Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 8 éves lányomon a pszichológus...

8 éves lányomon a pszichológus sem tudott segíteni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

8 éves lányom 3 hete egyik napról a másikra megváltozott. Okos, értelmes kislány. Nem akar tanulni. Verekszik, 5-ös volt a magatartása már sajnos 3-as. Az osztályfőnök is panaszkodott órán nem figyel, beszélget, ha valami nem tetszik addig ordít míg az lesz amit ő szeretne. Jár tornázni, mert nekik kötelező (sportiskola), ott is 5-ös volt a magatartása sajnos itt is 3-as. Elszerettem volna vinni nevelési tanácsadóba, de mikor bementem nagyon bunkók, flegmák voltak. Így a tanárok javaslatára elvittem pszichológushoz. Nagyon kedvesek voltak. Elmentünk a lányom nem szólt semmit. Ezután megkért a pszichológushoz menjek ki, hátha többet mond. Kimentem közben hallottam mondta a pszichológus a lányomnak: Segíteni akarok, Mesélj mi történt az iskolában stb. A lányom elkezdett pityeregni, azt mondta haza szeretne menni. Végül haza jöttünk. Azt mondta a pszichológus nem erőlteti 1 hét múlva vár vissza. Addig sokat a foglalkozzak a lányommal (mindig foglalkoztam vele), beszélgessünk a pozitív élményekről stb.

Mit tegyek?


2014. márc. 26. 17:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne add fel. Vidd el még egyszer, vagy ha nem nyílik meg, akkor másik pszichológushoz. Biztosan van oka, ha így megváltozott.

A családban nem történt valami megrázó? Haláleset, válás, házi kedvenc elvesztése..stb?

2014. márc. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%

hát nem tudom, de 3 hét után máris viszed a pszhichológushoz? Inkább beszélgess el vele, legyen több együtt töltött szabadidő kettesben.

vagy ez nem 3 hét eseménye?

esetleg az iskolában nincs valaki, aki piszkálja, vagy épp aki tetszik neki?

2014. márc. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Történt vele valami mostanában? Egy gyerek a semmitől nem vesz 180 fokos fordulatot 3 hét alatt??!!
2014. márc. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
13%
Természetgyógyászhoz vidd, ne pszihologushoz.
2014. márc. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%
Ne próbálj az agyában furkászni. Mond meg neki, hogy te szereted és mindig számíthat rád bármi történjen. Ha akarja elmondja, ha nem nem. De a faggatástól nem fog megnyílni.
2014. márc. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológusnál gyakori, hogy a páciens sokáig nem akar megnyílni. Néha 5-6 alkalmat is végigülnek csendben - viszont ez része annak, hogy kialakuljon a bizalom. Türelemmel hordd még a pszichológushoz, a leírás alapján jól áll hozzá. Amíg megnyílik a kislány, azt sajnos ki kell bekkelni.
2014. márc. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!

1,5 hónapja kezdett ilyen lenni azt gondoltam átmeneti időszak, sajnos azóta súlyosabb lett a helyzet. Nem történt semmi sem a családban, sem a környezetünkben.

2014. márc. 26. 19:45
 8/11 anonim ***** válasza:

Ahhoz is kell némi idő, amíg a pszichológusnak megnyílik egy gyermek. Nekünk az 5,5 évessel 3 alkalom volt. Menjetek el jövő héten is, addig pedig legyél vele olyan, mint előtte. Esetleg kérdezd meg a tanárait, barátainak szüleit, ha jár különórára akkor ott is, hogy nem történt-e valami ott a kislánnyal, nincs-e ötletük miért lett ilyen.

Szörnyű, de nem lehet, hogy valaki molesztálta? Annyi ilyent hallani. :(

2014. márc. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nézd, a pszichológus nem Isten, hogy azonnal "működjön". A pszichoterápián hónapokig, néha évekig tart. Eloszor ki kell építeni egy bizalom rendszert, aztán lesz majd képes a gyerek megnyitni - ha képes lesz ra....

Mondjuk az szörnyű, hogy a aupz ülőknek nem meri elmondani a gyerek, hogy mi tortent.....

2014. márc. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia! Egyetértek az előttem szólókkal, a pszichológushoz vidd el, remélhetőleg előbb-utóbb megnyílik neki. (Az én gyerekem annó, bár kicsit fiatalabb volt a tiédnél csak az 5. alkalommal volt hajlandó egyáltalán egyedül bent maradni a nevelési tanácsadó pszichológusával. Kivártuk.)


Nem szokott mesélni a lányod az iskoláról? Az „egyik napról a másikra” változás mögött elég gyanús, hogy valami konkrét esemény van. És ahogy elnézem a korabeli lányokat, nem is kell túl sok, már attól ki bírnak akadni, hogy az addigi „legjobb barátnőjük” mással kezd barátkozni, vagy vannak elég kegyetlen gyerekek is, akik csúnyán beszólnak a másiknak, és ettől lesz frusztrált.

Próbáltál vele beszélgetni arról, milyen az osztályban a kapcsolatrendszer a gyerekek között? Nem lehet, hogy ne adj' isten kiközösítik egyesek?

2014. márc. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!