Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Teljesen kikészülök lassan az...

Teljesen kikészülök lassan az anyósomtól, mióta megszületett a kicsi. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Az anyósom hosszú évek óta alkoholista,de nem ismeri be magának.A lakásukat nem tartja tisztán,van hogy ugyanazt a ruhát hordja az apóssal hónapokig,cigiznek a lakásban...Ennek ellenére minden hétvégén mióta megszületett a kicsi(6 hónapos) el kell vinni hozzájuk,mert különben megsértődnek.A kicsi mióta megszületett összesen 2szer voltak nálunk,elvárják,hogy mindig mi hordjuk hozzájuk a kicsit,pedig egy városban lakunk.Karácsonykor is elmentünk hozzájuk a családi ebédre,délután meg hazzajöttünk,mert már nagyon nyűgös volt a kicsi,akkor volt 7 hetes.Másnap leordibálta a fejünket,mindennek lehordott minket(az hozzáteszem hogy részegen),a sógoromékat ugyanúgy,nagyon össze is vesztünk,mivel nem tetszett neki,hogy csak olyan kevés időt voltunk náluk.A párom viszont az anyjának adott igazat,rögtön rohant hozzá bocsánatot kérni(pedig szerintem az anyósnak kellett volna bocsánatot kérni,hisz ő ordibált velünk).Én 2 hónapig nem is mentem hozzájuk,csak a párom vitte a kicsit,mert kijelentette a párom,hogy nem tilthatom el az anyjától a kicsit,még ha ilyen részeges is.Most egy ideig el voltunk az anyóssal,ignoráltam őt,de múltkor már megint feldühített,mert kijelentette,hogy ha másfél éves lesz a kicsi én szépen menjek vissza dolgozni,ő akar a kicsivel lenni.Én viszont még ha rá is szorulnák a munkára,nem merném rábízni,mivel még ugyanazon a napon szokás szerint részeg volt,a kicsi meg megcsúszott a kezében én meg majd szívrohamot kaptam.A párom persze megint az anyját védte.Tegnap meg megint részegen hívott minket,hogy miért nem vittük a kicsit,pedig előre szóltunk,hogy nem tudunk menni,mert köszönteni mentünk és egy esküvőre is gratulálni.Ma pedig a dédszülőkhöz készültünk,de nem tudunk elmenni,mert muszáj elvinni a kicsit az anyóshoz.Én már teljesen kivagyok,mikor menni kell hozzájuk,félek,hogy részegen,nehogy valamit ártson a kicsinek,megint kiboruljon...A párommal is egyre többet vitatkozunk az anyja miatt,de ő állandóan védi.Egyszerűen hiába próbálok erről beszélni a párommal,ő leállít,hogy "ezt most hagyjam abba,nem akarja felhúzni magát".Mindjárt itt a kicsi keresztelője is,már előre félek,hogy ott is mit fog lerendezni.Ti mit tennétek a helyemben?Minden nap,mikor a kicsi alszik,az anyós miatt sírok,már nem bírom tovább.Már megfordult az is a fejemben,hogy egy ideig elmegyek a kicsivel az anyumhoz,hátha a párom észhez tér és kiáll mellettünk.Szeretem őt nagyon,a párom sem tudna nélkülünk létezni,imádja a kicsit,de sajnos nagyon anyás is a párom.Én ezzel tisztában voltam,hogy nagyon anyás és hogy alkoholista az anyja,de én is és a párom testvérei is azt hittük,hogy ez változni fog,ha megszületik a kicsi,de nem így lett.Bocsánat,ha egy kicsit hosszúra sikeredett,de jól esett végre mindezt kiírni magamból.

2014. máj. 18. 08:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt emberek vagytok, ne hagyd már, hogy bárki is dirigáljon. Állj végre a sarkadra, a párodnak is mondd meg, hogy döntse el mit és kivel akar, mert ez így nem mehet tovább. Eltiltani nem kell a nagyszülőtől, de vinni sem állandóan ha akartok menni ha nem. Legyenek már saját döntéseid. Ha megsértődik majd megbékül, ha kiabál nem kell vele beszélni. Csak azt lehet hülyének nézni és irányítani aki hagyja. Te hagyod.
2014. máj. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem vinnem anyos kozelebe se a gyereket. Parod meg noljon fel! Eddig ugy nez ki nem sikerult meg neki. Alljon ki melletted es rakja rendbe az anyjat! En anyosomnak egyszer kellene csak piasan a szemem ele kerulni... eddig turelmes voltal, de legyel hatarozott paroddal szemben. Anyoshoz meg egesz biztos nem vinnem. Johetne, ha akarja latni, de csak tisztan es jozanon. Ha nem megfeleleoek a feltetelek, akkor csokolom. Ha parod kakaskodik akkor akar gyermekvexelemmel is fenyegetnem...
2014. máj. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Próbálok talpra állni és megmondani a páromnak,hogy most akkor sem megyünk,de képes lenne megfogni a kicsit és elvinni.Tegnap is mikor megpróbáltam erről beszélni vele,azt mondta,hogy depressziós vagyok és csak ezért viselkedek így az anyjával.Azt is mondtam neki,hogy már megfordult a fejemben,hogy pár hétre elmennék a kicsivel az anyumhoz megnyugodni,de azt mondta,hogy azonnal eljönne értünk és ha netán szétmennénk az anyja miatt,elintézné,hogy elvegyék tőlem a kicsit,kitalálna olyan indokokat,hogy pl. én vagyok alkoholista(mégha nem is vagyok az)...
2014. máj. 18. 08:37
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez elég durva... Ha ilyeneket mond a párod, akkor ennek nem lesz jó vége... Kérdezd meg tőle,hogy ezt most komolyan gondolja?? Szétszakítaná a saját családját az anyja miatt? Az ilyennek minek párkapcsolat...
2014. máj. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Mays ***** válasza:
100%

