azt a par evet, amire aztan 10 ev mulva majd mindennel jobban vagynanak, hogy az csak na.

2014. márc. 21. 22:25
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

1. nem mindenhol van lehetőség kimozdulni, kisebb településen még lehet, hogy egy játszóház sincs

2. nem minden kisgyerekkel könnyű programot szervezni, van olyan amelyik simán elnézeget egy kávézóban is amíg anyuka beszélget, de olyan is akinek folyamatosan le kell kötni a figyelmét

3. anyagilag sem mindenki engedheti meg magának, egy színvonalasabb program, főleg kisgyereknek húzós árban van

4. nem mindenki szereti a többi kisgyerekes anyuka társaságát, mert jól esne már néha egy kicsit más témáról is beszélgeti, vagy megy a gyerekek "versenyeztetése", vagy a kritizálás-ítélkezés a másféle nevelés miatt

5. több gyerek mellett az ember örül, ha sikerül kialakítani egy napirendet, ellátni a háztartást, főzni, nem marad energia rendszeresen külön programokra járni

6. aki egymás után több gyermeket szül, nem feltétlenül élvezi 4-6 éven keresztül a kisgyerekes programokat

2014. márc. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
Egy normális nőnek, szüksége van értelmes felnőtt kapcsolatokra, a baba-mama joga és társai nem azok. Ott is a gyerekkel vagy és nem magaddal foglalkozol.
2014. márc. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mikor egy gyerekem volt, én is jártam baba-mama tornára, meg klubba, meg beszélgettem a többi anyukával a játszótéren. Most három van, ebből kettő 3 év alatti még itthon. Velük is elmentem 2-3 alkalommal Ringatóra, de beláttam, hogy egynél több gyerekkel semmi értelme. Játszóházba eljárunk egy héten egyszer. A játszótéren több gyerekre már annyira kell figyelni, hogy nem nagyon van lehetőség beszélgetni. Más anyukákkal is nehéz az összejárás, nehéz összeegyeztetni 4-5 gyerek igényeit, meg ritka, hogy egyik se beteg. A gyerektelen időből való barátnőim pedig csak este érnek rá, nekik nincs gyerekük, az enyémekre meg annyira nem kíváncsiak, így eléggé elszakadtunk, évente 2-3 alkalommal találkozunk. Férjem sokat dolgozik, a nagyszülők pedig vidéken laknak. 5 éve vagyok itthon, nem unatkozom, de már nagyon hiányoznak a felnőtt kapcsolatok. Tudom, hogy nem feltétlenül többgyerekes anyukákra gondoltál, de gondoltam, leírom, nekem miért nincs felnőtt kapcsolatom.
2014. márc. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs olyan anya, akit ne töltene el örömmel, hogy a gyereke boldog.

A magam részéről annyit tudok mondani, hogy vidéki városban élünk két fiam van. Havonta viszem őket bábszinházba, könyvárba, minden héten hívunk legalább egyszer valakit, egy-két hetente egy távolabbi nagyobb játszótérre megyünk el. Ha város szervezésében van valami, arra biztos megyünk. Igyekszek közös programot szervezni velük, mindent próbálok úgy rendezni, hogy örömet okozzak nekik. Vagyis ha esik a hó, hóembert építünk, ha ősz van gesztenyét szedünk, ha rossz idő van együt sütünk stb.


DE! Nincs egyáltalán segítségem. Az apjuk hajnaltól este hétig dolgozik. Annyi pénz és idő a világon nincsen, hogy ennél több programra vigyem őket, úgy, hogy kellőképpen ellássak otthon mindent. Ezért hiába próbálom "izgalmassá" tenni a hétköznapokat egyéb praktikákkal is (cukrászdába megyünk, bolhapiacot látogatunk, kisautóversenyt rendezünk, kisállatkereskedésbe megyünk stb.) minden napra nem tudsz kitalálni valami extrát. Ráadásul két gyerekem van 2 év korkülönbséggel, így amíg a ringató az egyiknek élvezet a másiknak már kevésbé. Ráadásul - mivel a nagy ovis- köt minket az időbeszotás, tehát a fenti törekvéseim ellenére a napjaink többnyire "unalmasak".

(reggel 6-kor kelés, előkészülődés, oviba vinni a nagyot - hazafele játszó, vagy sétálás, otthon megcsinálni a feladatokat- délbe alszik a kicsi- háromkor megyünk a nagyért - és 3-6-ig van a varázsidő, amikor jöhet az "izgalmas" rész - este vacsi-fürdés-meseolvasás alvás.


