Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekszépségverseny. Ti...

Gyermekszépségverseny. Ti hurcolnátok a gyereketeket ilyenekre? Jogosan sértődött meg rám a barátnőm?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, mindkettőnk kislánya két és fél éves, illetve az övé két hónappal idősebb.


Az én kislányomnak hosszú egyenes világosbarna haja van, és mindig mosolygós arcocskája, ami rendkívül bájossá teszi az egész gyereket.


A barátnők kislánya még rajta is túl tesz szépségben, hátközépig érő, aranyszőke göndör hajú, és valami eszméletlenül szabályos arcú kislány, mint egy igazi baba.

Büszke is rá az anyja nagyon, nem véletlenül.


Kb. egy éve, poénból beneveztük egy gyermek szépségversenyre őket, akkor az én lányom nyert, de nem vittem tovább, mondtam, ennyi volt, már a portfólió elkészítésére sem vittem el.Jó poén volt, de számomra ennyi.

A barátnőm akkor lehülyézett, és látszott rajta, hogy kicsit féltékeny, mert az ő lánya akkor nem nyert semmit, csak egy emléklapot kapott a részvételről.


Azóta minden egyes versenyen rendületlenül nevezi a kislányt, volt, hogy beválogatták a döntőbe, volt, hogy kimaradt, volt, hogy nyert.

Folyton hív, hogy nevezzük együtt a lányokat, mert milyen jó lenne, ha együtt járnánk szépségversenyekre, hű, de jó lenne. Én pedig közöltem, hogy nem, és nem szeretném, ha a gyerekem tinédzser korára egy üres, önértékelési problémákkal küzdő, csak magával, a külsőségekkel foglalkozó, anorexiás leány legyen. Ezen ő kiakadt, nagyon nem látja a veszélyeit az effajta versenyeknek, ha ennyire komolyan veszik. Nem általánosítás, elsülhet akár jól is, de én nem szeretném kitenni a gyerekemet annak, hogy két-három évesen agyon sminkelik, és nyolcévesen már az utcára sem lép ki festék nélkül...


Most éppen fotózásra kell menniük a hétvégén, amiért egy kisebb vagyont kér el a szépségverseny rendezője. Szívja is a fogát, hogy milyen drága, mennyire szemét a rendező, hogy pénzt kér, stb.

Én pedig kerek-perec megmondtam neki, hogy én nem vinném, nem csinálnék a gyerekemből bazári majmot.

Na, ő erre úgy megsértődött, hogy még a telefont sem veszi fel.


2014. ápr. 1. 11:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem vinném. Értelmetlen. A szépségversenyen egyebkent sem az nyer, aki valoban szep, hanem aki valami miatt kitűnik a tobbi közül - vagy aki lefizeti a zsűrit.
2014. ápr. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
nem
2014. ápr. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szépségversenyre soha nem vinném, és iskoláskor előtt semmilyen versenyre nem vinném.
2014. ápr. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek igaza van, még azzal egészíteném ki, hogy úgyis azt választják ki, akik megfelelnek a követelményeknek, pl ha egy ruhakollekcióhoz keresnek reklámarcot és a megbízó már előre tudja milyen gyerekre van szüksége. Ha ők szponzorálják a versenyt, akkor az ő szavuk a döntő.
2014. ápr. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyi, hogy a gyerek is rádöbben idővel hogy csalás és hazugság az egész, másról nem szól ez is csak a pénzről, és ha érettebb lány lesz akkor már másról is. Kell hogy belevigyük ebbe?
2014. ápr. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek téged kérdező, az én értékrendemhez is közelebb áll, amit te képviselsz.


3,5 éves kisfiam van, nagyon különleges külsejű, szép félvér kisfiú- rendszeresen állítanak meg ismeretlenek, fotósok is, hogy milyen remek lenne, ha szépségversenyeken indulna- volt, aki tényleg nagyon kedvezményesen vállalta volna a portfóliója elkészítését stb.


Nem kértünk belőle- mert az nem a kisfiam vágya lenne, hanem az enyém.


Nagyon ajánlanám a barátnődnek azt az amerikai valóságsorozatot, ami gyermek szépségkirálynők mindennapjairól szól: tényleg ovis kislányok abroncsos ruhákban, sminkkel, produkcióval, műszempillával meg amit el tudsz képzelni- számomra rettenetesen bizarr.

Ha jól emlékszem, talán az AXN vagy a viasat műsorán is volt belőle pár epizód itthon is. (Baby Beauty Queens- keress rá így).


Megtaláltam: Fem3:


[link]


Ha valóban szép kislány, akkor az lesz később is, kamaszként is stb.


Az én kisfiam is majd amikor már el tudja valamennyire dönteni, hogy mennyire szeretné ezt, akkor lehet szó esetleg arról, hogy megbeszéljük.

(valószínűleg egyetemistaként is könnyebb úgy pénzt keresni, hogy elmegy egy reklámújság fotózására vagy hostnak egy rendezvényre, mint szórólapozni... de ehhez nem kell 2 évesen, meg 6 évesen sem alapozni!- divatikon pedig csak milliókból egy lesz, de az sem feltétlenül egy irigyelt élet, én attól kifejezetten óvnám a csemetémet)


Ha a barátnőd ennyi miatt megsértődik, akkor tegye.

Egy jó barátságban mindig kell, hogy helye legyen a kultúrált hangnemű, de ellenkező véleményeknek is.

2014. ápr. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Dehogy vinném! Úgy ahogy leírtad, sok veszélye van ennek... Persze én is büszke lennék rá, h ha lenne egy gyönyörű kislányom, de ennyi. Nekem fiam van, eszméletlen jó képű kis gyerek! Büszke is vagyok rá, minden nap járunk boltba és minden nap végig hallgatom, h mennyire helyes a fiam, ez mellett nagyon közvetlen, vagány kis gyerekek. Amíg vásárolok addig a boltosok játszanak vele, sokszor azt se tudom, h merre jár :D megyek a sikongatások után :D De ennyi... Szépség verseny, áhh ezek önző anyukák! Nem a gyerekük érdekét nézik, hanem a saját magukét!
2014. ápr. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az én lányom 4,5 éves, nagyon szép arcú, hosszú hullámos hajjal. Mi is láttunk már itthon jópár részt a TLC-n futó Apró Szépségek címü sorozatból, ami szintén kisgyermekek szépségversenyeztetéséről szól. A lányom vágyik ilyen versenyre (nem foggal-körömmel ragaszkodik), de néha említi, hogy majd ő nyeri meg a legnagyobb koronát, meg mesélni kezd, hogy majd mikor ő áll ott a színpadon...

De én sem tervezem őt szépségversenyre járatni.

2014. ápr. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Húúú, én még poénból sem neveztem volna be első alkalommal. És persze nem vinném ilyen helyekre.
2014. ápr. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Normális ember nem viszi a gyerekét szépségversenyre. Az említett sorozatokból egy kettőt megnéztem és őszintén elborzadtam, mire képesek azok az anyák akik a saját vágyukat akarják megvalósítani a gyerekük által.
2014. ápr. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!