Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák mikről tanultatok meg...

Anyukák mikről tanultatok meg lemondani amit régebben simán megengedtetek magatoknak gyerekvállalás előtt?

Figyelt kérdés
Anyagi és egyéb téren...
2014. máj. 24. 09:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, a hétvégi továbbalvásról mindenképpen....

Aztán a spontán, hirtelen jött programokról, a lakás nagy mértékű szépítgetéséről, a kora esti borozgatásokról a teraszon.

Például.

2014. máj. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Pénzbeosztás jól megy?
2014. máj. 24. 09:43
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem sok mindenről,talán csak olyan apróságokat tudnék mondani,hogy mióta gyerekem van nem tudok nyugodtan napközben megnézni egy filmet.Vagy nem maradok fent hajnali 2-ig,mert holnap kelhetek 6-kor és mosott rongy lennék.


Anyagi téren sem kell olyan jelentős lemondás,legfeljebb az első egy-két évben (főleg első mert tápszer,bébi kaja meg stb) de mióta megvan a gyerek azóta jobban spórolok,és okosabban osztom be a pénzt.

2014. máj. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi úgy vállaltunk gyereket, hogy a fizetésünk így is jó legyen. Vagy hogy is mondjam:)Szóval magunktól így sem vonunk meg semmit, és rá is jut.:)


Nálunk is a spontán programok maradtak el,de van egy jó bébisintérünk, így azért elég rugalmasak vagyunk (nagyszülők vidéken, és még dolgoznak).


A hétvégi későnkelés már nem ment nekünk akkor sem, mikor csak ketten voltunk, de 8 órában dolgoztunk, akkor is csak 8-ig aludtunk, ahogy most is.:) Hétköznaponta is 8-kor van a kelés, férjem 9.30-ra, én 9-re, az ő munkahelyén van a kicsi napköziben/munkahelyi bölcsiben.


27 L 28 F

2014. máj. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A hosszú alvástól sajna meg kellett válnom, meg az órákig tartó barátnős beszélgetésektől. Dologi értelemben a saját ruhatáram frissítését fogtam vissza, mondjuk így is van bőven mit felvennem, és hát hogy nem dolgozom sokkal kevesebb félére van szükségem, inkább sétához való kényelmes de csinos darabokat szereztem be. Bevallom nem is vágyom rá igazán, meg nem is hiányzik semmi most. A babaruha-beszerzést viszont imádom, veszek boltban, e-shopban, turiban, a lényeg a vadászat a jó, szép és reális árú ruhatár kialakítása szezonról szezonra.
2014. máj. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Finom falatok. Regen nem szivesen osztottam meg a marcipanfiguramat vagy nem szoltam ha fagyi van a hutoben.Aztan amikor egyszer az egyik gyerek elkerte a marcipanomat, siman odaadtam neki es meg csak nem is fajt a lemondas. Ha keves fagyi van vagy barmi, akkor szivesen atengedem nekik.
2014. máj. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az alvásról, a tovább alvásról :) nagyon hiányzik :)

Ha az anyagi oldalát nézem, okosabban osztom én is be a pénzt, ruhatárat évente 1x, ha frissítek.

Magamra változatlanul, havi kozmetikus, köröm, havi 1-5000 között teszek félre borítékba, ebből a váratlan kiadásokat fedezzük. Évek óta így csinálom, de ugye van, hogy minden egyszerre megy tönkre, így van, hogy újra kell kezdenem. :)

2014. máj. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%
Alvás, hosszú beszélgetések vacsora közben, shoppingolás, mozi, bulizás, nagy esti séták, lakásban rend, drágább ruhák, összebújós filmnézős délutánok
2014. máj. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

A fiunk mar nagyobbacska,vele mar barmit meg lehet szervezni,mar a hetvegi hosszabb alvas is belefer,hiszen ezt o is igenyli.

Most varjuk a kistesot,o eddig atvitt ertelemben egy anyagi jellegu lemondassal jart.Lenyegeben uj auto,vagy maganorvos-magankorhaz kozul az utobbit valasztottam,az uj autot elhalasztottuk 1 evvel.Szules utan kovetkezik majd az alvasrol valo lemondas, a tobbit remelem pontosabb szervezessel megoldjuk majd:)

2014. máj. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 zabmester ***** válasza:
100%
Most így hirtelen a "napközben bármilyen filmet/sorozatot nézés" jutott eszembe. Mindig úgy szoktam mosogatni, főzni, hogy közben megy valami a laptopon, de amióta gyerekem van, azóta muszáj megválogatnom, hogy mit nézek ilyenkor, így pl. amiben csúnya beszéd van, vagy ami ijesztő, azt nem nézem akkor, ha ébren van a gyerek, csak éjjel. Ez biztos kis dolognak hangzik, de mivel nagy horror-rajongó vagyok, nekem nem volt egyszerű ehhez hozzászoknom, de most már nem okoz gondot :)
2014. máj. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!