Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések

A kérdés

Lehet egyszerre több (3) Magyarországon eddig nem adható nevet anyakönyveztetni?

Keress kérdéseket hasonló témában: név

2014. máj. 1. 21:36  Privát üzenet  

A válaszok
Magyarországon két nevet lehet anyakönyveztetni. Ha előtte mindkettőt engedélyezik, akkor lehet mindkettő korábban még nem adható.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2014. máj. 1. 21:39 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy engedélyeztetni, hogy anyakönyvezhető legyen.

# 2/6Időpont 2014. máj. 1. 22:19 Privát üzenet
Mivel nevet kérvényezni 3000 forint illetékbélyeg csatolásával lehet, így egy kérvényben nem hiszem. Írd meg külön a három kérvényt, az a biztos. Mik a nevek?

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2014. máj. 2. 02:18 Privát üzenet
Ha az egyik szülő mem magyar àllampolgàr, akkor bàrmennyi és bàrmilyen eredetű nevet engedélyeznek. Ha mindkette magyarok, akkor nem engedik.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 2014. máj. 2. 06:39 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A neveket esetleg üzenetben megírom, de ide nem szeretném mert nem akarom mások pocskondiázását végig olvasni. Ha külön külön kérvényeztetjük, akkor lenne rá esély? És ez nagyjából mennyi időt venne igénybe (21hetes vagyok) ?

# 5/6Időpont 2014. máj. 2. 10:04 Privát üzenet
Köszönöm, hogy megírtad, remélem, segítettem, bár pont arról nem tudok, hogy hogyan kell egyszerre többet... időben szerintem viszont nem több, mint ha csak egyet kérelmezel, havonta ül össze egy bizottság, akik döntenek az új nevekről, és aztán egyszerre adják hozzá mindet a frissített listához.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont 2014. máj. 2. 12:45 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Japán nevet lehet Magyarországon anyakönyveztetni?
Lehetne ezt a nevet Magyarországon így anyakönyveztetni?
Lehet Magyarországon anyakönyveztetni az Emily nevet?
Hogyan lehet külföldi kislánynevet anyakönyveztetni Magyarországon?
Van olyan ázsiai név, amit Magyarországon is lehet anyakönyveztetni?
Magyarországon lehet anyakönyveztetni a Kendal nevet? Török név, Ladó János-Magyar utónévkönyvében nem találtam.

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!