Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális, hogy ezért "félek"...

Normális, hogy ezért "félek" belevágni második gyerekbe?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a férjem, és nem szeretnék undorítónak tűnni, csak le szeretném írni a félelmem...neki nem merem elmondani. Sajnos a párom családja sajnos egészségügyileg és esztétikailag sem egy főnyeremény. Máig nem értem, hogy a párom hogy sikerülhetett ilyenre. Legközelebbi rokonságban vannak súlyos betegségek, rendellenességek (pl. Down-kór, született vakság), szellemi fogyatékosság, ezek mellett kancsalság, bulldog harapás stb.


Született egy kisfiúnk. Gyönyörű, hiper értelmes, de nem akarom itt fényezni, biztosan mindenki így látja a sajátját. Lényeg a lényeg, nála is végig aggódtam a terhességem, hogy nehogy valami ilyen örököljön onnan. Szerencsére semmi. Nemrég felmerült a tesó kérdés...és valahogy belefészkelte magát a fejembe az a gondolat, hogy itt van ez a (számomra) tökéletes kisgyerek, aki után fordulnak csodálkozva az emberek az utcán, hogy milyen szép, milyen ügyes stb., és olyan büszke vagyok rá, és nem tudnám elviselni, ha születne egy valamilyen szinten beteg vagy valamilyen rendellenességű testvére, és félek belevágni. Normális ez a félelem?



2014. ápr. 2. 22:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Normális, viszont a betegségek nagy része kiszűrhető, masik része korrigálható vagy megszüntethető. A párod is te is és a gyereketek is egészséges, szerintem igen kicsi az esély, hogy a rossz géneket örökli.
2014. ápr. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mivel érzed, ezért normális. (valójában minden félelem alapja irrealitás) Szerintem genetikai tanácsadásra kellene elmenni a pároddal együtt, összeszedve kinél mi lehet a tarsolyban és egyet beszélgetni. Akkor talán oszlana a félelmed. Ha várandósság alatt bevállalod az összes genetikai vizsgálatot, akkor minimálisra tudjátok csökkenteni a fel nem fedezett genetikai probléma esélyét.

Lehet az idő is segítene vagy ha a férjed és a gyereked nem hasonlítanád össze (pl. melyik szép, melyik nem), hanem átprogramoznád magad, hogy milyen jó lenne egy legalább feleennyire szép kistesó. Sok sikert, ne hagyd, hogy a félelmed döntsön...

2014. ápr. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem normális.

Én amiatt nem szülök többet,mert a lányom kruppos (ha elkap egy vírust befullad,kórházban is voltunk többször,kb. 6 éves korára kinövi) és annyira kicsinál ez az egész,hogy azt mondtam.,én ezt még egyszer nem bírnám végigcsinálni...

2014. ápr. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!