Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3-4 éves és újszülött, felmerü...

3-4 éves és újszülött, felmerült egy csomó kérdés válaszolnátok?

Figyelt kérdés
3.5 éves okos nagyfiam van, jövő hónapban születik a tesó. Egyelőre egy szobában leszünk mindannyian, a két kicsi külön sarokban, mi középen. A napokban felmerült bennem a kérdés, hogy pl. éjszakai sírásnál, öltöztetésnél, etetésnél nem fog a nagy felkelni? Ha netán beteg a kicsi és szívni kell az orrát, olyankor mi van? Jó alvó a fiam, de nem ennyire. Van egy másik szoba is, de az leginkább most egy raktárra hasonlít, szándékosan rendezkedtünk egy szobába. Emellett a nagy este folyton égeti a villanyt, ugrál az ágy tetején, kiabál, hangosan játszik stb. Ezt a kicsi tolerálni fogja? Egy csomó ilyen mindennapi bajos kérdés kering a fejemben, valaki megválaszolná ?
2014. máj. 18. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

A nagyobb testvér nem szokott felébredni a kicsire.

Ha éjjel a kicsit "ápolni" kell, akkor vidd ki a fürdöszobába, úgy garantáltan nem zavarja a nagyot.

Viszont azt nem tartom elfogadhatónak, hoyg a nagy este urgál az ágyon, kiabál - ennyi idösen meg kellene neki tanítani, hogy ezt nem lehet.

Mindentöl függetlenül nem tartom jó ötletnek az "egész család egy szobában" elrendezést, de ez az én véleményem.

2014. máj. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az elrendezés átmeneti, amíg a kicsi is nem lesz egy kicsit nagyobb. Az ágy tetején ugrálást pedig ne úgy vedd, hogy szabad és megengedett, hanem gondol egyet és ugrál, hangoskodik, kiabál, persze abba is hagyja mivel rá van szólva. Viszont a hangoskodás nem kifejezetten zavar, mivel valamikor neki is ki kell élnie magát, nincs ebben semmi, nem mérgében teszi.
2014. máj. 18. 13:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk egyik dologgal sem volt probléma. Sőt, olyan is volt, hogy az sem kelt fel az orrszívásra amelyiknek szívva volt :D
2014. máj. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kérdéseidre csak az idő ad választ.

Nálunk külön szobába kerültek a gyerekek, de volt, hogy a nagy így is felkelt a kicsi bömbölésére. Igaz, gyorsan vissza is aludt. Gondolom, szokatlan volt neki az első időkben. Az orrszívás egyszer kellett eddig éjszaka, ha mellette zúgna a porszívó, tuti felkelne.

A kicsi sok mindenbe bele fog edződni, de arra készülj fel, hogy néha túlpörög, mert a nagy zajongásától nem tud, vagy csak keveset tud aludni.

Sajnos, igazságot nem lehet tenni, mert a nagyot sem lehet állandóan csöndre inteni, síri csendet sem lehet tartani, de a babának pedig a nyugodt környezet a fontos.

Azt a raktárszobát nem lehetne megcsinálni a gyerekeknek? Négyen összezsúfolva egy szobában tényleg nem a legjobb.

2014. máj. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mi vagyunk a gyerekszobában egy ággyal, majd mi költözünk a másikba, ha a kicsi nagyobb lesz :)
2014. máj. 18. 21:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk nem az éjszakával van a gond (külön szobában vannak), hanem a nappali alvásokkal. A nagyok képtelenek csöndben lenni (ennyi idősen ez természetes, hogy "elfelejtik" egy idő után) és a kicsi ébred fel állandóan idő előtt. Utána persze nyűglődik, én meg semmit sem tudok csinálni tőle. Nem tudom, mennyire lehet a raktába legalább a kiságyat bevinni. Én is áttettem a kicsit egy külön szobába, mert nem tudtam egy szobába lenni vele tovább, annyira éber alvó. Moccanni sem mertem, mert folyton megébredt (azóta átalussza az éjszakát - lehet, hogy horkolok??). Persze gyereke válogatja! Ez csak a gyakorlatban fog kiderülni!
2014. máj. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!