Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miben, mit változtassak?...

Miben, mit változtassak? Tervszerűtlen vagyok és ötletszerűen cselekszem, de hamarosan egyedül maradok egy kétévessel.

Figyelt kérdés

Apuka pár hónapon belül elköltözik (gyakrabban jön majd), már a szabimat töltöm, mielőtt munkába állok és szeptembertől bölcsi.


Nem tanultam meg rendesen háztartást vezetni (anyukám kicsi koromban még rendszerető volt, később már úszott a lakás, nem volt rendszeresség). Nem tervezek, mindenbe belekapok, így van ez más területeken is. Ha épp eszembe jut valami, csinálom. Valahogy elúszik a nap, és ez szerintem a gyereknek sem jó. Persze vannak fix pontok, pl az evés terén, de amúgy idekapok, odakapok. :(

Bármilyen tanácsot szívesen fogadok. Még csak sejtem, mi vár rám, szörnyű, hogy nem nagyon fogok tudni kihez szólni. Barátaim sincsenek igazán.


2014. máj. 12. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:

mondjuk elsőre készíts egy nagyjábóli hetirendet, amiben elosztod a tennivalókat.

most csak példát írok:

hétfő reggel=előző adag ruha elpakolása, mosás,teregetés. Ha nincs hétvégéről megmaradt kaja, akkor főzés. Hétfő este= gyerek lefektetése előtt összepakolás, porszívózás. másnapi ruhák kikészítése hogy ne reggel menjen vele az időtök. Miután elaludt felmosás, konyha rendbetétele.

Kedd reggel= ruhapakolás-mosás-teregetés. STB Stb Stb... így tovább, gondold át tételesen!


A főzést lehet időzíteni akkorra is, amikor már alszik, vagy reggelre,ami nektek praktikusabb. CSak arra figyelj, hogy ne maradjon ott másnapra mosatlan, vagy rumli a konyhában, mert akkor összegyűlik sokkal könnyebben... én minden nap felsöprök és kb két-három naponta porszívózok is, így nem kell hétvégén "ganéznom" a lakást

Az egyik hétközbeni estén suvickolom ki a fürdőszobát, nem marad hétvégére...

hét közben 2-3x főzök, de nagy adagokat, ami kitart két napra, vagy fagyasztok belőle és akkor van olyan nap, hogy nem főzök frisset, hanem előveszem és kész.

Szinte minden nap mosok, este bekészítem a gépbe és reggel ha felkelek első dolgom elindítani. Szárítógépem ugyan nincs, de így legalább nem kell vasalnom, mert szépen kézzel kiteregetem és ügyesen hajtogatok.

A mosogatógép nagy segítség!!!

2014. máj. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kezdj már el most valami rendszert csinálni, mert ha reggel szétesel úgy, hogy időre kell menned, nem lesz sokáig munkahelyed.


Próbáld megtervezni, hogy melyik nap mit csinálsz majd (hétfő és szerda főzés, kedd, csütörtök és vasárnap porszívózás). Nem írtad, hogy hány éves a kicsi, de neki gondolom valami napirendje van. Hány órától-hány óráig fogsz dolgozni?

2014. máj. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Eddig mi volt? Van egy két éves gyereked és nem tudsz háztartást vezetni miközben otthon voltál? Félre ne értsd én nem ítéllek el csak nem értelek, ne anyukádra fogd ha igénytelen vagy és trehány, ez nem az Ő hibája, és ha még azt a példát is láttad mint nő és anyuka igazán változtathattál volna,eddig a férjed vezette a háztartást vagy takarítónőtök volt?
2014. máj. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2 éves a gyerkőc.

Megcsinálom én a dolgokat, csak összevissza, amikor eszembe jut. Semmi bejárónő. Naponta főzök, mosogatok, bevásárolok, mikor kell, mosok-teregetek.


A hivatalos munkaidő n8-h4-ig tart, pénteken rövidebb. Talán sikerül kérni 8-4-ig rendszerbe.

2014. máj. 12. 14:46
 5/6 anonim ***** válasza:

nálam így néz ki egy nap:


reggel apa viszi oviba a gyereket, én összekészülődök, megyek dolgozni. ebédidőbe beszaladok a boltba, megveszem ami kell estére, vagy 2 napra. munka után felveszem a gyereket és megyünk játszótérre ha idő engedi. 5-f6körül hazaindulunk, ha esetleg nem tudok munka közben vásárolni akkor bemegyünk a boltba, vagy haza.

ő leül a tv elé kicsit, kipihenni a napot, addig gyorsan rendet csinálok, összeszedem a szétszórt ruhákat, rendbeteszem az ágyat ha reggel nem volt időm, vagy elmosogatok ha az maradt le este.

csinálok egy kávét és leülünk a gyerkőccel picit dumálni :)

ő megy a szobájába kitalálni mit játsszunk, kipakolj, ilyesmi, én meg feldobom a kaját (olyat szoktam ami elvan nélkülem is, bmv leves, sütőbe betolom a húst, ilyesmi), aztán megyek hozzá.

f7-7 körül elmegyünk fürödni, míg neki kiengedem a vizet a kádba, addig gyorsan lezuhanyzom, szerencsére van zuhanyzónk is, így időt spórolok. ő megy a kádba én meg előveszem a pizsit, megterítek, elindítok egy mosást, közben be be megyek hozzá, csinál nekem palacsintát a kádban vagy kávét :D


fürdés után vacsi, aztán még van egy bő fél óránk még játszani, utána kakaó, fogmosás, meseolvasás. f9kor szoktam kijönni tőle, akkor megcsinálom azt amire van erőm, elpakolok, kiteregetek, mosogatok, ilyesmi :)


1,5 éve megy ez így, szóval működik :)

szombaton van a nagytakarítás, akkor végig megyek az összes helyiségen, majd a gyerekszobába rendszerezem a játékokat, elpakolom az összes ruhát mert bevallom, hét közben a teregetőről öltözünk, egyszerűen nem bírom magam rávenni, hogy ruhákat hajtogassak este 10kor :/

szóval elpakolom, felporszívózok, felmosok és szombat délután- vasárnap csak a miénk, csavargunk, játszunk, pihenünk :)

2014. máj. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]

Nem követem 100 százalékosan, de nagyon sokat segített.

2014. máj. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!