Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ti heti vagy havi...

Anyukák! Ti heti vagy havi nagybevásárlást tartotok? Esetleg naponta mentek boltba?

Figyelt kérdés
A kisfiam egy éves. Mostanában kezdünk átállni arra, hogy teljes egészében a mi ételeinket eszi. Ezért azt tervezem, hogy megírom előre a heti menüt, bevásárlólistát, és elég lenne egy heti nagybevásárlást csapni. Már nem kell naponta bébiételért szaladgálni. Vagy ésszerűbb lenne kéthetente mondjuk 20 ezer ft-ért előre bevásárolni húsokat, egyebeket? Picit ésszerűsíteni szeretnék, meet szerintem nagyon sokat költök kajára. Hál'istennek nincsenek anyagi zűrjeink, de olyan jól esne többet megtakarítani. Tanácsok? Köszönöm.
2014. márc. 25. 12:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Ha előre meg tudod tervezni pl a heti menüt és ahhoz bevásárolni, akkor próbáld meg. Én ésszerűbbnek tartom, ha elmegyek hetente kéthetente a henteshez, havi egyszer nagybevásárolni így mindig van mihez nyúlni. Persze ha valami elfogy és kellene, vagy friss kell belőle csak elszaladok a boltba, de nem napi szinten.
2014. márc. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
És így kb. mennyit költesz havi szinten?
2014. márc. 25. 12:17
 3/22 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Mondjuk a henteshez elmegyek hetente, akkor az 2-3e ft, havonta 10-12e. Emellett ha havi egyszer elmegyünk az kb. 20, összesen havi 30, nagyon maximum 40e ft.
2014. márc. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
De ezt hogy csinálod? Mit tudsz a hentesnél heti 2-3 ezerből venni? Már 1kg csirkemell is 1400 Ft. Az mire elég? Nem akarlak megbántani, nagyon érdekel, hogyan csinálod.
2014. márc. 25. 12:33
 5/22 anonim ***** válasza:

Nekem két fiam van. Mi heti bevásálásra megyünk. A havi nem vált be, mert tuti biztos maradt egy csomó dolog, amit nem kalkulátam, hogy elfogy, vagy elfelejtettem a listáról, tehát amúgy is kellett boltba menni. A másik, amiért nem jött be, hogy egy hónapra előre nem tudtam kitalálni a menüt. Vagy mire odajutottam egy adott ételhez, már nem kívántam.

Szóval nálunk az vált be, hogy egy hétre előre írom a menüt. De ebbe benne van az uzsonna, tízórai, vacsi-ebéd-reggeli, desszert, minden. Gyakorlatilag tejért, kenyérért ugrok be a boltba, ha plusszban kell. Ami a kajákat illeti, kétnaponta főzők. Hogy pénztárca és időkímőlek legyünk, nálunk az vált be, hogy hetente egyszer van tésztás étel két napra. (spagetti, carbonara, spenótos tészta, krumplis, diós, mákos, zöldséges, túrós, baconos-fokhagymás tejfölös, gombás, szilvásgombóc stb). És hetente egyszer főzők főzeléket két napra (paradicsomos káposzta, spenót, sóska, borsó, zöldbab, kelkáposzta, finomfőzi, burgonyafőzi stb. ) Feltétnek felváltva hol virsli, hol pirított csirkemell, vagy pirított kockázott szalonna, pöri, egybefasírt, fasírtpogácsa, bundázott kifli. Ezekhez az ételekhez mindig csinálok egy egyszerűbb (és olcsóbb) levest: Zöldségleves, borsóleves, tojásleves, paradicsomos leves, gyümölcs leves, különböző krémlevesek , az nagyon sokszor van, mert több féle levesbetéttel többféle elkészítéssel jól lehet variálni, baromi egyszerű, egészséges és olcsó is, ráadásképpen egy-egy adagot fagyasztani is lehet) A fennmaradó 3 napon pedig azt eszünk, amit éppen megkívánunk. Ez teljesen változó, ma példálul őzgerincben sült baconos-cs.mell volt, elöző héten gyros, előtte vadas, tök mindegy, amit megkívánunk.

