Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák akik táppénzen...

Kismamák akik táppénzen vannak a terhesség alatt, válaszoltok?

Figyelt kérdés
A héten kaptam igazolást a nőgyógyásztól a táppénzre való felvételre, a háziorvosom azt mondta, hogy minden hónapban kérnem kell egy ilyen igazolást, vagy olyat amire rá van írva, hogy szülésig javasolják a táppénzt. Még csak 7 hetes terhes vagyok, ez nálatok is így van? vagy csak azért mert még fiatal a várandóságom? a Doki ilyenkor is ad olyan papírt ami szülésig tart?

2014. ápr. 18. 20:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nekem is minden hónapban kérnem kell. Szerintem ez mindenhol igy van,de lehet tévedek.

30 hkm

2014. ápr. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
mivel a háziorvos nem nőgyógyász szakorvos, nem tarthat javaslat nélkül táppénzen veszélyeztetett terhességgel.
2014. ápr. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem ilyet nem kértek,elég volt egyszer(megfogalmazva úgy volt,hogy munkaköröm miatt javasolja az azonnali áthelyezést vagy,ha erre nincs lehetőség,a táppénzre vételt.(Csongrád megye,én is 8 hetes koromtól vagyok tp-en,felülvizsgálatra mennem kellett 2x a háziorvoshoz,akkor,amikor egy főorvos ott volt,a körzeti dokit is ellenőrzik)
2014. ápr. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%
Nekem is minden hónapban kell vinnem a nőgyógyásztól a javaslatot a háziorvoshoz + 2 havonta jön egy főorvos aki ellenőrzi, hogy nem vagyok e táppenzcsaló (kész vicc).
2014. ápr. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem két hetente kellett mennem a háziorvoshoz, ő adta a táppénzes papírt. Közben persze voltak a nőgyógyászati vizsgálatok, azoktat megmutattam neki,í gy volt alapja a táppénznek
2014. ápr. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Még egy kérdésem lenne ezzel kapcsolatban, mivel nem voltam még tartós táppénzen nem tudom, hogy működik ez a dolog. 17.-től vett fel a dokim, kaptam egy táppénzes papírt amire rá van írva hogy keresőképtelenség álloményba vette: 2014.04.17., alá van húzva hogy járóbeteg és a legközelebbi vizsgálat időpontjához tollal ráírta a doki, hogy 04.23. Azt mondta, hogy vigyem be a munkahelyemre és kérdezzem meg mikor kell havonta leadni a papírt, de ő ugy tudja, hogy általában 20 és 25. e között, és akkor menjek be hozzá a papírért. Na most akkor én már jövőhéten menjek is vissza a táppénzes papírért? Vagy ráér jövőhét után pl 29-30 án? 30-án kell visszamennem nődokihoz és akkor kérjek még egy igazolást? mert utánna majd csak május végén kell visszamennem a 12.heti uh után, és akkor szerintetek ráér kérnem? vagy már most kérjek? szerintetek így adni fog hogy 2 hete kaptam?
2014. ápr. 18. 20:27
 7/14 anonim ***** válasza:
A legelső táppénzes papíron 7 nap van, amint letelik, azt bevinném a munkahelyre. Aztán a második táppénzes papír már kéthétre szólt és folyamatos volt, azaz mindig kéthetente mentem a papírért. Amint papírt kaptam, beadtam a munkahelyre, de nekem nem volt nagy gond beugrani vele. Néha volt, hogy később mentem a dokihoz, akkor két papírt adott (28 napos).
2014. ápr. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
17%

" Nekem is minden hónapban kell vinnem a nőgyógyásztól a javaslatot a háziorvoshoz + 2 havonta jön egy főorvos aki ellenőrzi, hogy nem vagyok e táppenzcsaló (kész vicc)"


Mi a vicc benne? A terhesseg nem betegség, nem kell táppénzen lenni, ha nincs orvosi indoka.

2014. ápr. 19. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

Ja, a terhesség nem betegség, kivéve, ha 4 hónapon keresztül 24 órából 20at rókázol, sugárban és a gyengeségtől menni sem tudsz. Ja és kalkulálj mellé alacsony vas szintet, amit nehéz rendbe tenni és mondjuk 4-5 naponként elájulsz. Kívánom, hogy éld át és akkor nem lenne képed ilyen hülye közhelyeket használni. :) Bocs, az offért. :)


Persze nem kötelező a táppénz, de szabad azt választani remélem szerinted is minden lelkifurka nélkül. ÜDV

2014. ápr. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én a munkahelyem miatt vagyok táppénzen, mert bolti eladó vagyok egy Szupermarketben és ott 30kg-at emelgetünk meg több tonnás roll kocsit meg békát kell megmozdítanunk. Na meg egy ilyen helyen senkine nem tetszik ha nagy hassal dolgozik az ember...
2014. ápr. 19. 07:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!