Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Szimonetta és a Szabrina...

A Szimonetta és a Szabrina milyen eredetű név? Valóban cigány név lenne ez már?

Figyelt kérdés
2014. máj. 4. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
En kislanyom Szabrina lett :) engem nem erdekel milyen eredetu,amugy en is hallottam hogy "ciganyos"
2014. máj. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pàrommal nem tartunk még ott hogy gyereket vàllaljunk. De ettõl függetlenül bennem idõnkènt megfogalmazódnak bizonyos nevek. A fent említett nevek nekem nagyon tetszenek de sajnos pàrom szerint nem szèp mert cigànyos ès hallani sem akar ilyen nevekrõl. :/ Úgy gondolom hogy akkor ennyi erõvel bàrkire ràmondhatjàk hogy cigàny nevet kapott csak mert õk ezt a nevet kaptàk. Ezt hülyesègnek gondolom. Ebbõl adódóan megint lenézzük a màsikat csak a neve miatt ès így akàr az Alexandra, Violetta vagy mondjuk a Gàbor nèv is lehetne az csak mert a cigànyok körèben ez a nèv nèpszerû lett, mint sok màsik amerikai nèv. :/
2014. máj. 4. 11:57
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A Szimonetta latin eredetű, a Szabrina pedig angol és azt jelenti, hogy hervegnő :)


Én nem adnám egyiket sem a lányomnak, de Szimonetta ismerősöm nem roma egyáltalán, Szabrinát pedig nem.is ismerek.

2014. máj. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az MTA honlapja szerint:

Szimonetta: A Szimóna olasz kicsinyítőképzős származéka, amely név pedig a héber Simeon (Simon) férfinévből alakult - ennek jelentése: meghallgatás, meghallgattatás.

Szabrina: angol eredetű, a Severn folyó nimfájának nevéből származik.

[link]

2014. máj. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszt. Sokak szerint bizonyos nevek csak azèrt cigànyosak (a külföldi nevekre èrtem, pl az amerikai) mert a cigànyok soka ezeket a neveket hasznàlja. :/
2014. máj. 7. 05:58
 6/8 anonim válasza:
100%
Sajnos minden névre ami nem hagyományos magyar név itthon rásütik, hogy cigány név sokan, de szerintem a fentiek egyáltalán nem azok. Szerencsére viszont egyre többen gondolják már úgy, hogy egy kislány nem csak Anna meg Júlia nevet kaphat, (amik amúgy szintén szép nevek), de egy magyar kislány is lehet Kíra, Alexandra vagy épp Szimonetta. Felnő már az a generáció, ahol a felnőttek között sem ritka, hogy egy orvos vagy épp bankár, magyar ember olyan nevet visel mint a Málna vagy Emma, ez már csak a maradi embereknek vagy az időseknek furcsa. Rengetegen mennek a fiatalok közül külföldre élni, Európában a Simone (Szimón) sok országban jelen van és nagyon szép névnek tartják mindenfelé, itthon a Szimonetta egy ritka, különösen szép név, semmiképp sem cigány név szerintem.
2014. dec. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat. :)
2014. dec. 10. 20:54
 8/8 anonim válasza:
A Szabrina angol eredetű név!
2022. nov. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!