Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 4 éves gyereknek lehet adni...

4 éves gyereknek lehet adni pár korty energiaitalt?

Figyelt kérdés
2014. márc. 27. 20:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Kávét is szokott kapni? Abban is van koffein. Ebben is, meg cukor, meg mindenféle szar. Úgyhogy nem. Mint ahogy alkoholt és cigit sem kap.
2014. márc. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Minek?!?!?!?!? Persze lehet... de valami felest adj neki mellé, nagyobb legyen a flash!! Édes Istenem!!
2014. márc. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Semmi esetre sem.

Minek is kellene ilyen vackokat innia?

2014. márc. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Én biztos nem adnék, meg minek is, örülök, ha néha "le tudom lőni" egy kicsit.
2014. márc. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem adnék neki. Nem vagyok híve a mindentől tartsuk távol a gyereket dolognak, de az energiaitalokban már annyi minden van, nem is csak koffein a chips adó kikerülése miatt, hanem mindenféle csodás anyag, hogy inkább adnék egy kávét a gyerekemnek mint ezeket a löttyöket.
2014. márc. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a gyerek látta, hogy anya/apa iszik és meg szeretné kóstolni (amilyen erőteljes illata van, nem is csodálom).


Én szerintem nem adnék, de annyitól, amennyi elég ahhoz, hogy érezze az ízét szerintem nem lesz baja... viszont "félő", hogy ízlene neki és kérne még, szóval nem javaslom :)

2014. márc. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

Persze, és ha alkoholt iszik a szülő, azt is kóstolja meg a gyerek? Meg kell tanulnia a gyereknek, hogy van, ami nem neki való.


Semmi esetre sem adnék neki. (Bár én sem iszok ilyet, inkább több kávét, ha kell.)

2014. márc. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%

"Persze, és ha alkoholt iszik a szülő, azt is kóstolja meg a gyerek?"


Azért nem ugyanaz a kategória. Egy tábla étcsokiban is van annyi koffein, mint egy deci energiaitalban. A kóláról, teáról nem is beszélve...


Én mondjuk ezek közül egyiket se adnék egy 4 évesnek, csak arra célzok, hogy millió gyerek eszik csokit vagy iszik fekete teát és nincs semmi bajuk, tehát egy korty energiaitaltól sem lesz komoly baja.


"Meg kell tanulnia a gyereknek, hogy van, ami nem neki való."

Ezzel viszont egyetértek, ezért nem adnék.

2014. márc. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó, ne haragudj, de az étcsokoládéban nincsen koffein. :)
2014. márc. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%
Energiaital a felnőtt szervezetnek is káros.
2014. márc. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!