Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mondja egy rokonom...

Miért mondja egy rokonom mindenre ahogy készülök a babára, hogy nem kell az?

Figyelt kérdés

kezdem úgy érezni, hogy rosszat akar a gyerekemnek. vagy felelőtlenségre akarna biztatni.


mivel pl mások azt mondják: jót tesz egy tisztítófestés a babának, hogy tiszta környezetben érkezzen.

én haladnék vele, intézném, erre megszólal x valaki, hogy nem kell, az, nincs arra szükség.


de volt, hogy egy ismerősöm aki anya, jelezte hogy első időkben kelleni fog akár napi 10 pelenka is, úgy számoljak. hát úgy számolok, erre x rokon: dehogy kell neki annyi.


utána készülök arra, hogy az elején alig lesz alvás, jó lenne ha minden kéznél lenne, vagy otthon, tehát hogy ne aprózzam el magam, erre x rokon megint kezdi, hogy átalusszák a babák az éjszakát.


én már szabályosan rosszindulatot látok ebben az egészben!


2014. ápr. 11. 21:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
21%
ööö..én is ugy gondolom, ahogy a rokonod, kivétel az utolso mondat az alvásrol.
2014. ápr. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

mintha csak hátráltatni akarna

ne festessek, ne vegyek agyereknek pelenkát, ne készüljek éjszakázásokra, meg sorolhatnám

2014. ápr. 11. 21:45
 3/18 A kérdező kommentje:

most látom elsőt...

hm

2014. ápr. 11. 21:45
 4/18 A kérdező kommentje:
van gyereked?
2014. ápr. 11. 21:46
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért foglalkozol vele, hogy mit mond x? Csináld ahogy gondolod, ő csak elmondja a véleményét vagy az esetleges tapasztalatát.
2014. ápr. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Az első gyereket mindenki túlparázza, de ez talán így is van jól. Neki meg nyilván már több van, és tudja, hogy mennek a dolgok. Ha a második, harmadik gyerekedet szülöd, már te sem fogod átalakítani a fél házat, csak az elsőnél, de emiatt ne érzed magad kellemetlenül, mindenki sokat készül az első gyerekére. :)
2014. ápr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
66%
igen, van, 3 :))
2014. ápr. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez a rokon esetleg az anyós, mindent értek :) Félretéve a tréfát, tudom, nehéz, de próbálj meg ne foglalkozni vele. Jó lenne, ha megértené, mindenki máshogy csinálja.Próbáld meg türelemmel meghallgatni, mert azért adhat jó tanácsot is, de ha te másként gondolod, udvariasan köszönd meg, majd közöld vele diplomatikusan, hogy jó tanácsa ellenére ti másként gondoljátok. Nekem a saját anyukám ilyen a gyerekneveléssel kapcsolatban. Ezekben a kérdésekben nincs jó, vagy rossz válasz, valaki kifest, valaki nem, valaki percenként cserél pelust, van, aki ritkábban. Nincsenek jó megoldások, csak más módszerek.
2014. ápr. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%
Ja, és persze természetesen segíteni akarnak, csak rosszul adják elő.
2014. ápr. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
elsö vagyok, szoval igen, van 3, amikor az elsöt vártam..ne tudd meg...a saját édesanyám azt mondta, hogy azután kell mindent megvenni, miután megszületett a baba..értsd. mig én a korházban vagyok a babával, majd a férjem megveszi a kiságyat, pelenkázot, ruhákat, babakocsit stb..szerinte nem jo semmit sem elöre megvenni... ennek ellenére azért a 37. hétre mindig kész voltunk mindennel. persze szerinte felesleges volt minden -ennyivel- elötte...
2014. ápr. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!