Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dohányzás terhesség alatt?...

Dohányzás terhesség alatt? Napi 2-3 szál?

Figyelt kérdés

Régebben hatalmas vita volt, egy ilyen kérdésben. Most megtaláltam azt a cikket, ami egyértelműen kijelenti, hogy 2-3 szál cigi naponta erős dohányosoknál nem olyan probléma, nem ez lesz káros hatással a babára.


Én bevallom, napi 3 szálat (reggel/délben/este néha 1-el többet) elszívtam. Gyönyörű egészséges kislányom van. Anyukám dohányzott velem (orvos mondta, ugyanezt mint ami a cikkben van)

Nagynéném dohányzott. (Orvosa tudott róla)

Nagymamám dohányzott.

Ismerősöm, most is dohánytik terhesen (3-4 szál).


Csak azért írom le, mert annyian leüvöltik az ember fejét.

Tiszteletem azoknak akik voltak olyan erősek, hogy letegyék a cigit.

Én erős dohányos voltam. ÉS IGEN, NAGYON SZERETEM A GYEREKEM. Még mielőtt valaki azt mondaná, hogy ennyit nem tudtam érte megtenni.


A cikk arra is kitér, hogy a cigi iránti vágy is egy stresszt idéz elő, ami ugyanúgy károsítja a magzatot. (Idegrendszeri problémák)


Nem buzdítok senkit se erre, de ha valaki erős dohányos, és stresszel, hogy nem szívhat el 2-3 szálat, azoknak küldöm ezt.


2014. márc. 24. 15:12
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
73%
Szia. Nekem azt mondta az orvosom, mikor kiderült, hogy terhes vagyok, hogy ne hagyjam azoonal és hirtelen abba, hagyjak rá magamnak pár hetet, mert a hirtelen megvonás nagyon káros lehet, az elvonási tünetek bajt okozhatnak. Így is tettem, 4 hét alatt szoktam le fokozatosan. Végig dohányozni azért nem hiszem, hogy jó ötlet, de azt én is hallottam, mondom, hirtelen abbahagyni veszélyes.
2014. márc. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:

Én végig dohányoztam (2-3at). Nem vagyok erre természetesen büszke. Azóta is rá állt a szervezetem a napi 3 szálra, így most azon vagyok, hogy letegyem!:-)

Igaz kislányom már 6 hónapos.

2014. márc. 24. 15:21
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötözködni akarok, de nem értem, hogy ezt miért írtad ki. Attól, hogy neked meg a lányodnak nem lett bajotok, a dohányzás káros. Ezen felesleges vitatkozni.

Örülök, hogy nem lett bajotok, de ez inkább csak a saját lelkiismereted megnyugtatására szolgál. Van, akinek nem lesz tőle baja, másnak meg igen.

2014. márc. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Én egyből leraktam, ahogy megtudtam, h terhes vagyok.

Ismerek olyat, aki cigizett végig és semmi baja nem lett a babának.

És ismerek olyat is, aki szívbeteg lett.


Szóval nem tudom... Ez szerintem szerencse kérdése.

2014. márc. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Ugyan úgy szerencse kérdése az is, ha nem dohányzol. Mint pl. aki soha nem dohányzott, mêg is tüdőrákban halt meg. (Nagyoapám)

Vagy aki egészséges életet élt, mégis sajnos beteg babája született.


Nem, a lelkiismeretem tiszta. Sajnálom, hogy nem tudtam letenni, de ettől nem érzem mgam rosszul.

Leírtam, hogy miért írtam ezt le.

2014. márc. 24. 15:37
 6/38 anonim ***** válasza:
91%
Az jó, hogy nem lett bajotok tőle, de szerintem nagyon ciki nagy hassal cigizni, nekem biztos leégett volna a bőr a képemről. A kórházak előtt szoktam látni dohányzó kismamákat, de azok mind cigányok. Én biztos nem álltam volna melléjük, még ha nehezen is bírtam volna ki cigi nélkül. brrr
2014. márc. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

Kismamaként (sőt most sem) dohányzok nyilvánosan, kizárólag otthon. Esetleg akkor, mikor nincs velem a kislányom.

Az tényleg nem szép látvány. Ha valaki dohányzik terhesség alatt, inkább otthon. A c*gányok azért csinálják így, mert nekik tuti nem szól be senki.

Ha tőlem kérdezték, elmondtam, de utcán soha nem gyújtottam rá.

2014. márc. 24. 15:44
 8/38 anonim ***** válasza:
48%

Igen, azért írtam, h szerencse kérdése.

Nem dohányzik - tüdőrák. Pl, ahogy te is írtad.

Olvastam a múltkor, h egy francia nő, aki 120 körüli évet élt, a halála előtt pár évvel tette le a cigit. És nem a cigizésbe halt bele.

Szóval nem lehet tudni... :)

De abban szerintem is lehet vmi, h ha cigizel (nem napi 1-2 szálat, hanem komolyan), akkor ártalmasabb lehet a hirtelen cigi megvonás.

2014. márc. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
Persze, lehet itt most ezer példát is felhozni...Mindenkinek van egy ismerőse akinek a nagymamájának a testvérének a lányának a fia is egészségesen született, pedig az anyja végig dohányozta a terhességet és az én nagyapám is tüdőrákban halt meg, pedig nem dohányzott. De kérdem én, minek növelni a betegségek esélyét dohányzással, ha egyébként is benne van a pakliban, hogy asztmás lesz a gyerek, netán idegrendszeri problémás? Csak azért, mert másnak se lett baja, én nem kockáztatnék.
2014. márc. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
89%

Én nem cigarettázom, így nem is tisztem eldönteni, hogy kinek mi a jó.


Sok dohányzó ismerősöm szívott pár szál cigit terhesség alatt is, mindnek egészséges lett a babája. Olyan is van, aki képes volt lerakni a cigit arra az időre.


De itt egy ellenpélda, hogy a cigi igenis okozhat bajt:


Amikor szülés előtt bent voltam a kórházban, volt ott két kismama, akik erős dohányosok voltak.

Mindketten azért voltak bent, mert a vizsgálatok alapján nem fejlődött a baba, igen pici súlyt becsültek meg nekik, holott épp szülés előtt álltak már. Az egyik már túl is hordta valamelyest.

Olyan 3-4 dobozzal szívtak el egy nap. Na, az tényleg bruál volt, az orvos folyamatosan b..gatta őket, mert akármikor kereste valamelyiket, akkor mindig lent voltak cigizni a parkban.

(Persze letagadták, hogy ők csak sétálnak, meg kávézni voltak, de a doki -és mindenki más- tudta, hogy cigizni vannak.). Mondták is a doki háta mögött nekünk, hogy menyit szívnak el egy nap, hát el voltunk hűlve.

Amikor az orvos nyíltan rákérdezett a mennyiségre, akkor egy dobozzal vallottak be, de a doki ezen is fennakadt. Rettentő szegény, lepukkant csajok voltak, magyarázta is a doki nekik, hogy ha a cigi árát félreraknák minden nap, egész szép ki vagyon gyűlne össze hó végére, de ez őket nem érdekelte, mondták is, hogy mit ugat bele a doki az ő dolgukba.

Az egyiknek 41+2 hétre született a babája, 1500 g-al, a másiknak még nem lett meg, amikor mi hazamentünk.

2014. márc. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!