Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményed arról, ha...

Mi a véleményed arról, ha valaki bölcsődébe adja a nagyobbik gyerekét, miközben ő maga otthon van a kisebbik gyerekkel?

Figyelt kérdés

Mostanában felmerült egy fórumon ez a kérdés, és én nem is értem ezt, nekem eszembe sem jutott volna anno. Nem érzem igazságos dolognak azokkal szemben, ahol viszont a szülő menne dolgozni, de az ő gyereke nem fér be a bölcsibe, mert esetleg olyan szülő gyermeke foglalja a helyet, ahol anyuka otthon van a kisebbikkel. Nyilván ez kis korkülönbségnél értendő, és hangsúlyozom, bölcsődére értem, az ovi nyilván más megítélés alá kerül.

Csak én érzem azt, hogy ezek az anyák a könnyebbik megoldást keresik???

Minden rosszindulat nélkül, nincs szándékomban vitát generálni.


2014. ápr. 3. 13:51
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
66%

Nem ítélem el, ha valaki heti 1-2 napra beteszi mondjuk családi napközibe, ott általában van hely. Ha megteheti, hogy kifizesse, miért ne, főleg ha mondjuk nincs senki, aki segítene neki. Legalább van ideje utolérni magát.

Bölcsibe viszont biztosan nem adnám a nagyot, már csak azért se, nehogy azt érezze, hogy megszületett a kistestvér, és neki most mennie kell otthonról.

2014. ápr. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
46%

Itt a környéken is van egy anyuka, betette 2 évesen, szerzett papírt pszcihológustól.....most 3 éves a nagy, a kicsi 1,5 éves körüli és TERHES!!!!!

ledöbbentem, elképedtem, elítélem......

nekem 3 van, ebből a 3 éves és a pici itthon, az 5 éves idéntől ovis.....

2014. ápr. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
61%

Nem szólnék semmi, az ő dolga. Lehet megvan az oka rá, nem biztos, hogy csak azért, hogy neki kényelmesebb legyen.

Én sem adtam be a legkisebbemet most bölcsibe, meg a két nagyobbat sem annak idején, mert itthon volam mindig a nagyobbakkal, de a kicsivel meg inkább a GYes idejére tettünk félre, és még egy évet maradok. De ezt meg más láthatja úgy, hogy biztos nem akarok dolgozni... Szóval vélemény mindenről lehet, de nem látunk a dolgok mögé.

Ugyhogy én nem ítélem el, az ő dolga.

