Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2008 október 11-én megszületet...

2008 október 11-én megszületett a fiam akivel 2011-is gyesen vagyok, közbe terhes lettem, és úgy nézzki 2010 augusztusba lesz még egy babám, és én a gyest a 2-dik baba után 2011 októberétől igényelném a 2év gyest? Meg lehet ezt csinálni?

Figyelt kérdés
2009. dec. 29. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia!Nem lehet!Ha jól látom te ki szeretnéd használni mind 2 gyermekednél a gyest!Ez úgy működik hogy az első gyermekedre addig kapod míg meg nem születik a második!Aztán már csak a másodikra fogod kapni!Az hogy esetleg nem használtad ki a 3 évet az első gyerekedre senkit nem fog érdekelni!
2009. dec. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Eltitkolni nem tudod a második babádat , és majd egy évesen szólni az államkincstárnak hogy "heló szeretnék 2 év gyest rá"!Ez nem így működik!Akárhány gyermeked van csak 1 gyesre vagy jogosult!
2009. dec. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A gyes a gyerek születésétől 3 ill már csak 2 évig jár.Tehát nem gyerekenként 2 év,amit akkor használsz fel,amikor szeretnél.Ez azt jelenti,h a születendő gyereked 2 éves koráig lehetsz csak gyesen.
2009. dec. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem akarom a törvényt kijátszani!Csak arra voltam kíváncsi ez működik-e így.
2009. dec. 29. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!