Így 4 főre a havi kosztpénzt (nálunk a tisztító és tisztálkodási eszközök is ide tartoznak) , olyan 80 és 100.e ft között van valahol. De minden nap van gyümölcs, zöldség, figyelek arra, hogy változatosan főzzek, lehetőleg egészségesen is. Viszonylag gyakran sütők nassolni valót, de van, hogy édességet esznek. Ebből az összgből látunk vendégeket, pl. ebben a hónapban két ünnepséget is tartottunk 12 - 12 főt láttunk vendégül.

Azonban szinte soha nem veszünk üditőket, rágcsát, hanem inkább, vizet, teákat, szörpöt adok a gyerekeknek. Rágcsa helyett pedig, magvakat, diót, ropit, meg a mazsolát nagyon szeretik.

Férjem soknak érzi ezt a számot, szerintem meg mosószerestül-pelenkástól teljesen jók vagyunk.

2014. márc. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. A húsvásárlást kifelejtettem: azt külön intézzük. Havonta megyünk a henteshez (sajnos nem esik útba, ezért egyszer megyünk oda). Olyankor veszek kb 1,5 kg darálthúst, 1-2 kg, csirkemellet/combot, 1-2 kg csirkeaprólékot, 1 kg sertéshúst, némi májat, és ezekhez hol oldalast, hol marhát, hol csülköt, attól függ mi szép és otthon kipórciózva elrakom. Olyan 8-9 ezer forintot szoktunk fizetni, de ez része a havi kosztpénznek.
2014. márc. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Hetente (hétvégén) megyünk nagybevásárolni a férjemmel. Ezen kívül én napi szint megyek boltba: kenyér, tej stb. stb.

Ételt rendelni szoktunk hétközben mert olcsóbb mintha én főznék+ 2 kicsi gyerek mellett időt, energiát spórolok vele. Hétvégén főzök. 2 gyermekünk van és kb. 100ezer megy el ételre/italra egy hónapban 4 főre. (ebben nincs semmi luxus, alap élelmiszerek)

2014. márc. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Nagyon ügyes vagy! Ezerszer gyakorlottabbnak tűnsz, mint amilyennek én érzem magam. Imádok főzni, élvezem, hogy tőlem függ a fiúk, a férjem és a kisfiam jólléte, csak nem érzem magam még elég ügyesnek. Mielőtt terhes lettem, nem igazán vezettem háztartást, iszonyatos sokat dolgoztam, sokszor gyorskajákkal oldottuk meg az evést. De ezen gyökeresen változtattam, csak több fantázia kellene.
2014. márc. 25. 12:49
 9/22 anonim ***** válasza:

én is úgy csinálom mint az 5-ös,heti vásárlás jobban bejött nekem is!Megtervezem a heti menüt(reggeli,uzsonna ebéd minden összeírva),listát írok és úgy megyünk bevásárolni!Nállunk is úgy van hogy heti 1x tészta,heti 1x főzelék!Azon kívül én is sokat sütök:nasikat,sósat,édeset így mi nem veszünk drága kekszeket,chipseket!nem iszunk cukros üdítőket,vízet,teát max szörpöt isznak a gyerekek vagy vmikor facsarok almát,narancsot!Kenyérért sem kell naponta mennem mert én sütöm azt is így nincs az hogy jaj ezt meg azt meglátok vagy a gyerekek kikönyörögnek valamit!(a heti bevásárlsba benne van nekik is a turó rudi,joghurt így azokat sem kell külön)Felvágott sem kell naponta mert házhoz megyek szintén heti 1x és bevásárolok(disznósajt,májas,kolbász,sült pörc stb)Tejet nem igazán iszunk inkább hétvégén a piacon veszek azt is házit és abból csinálok nekik pudingot.

Szóval nekem a heti bevásárlás sokkal jobban bejött mint a havi egy!

2014. márc. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Az előző az 5-ösnek szólt.
2014. márc. 25. 12:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!