2014. ápr. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
40%
A körülmények ismerete nélkül nem ítélem el. Nem látok bele mások életébe és nincs is közöm hozzá.
2014. ápr. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
76%
Én tegnap szembesültem pont ezzel, korábban érkeztem a lányomért a bölcsibe, két anyuka már ott volt. Beszélgettünk, az egyik most várja a tesót, 14.hétben van, a másik pedig vitte magával kengurúba a picit. Csúnyán néztek rám, mikor megkérdeztem, hogy miért bölcsisek akkor a gyerekek és a válasz az volt, hogy nekem ehhez semmi közöm, de egyébként mert így könnyebb nekik. Az ovi érthető, ha már egy gyerkőc óvodaérett, menjen is mert kell a közösség, de ez a tegnapi sokkolt picit. Utána végülis felhomályosítottak, hogy 'egyébként is mindenki ezt csinálja', aki tesót vár, vagy már van, mert így csak a kicsi a feladat, a nagyobbat ellátja a bölcsőde. Csak reggel el kell vinni, du.hazavinni, este megfürdetni és letenni aludni. Most vagy én éltem eddig álomvilágban, vagy tényleg ez valós, és mindneki így csinálja. Nincs viszonyítási alapom, mert 1 gyerkőcöm van, és nem lesz több, és biztosan könnyebb egyedül otthon a picivel, de szerintem sem túl egészséges a nagyobbra nézve, aki később úgy érzi majd, hogy az otthon melegéből, vagy anya szeretetéből ki van rekesztve... :(
2014. ápr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
Az én egyik ismerősöm is ezt csinálja, 2 éves a gyerek beadta bölcsibe, ő meg otthon van terhesen. Még kérdeztem is tőle hogy így be fogják venni a bölcsibe? és annyit mondott hogy persze, senki nem kérdezte tőle a bölcsibe, hogy miért adja be ha ő maga is otthon van és már látványosan nagy a hasa, szóval látni hogy terhes. Bevitte hogy beakarja adni és szó nélkül felvették.
2014. ápr. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Nem akarok senkit megbántani, tényleg senki életébe sem látok bele, de én sem tartom helyénvalónak, pláne állami bölcsiben, ahol kb sorban állás van a helyekért. Családi napközi, heti pár alkalommal, délelőtt, oké. De rendszeresen, amikor anya már pocakosan is otthon van... Nem értem, lehet én is álomvilágban élek. Lehet arra hivatkozni, hogy kell a nagyobbnak a társaság, de szerintem mindent meg lehet és kell oldani. Én is mentem játszótérre a 1,5 évessel és a pár hónapossal, rendszeresen sétálni, motorozni, miközben a kicsit hordoztam, mert a nagy még nem volt teljesen megbízható, de megoldottam az egyszerre etetést, pelenkázást is. Arról nem is beszélve, hogy könnyebben hazavisz a nagy egy betegséget.
2014. ápr. 3. 14:39
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fura.Nem az,hogy elítélem,de fura.Van egy ismerősöm akinek 2 éves volt a nagy,2 hónapos a pici mikor a nagyot bölcsibe adta.Közös házban laknak a nagyszülőkkel akik nyugdíjasok,tehát 3-man vannak otthon non-stop arra a két gyerekre.Illetve lennének,ha a nagy nem menne bölcsibe.Ennek szerintem semmi értelme.
2014. ápr. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
86%
Miért kell lepontozni? Látom, ráértek, terhesen, vagy pici gyerek mellett nyomni egy piros pacsit, mert lassan öltözik a kistesó, és mentek a nagyért a bölcsibe... Az eszem megáll, leírok valamit, amit tapasztalok, ... de gondolom páran magukra ismertek... Szóval kérdező, igen, ezek szerint tényleg mindenki beadja..pff..
2014. ápr. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
56%

Van egy lassan 3 eces nagylanyom es egy 2 honapos kislanyom. A terhesseg alatt visszamentem dolgozni es beadtam bolcsibe a nagyot.

Jot tett neki, elvezi. Jovoheten megyunk ovit valasztani. Rengeteget fejlodott, olyan dolgokat tanult meg a kozosseg altal, amit mi otthon nem tudtunk volna kello odafigyelessel megtanitani. Mivel elbohockodja, hisztizik, stb. A bolcsiben meg ezeket nem lehet azert megtenni. Otthon is vannak szabalyok, de mindenki tudja, hogy a kozossegi elet teljesen mas.

Mikor a pici megszuletett, megkerdeztem, hogy a nagyot kivegyem-e? Kozoltek, hogy eszembe ne jusson, semmi ertelme nem lenne!

Annyi az egesz, hogy du.3-ra erte kell jonni. Legkesobb fel 4-re.

En alt. Fel3-kor mar itt alldogalok es varom, hogy felebredjen.


Az ovi is egesznapos nalunk, nincs felnapozas. Foleg nem bolcsibol jovoknek. Pont azert, mert nekik van mar egy kialakult rendszeruk.


Egyebkent nem erzem magam sz@r anyanak, en a gyereke(i)m erdekeit nezem. A Gyes-bol nem tudtunk volna megelni 3eves koraig. Ellenben a max Gyed-bol igen. Es ha allami bolcsibe tudom jaratni, mert dolgozom, de csak fel evet szulesig, akkor megteszem. Ezzel nem vettem el mas helyet, foleg ugy nem, hogy tavaly marciusban irattam be elsonek es a juliusi szuloin csak 18 gyerkoc anyukaja jelent meg, mert ennyien kertuk az elhelyezest. Oktobertol meg mar varolista volt (!!!), mert sokan akkor ebredtek fel.. Ez meg mar nem az en gondom. Raadasul ez egy fovarosi, kulvarosi bolcsode!!!

2014. ápr. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!