Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor jelentkeznek a megrázott...

Mikor jelentkeznek a megrázott baba szindróma tünetei?

Figyelt kérdés

Erre pontos adatokat nem találtam a neten, illetve csak annyit, hogy általában napok vagy hónapokkal az esetet követően.

Kisbabám 7 hónapos és tegnapelőtt egész délelőtt nagyon nyűgös volt, sehogy semmit sem akart és idegességemben sajnos kicsit megráztam.. Az egész egy pillanat volt, de azért a feje egyet hátra és előre hanyatlott.. Utána még sírt, de aztán elfáradt és elaludt. Mikor felébredt ugyanolyan volt, mint szokott, nem volt letargikus és étvágya is volt, a kedve is jó volt. Tegnap este (az eset után 1,5 nappal)viszont hányt és ettől nagyon megijedtem, de miután kijött belőle minden, megint jó kedve volt, úgyhogy nem tudom össze kell-e kapcsolnom a megrázással ezt az egyszeri hányást. Azóta minden olyan, mint régen, nem hányt azóta, jókedvű, a kutacsa sem domborodik ki,stb.

Szerintetek nincs ezek alapján semmi baja? De kérlek ne ítéljetek el nagyon, mert így is rettenetesen érzem magam.. Tudom, hogy ez kevés, mert nagyobb baj is könnyen lehetett volna, remélem nem történt.


2014. ápr. 24. 12:28
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

nem tudok neked válaszolni, de a helyedben levinném az orvoshoz, hogy nézzen rá.


nekem pár éve autóbalesetem volt, nem volt fejtámla így az ütközéstől hátra hanyatlott a fejem. ez csütörtök délben volt, péntek este hánytam. bementem a kórházban, agyrázkódás és mr kimutatta, hogy egy ér megpattant a fejemben. nálam is 1,5 napra rá jött a hányás...

2014. ápr. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
78%
Még nem voltál vele orvosnál??????
2014. ápr. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
És nem volt jó a közérzeted? Csak egyszer hánytál?
2014. ápr. 24. 12:35
 4/34 anonim ***** válasza:
Ha másnap hányt, feltétlenül mutasd meg dokival. A hányás nagyon gyanús jel.
2014. ápr. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy miért nem vitted el dokihoz. Nem feltétlenül önmagában a megrázás miatt, de a megrázás plusz a hányás együtt jelenthet komolyabb bajt. Akár szégyenled, akár nem, meg kellene mutatni a gyerekorvosotoknak, mert ha nagyobb baja lesz, rettenetes fogod vádolni magad...és nem ok nélkül. Máskor tedd le a babádat, ha ennyire nehéz uralkodnod magadon, nehogy kárt tegyél benne! Nem okoskodni akartam, csak hátha hasznosnak találod a gondolataimat.
2014. ápr. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:

1es vagyok. azért nem mentem el orvoshoz a baleset után, mert azon kívül, hogy fájt a nyakam kicsit, nem volt semmi bajom...

aztán mikor hánytam egyértelmű lett, hogy nincs rendben valami és orvoshoz kell menni. pedig én felnőtt vagyok, nekem már "nem kotyog" az agyam a koponyámban. tényleg vidd el orvoshoz

2014. ápr. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
És mit mondjak az orvosnak?? Teljesen ki vagyok borulva..
2014. ápr. 24. 12:40
 8/34 anonim ***** válasza:
42%

Én elhiszem, hogy rettenetesen idegesítő a síró gyerek...de attól, hogy megrázod, nem fogja abbahagyni.

Vidd el azonnal dokihoz, te szedj magnéziumot, vasat, és fordulj nagyobb szeretettel a 7 hónapos kisgyereked felé!!!!

2014. ápr. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
Én azt szoktam ilyen esettben csinálni ha a kisfiam nyűgös és sír kicsit hagyom sírni majd megunja ha nem akkor megvigasztalom,megszoptatom,elalszik.Megütni,megrázni nem szabad és nem is tettem és nem is tenném.Ennyi erővel a férjemet is felpofozhatnám mert idegesít vagy hülyeséget beszél.Amit írtam ne vedd negatív megnyilvánulásnak mert nem akarlak bántani csak legközelebb inkább hagyd egy kicsit sírni a kiságyba és máson vezesd le a feszültségedet addig.Vidd el orvoshoz,remélhetőleg rendben lesz minden!
2014. ápr. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
20%
2014. ápr. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!