Haaaaat nagyon sajnallak es sok turelmet, kitartast kivanok az ugy rendezesere. En a legfobb bajt a ferjedben latom....a gyerek erdekeit kene szem elott tartania es nem az anyjaet. A gyereket meg ugysem tudja elvenni toled....

Nalunk is anyos szempontjabol hasonlo a helyzet alkoholista, de abban szerencsesebbek vagyunk, h o nem is nagyon akar unokazni kolti a penzet ill. Apos penzet es ezzel elvan nyomikam. Mindenfele masszazsagyakat vesz milliokert (tenyleg millokert),unokanak eddig semmit. Persze neha eljon vendegsegbe este 8-kor.....gondolhatod mennyire orultem neki.

Szerencsere a ferjem sem gondolkodik maskent, mint en persze a szemebe nem mondjuk.

En is felek mikor nala van a gyerek, mert remeg a keze. Kitartas!!!

2014. máj. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnallak, emiatt a remalom miatt amiben élsz!

En is annak idejen oroszlanharcot kellett vivjak mindennap , h megvedjem a picim, mindennap feheredett a hajam !

Nem tudtam szules elött h ez lesz es h ilyen nehez lesz!

Sajnos a parod egy nagyon gyenge ember, fökeppen mentalisan ,azaz nem tul erös IQ es az anyja teljesen uralja, kifogtal egy ertelmi fogyatekos pasast aki alkoholista anyuka bábja, es akinek anyuka meg a sajat gyerekenek az epsegenel is fontosabb!

Soha ne bizd a gyereked arra az alkoholista felelötlen luvnyára, mert tönkre fogja tenni a fiad!

Ne hagyd magad zsarolni , védd meg a gyereked!

Egy megoldast latok, csaladterápia.

Ahol elfogadtatjak a ferjeddel az aggalyaidat, es a ferjednel elered h tiszteletbe tartsa a dönteseid mint a gyerek anyja.

Az anyost nem szabad belevonni es fölösleges is volna, az egy vén megcsontosodott , empatiara keptelen alkesz.

2014. máj. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

jogilag kérd az anyós szemben a láthatás meghatározását

akkor lenne a kezedben egy papír hogy csak havi 1 nap láthatja


és én simán szó nélkül lelépnék pár hétre

no nem anyukádhoz hanem valaki másnál húznám meg magam ...

olyannál akiről nem tudja h merre lakik

2014. máj. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Az anyóssal próbáltunk méeg decemberben beszélni az alkoholizmusáról,de nem ismeri be,pedig egész nap szinte semmit nem eszik,naponta megiszik 4l sört(nem túlzok,4 litert és ezt mind délután munka után) és még mellé a felesek.Jó volna a családterápia is,de sajnos a páromat nem tudnám rávenni,mivel szerinte csak én túlzom el a dolgokat,bolhából elefántot csinálok...Már gondolkodtam azon,hátha tudok egy olyan kompromisszumot kötni a párommal,hogy beszéljen az anyjával,hogy csak olyankor visszük a kicsit,ha nem részeg,ha azt lássuk,hogy ivott,hazamegyünk.Olyan rossz az anyós miatt nem tudok úgy örülni az anyaságnak,mint más anyukák.
2014. máj. 18. 09:28
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A férjeddel kellene elmenni egy pszichológushoz. Fel kell nyitnia a szemet, mert erre az anyafüggőségre rá fog menni a kapcsolatotok.

Az anyósod meg...... Sajnállak!

2014. máj. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a férjedet. engedi hogy a gyereke szívja a cigifüstöt? próbáljátok meg azt hogy a párod elmegy a szüleiért elhozza hozzátok és vissza. én is így beszéltem meg apámmal. most járok fel hozzájuk, 27hetes terhes vagyok, ők is cigiznek a lakásban, ha megszületik ők jönnek. nem egy városban lakunk, de akkor havi szinten fizetjük a buszukat és akkor itt láthatják a picit, de fel, hozzájuk nem viszem. és ezt tök megértették.
2014. máj. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!