Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés előtti utolsó 2-3...

Szülés előtti utolsó 2-3 hétben beiktatott délutáni alvás inkább árt vagy használ?

Figyelt kérdés

Sok mindent már nem tudok csinálni (lakásfelújításnál tudnék segíteni, ha nem lennék terhes, de így inkább nem én cipelem a talicska kavicsot), az időjárás se túl szép mostanában, úgyhogy napközben is szoktam 2-3 órát aludni.

Kérdés, hogy ezzel úgymond túllassítom magam és visszaüt majd szülés után, tehát árt - vagy rápihenek inkább a szülés utáni megterhelő időszakra?


Gondolok itt arra az effetusra, amikor az ember elmegy nyaralni és utána az első héten alig bírja végig a munkahetet/koránkelést, annyira átszokott a pihenésre.


2014. ápr. 26. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Én sokat pihentem az utolsó pár hétben és szülés után úgy éreztem, hogy a kipihentség kitartott egy-két hónapig. :)

Arra már nem emlékszem, hogy mennyit aludtam napközben, de az biztos, hogy 2-3 órát tutira nem sikerült, mert arra emlékszem, hogy a nagy pocakomtól levegőt alig kaptam, így az alvás már nehezen ment.

De nem hiszem, hogy ártanál az alvással. Nyugodtan pihenj, amennyi jól esik.

2014. ápr. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is pihentem a terhesség , nálam jól jött ki mert a kislányom is aludt elég sokat az elején és mivel már hozzászoktam én is tudtam aludni. barátnőm nem aludt a terhesség végén, elég energikus volt, szülés után az energia elfogyott, viszont aludni/pihenni nem tudott sose hiába a baba aludt.
2014. ápr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*a terhesség vége felé,az utolsó hónapban elég sokat.
2014. ápr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első gyerkőc (3 éve):

Vele veszélyeztetett terhes voltam. Állandóan aludtam otthon, ha tudtam és épp nem hánytam folyamatosan.

20. hét után már jobb volt, mert akkor csak max. napi egyszer hánytam, akkor is reggel.

40+5 napra született sürgősségi császárral. 9/10-es apgárral.

Mi terhesség alatt 3× költöztünk, albiban laktunk akkoriban még.


Második gyerkőc:

kb. 4 hónaposan mentem vissza dolgozni, akkor ment a nagyobbik bölcsibe. Neki már nagyon kellett a gyerektársaság, nekem meg hiányzott a felnőtt élet. Plusz anyagilag sem volt mindegy, hogy hazahozok nettó 200-at vagy csücsülök itthon a popsimon GYES+CSP-ért havonta, amikor szerencsére a második terhességemben semmi problémám nem volt?!

Kiírt előtt 1 nappal született, sürgősségi császárral szintén. 10/10-es apgárral.

Utolsó hónapban már nem dolgoztam. Először szabit vettem ki, majd elmentem 28 nappal a kiírt előtt TGYÁS-ra.

Amikor fáradt voltam a terhesség alatt, aludtam. A férjem partnerem volt most is, segített abban, hogy pihenni tudjak, így elvitte a nagyobbik lányunkat játszótérre, vásárolni, stb.

Terhességem elején vettünk saját lakást. Én közöltem, hogy még egyszer nem költözök, főleg nem albérletbe.

2014. ápr. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A szervezeted a terhesség végén több munkát végez, ezért ha pihenésre, alvásra vágysz tedd azt.
2014. ápr. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed szükséged van rá, akkor pihenj. Én nem pihentem, meg is bolondultam volna, ha vissza kell vennem a tempóból, és nem ütött vissza ez a szülés után. A kórházban is mint a mérgezett egér olyan voltam. Segítettem mindenkinek, itthon is elláttam a háztartást, a babát, pedig éjjelente nem tudtuk túl sokat aludni, de világ életemben ilyen voltam, hogy pörögtem ezerrel.
2014. ápr. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!