Tehát akármennyire is boldoggá tesz a gyerekek öröme és végülis én is szeretek itthon lenni, átélni a csodát ahogy a gyerekeim felfedezik a világot, megteszik az első lépéseket, kimondják az első szavakat, de amikor 4 otthon töltött év után már magamnak is gyerekdalokat énekelgetek, ott már gigszer van. :-) Semennyit nem tudok egyedül lenni, sem felnőtt társaságban, és hazudnék, ha azt mondanám, hogy a gyereknevelés minden perce boldogsággal tölt el. Imádom őket, de nekem igenis nehéz mindent tök egyedül megoldanom, amit csak úgy tudok, ha jó az időbeosztásom, és rendszer van az életünkben. = unalmas. Ez van.

Hamarosan megyek vissza dolgozni, épp a héten voltam a munkahelyemen, együtt ebédeltem a kollegákkal. Évek óta először ebédelhettem anélkül, hogy kitörölnék közben egy kakis feneket, vagy 3x-4x felugrok valamiért. Az a vicc, hogy amióta az eszemet tudom, anya szeretnék lenni és egyáltalán nem mondanám magam karrieristának, de mégis úgy érzem, hogy olyan tevékenységet is kell végeznem, ami számomra kreatív, vagy építő jellegű, mert 4 év homokázs és autózás után , vágyom egy kis szellemi kihívásra.


Az meg hogy nem kell megvonni a felnőtt kapcsolatokat, az persze szép és jó, mert vannak játszós anyukák, meg ovis anyukák, csak tudod nem mindig a gyerekekről, ki-hány centi, mit tud kérdéskörről akarok beszélgetni. Ilyen szinten van napi felnőtt társaságom, de ez nem olyan, mint mikor gyerek nélkül felnőttként / kollegaként / nőként beszélnek veled.

2014. márc. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%

Nagyon szűklátókörű vagy.

Békés megyében élek. 40km-es körzetben nincs az általad felsorolt dolgok fele, de jónéhányat (állatkert bábszínház, kisvasút, vidámpark) csak 100-150km-re találnék.

Szívesen megadom priviben a településem nevét is, szeretném, ha keresnél nekem és két gyermekemnek a közelben elfoglaltságot. Pénzben tudnék rászánni havi 10-30ezer forintot is, de ezt ne a benzinköltség vigye el.

Köszönöm.

2014. márc. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Hat en eppen tobb gyerekes anyuka vagyok, mellesleg 17 honap kulonbseggel szultem oket, tehat nekem unatkozni soha nem volt idom mellettuk. Plusz mindketto annyira eleven, hogy egy kavezoban max addig ulnek meg, amig elmajszoljak a sutijuket. Az valoban igaz, hogy nehezebb igy ket kicsivel menni, mint egy gyermekkel, es a barati parokkal valo osszejaras nalunk is leamortizalodott, mert az egyik par elkoltozott, a masik meg szetment, de igy is van meg 2.


Azert azt meg hozza kell tennem, hogy nekem ez a dolog most azert szivfajdalmam, mert ido elott kell visszamennem dolgozni (pedig pontosan azt a munkat kaptam meg es kezdem jovoheten, amirol mibdig is almodtam). De mindig ott motoszkal a fejemven, hogy egesz nap nem latom majd oket, nem en viszem a jatszira, nem en jatszok veluk napkozben, nem en fektetem a kicsit ebed utan, stbstb. S felreertes ne essek, tutira imadni fogom az uj munkat, es imadok majd bent lenni, de elvesztek x honapot, amit meg a gyerekekkel tolthettem volna, es ez az ido soha nem ter majd vissza. Es alapbol meg ez is rendben lenne, hiszen ez az elet rendje, es fel ev ma nem oszt, nem szoroz, plusz ez az allas tenyleg pontosan az, ami kell nekem. Csak mindemellett rossz latni azt, hogy masok mennyire nem ertekelik azt a dolgot, amirol en tudom, hogy mekkora kincs. De nyilvan nem mindenki szamara akkora ez a kincs.

2014. márc. 21. 23:03
 10/15 A kérdező kommentje:

7-es te nagyon jol csinalod, es abszolut nem a hozzad hasonlo anyukakra gondoltam, hisz te mar boven lerottad a sajat koreidet, hanem az olyan anyukakra, akik 1-1,5 ev utan szaladnak dolgozni, mert sajat bevallasuk szerint utalnak otthon lenni a gyerekkel.


A masik dolog: kisebb falukban is lehet jatszos napokat szervezni, akar a sajat otthonodban is 4-5 anyukavak valtogatva, ami ingyen van es keznel van, megis valtozatos. Plusz ott vannak a kreativ dolgok, a mindenfele alkotasok, amiket a termeszetben szedett holmikbol lehet kesziteni. Es nem csak abbol, hanem barmibol, ami otthon van. A nagy fiam kedvenc hobbija pl az, hogy kitalal cifrabbnal cifrabb dolgokat, amiket meg kell neki valositani. Neha fel napot gondolkodok rajta, hogy hogyan is oldhatnam meg a legujabb feladvanyat. De amikor vegre elkeszul, azt igazan imadja. :-)

2014. márc. 21. 23:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!