Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van köztetek, aki sokgyermekes...

Van köztetek, aki sokgyermekes családból származik, de ô nem szeretne egy vagy két gyereknél többet? Miért?

Figyelt kérdés
2014. máj. 26. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy újságban interjút készítettek egy sokgyerekes családból származószülőkkel és a két legnagyobb gyerek azt mondta, hogy nekik 2-3-nál több nem lesz. Az egyik indokként azt mondta, hogy azért, mert néha úgy szerette volna, hogy anya néha csak az övé.

Persze megoldható, hogy a nagytesók segítsenek a kicsiknek leckében, bármiben, de a szülők sokszor azt felejtik el, hogy minden gyereknek van néha igénye a szülő 100-os figyelmére, ha mást nem egy vers kikérdezéséig, stb. Úgyhogy akik nem szeretnének sok gyereket, ott szerintem ez lehet a háttérben, hogy az anyán állandóan osztozkodni kellett.

2014. máj. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Öten vagyunk testvérek, 2 gyerekünk van.


Mi annak idején sokat nélkülöztünk (ételre futotta, de rendes ruhára, cipőre, játékokra nem) Főleg 10 éves koromtól éreztem ennek hiányát, amikor a pénz miatt nem mehettem osztálykirándulásokra, sokszor lógtam ki a többi közül a szakadt táskámmal, lyukas cipőmmel. Sosem a márkás ruházatot hiányoltam, hanem a normálisat, hogy ne csak két ócska nadrágom legyen, néha lehessen új cipőm, nemcsak a tesóim által használt. Én azóta is úgy gondolom, a szeretet nem pótol mindent. Nem élünk rosszul, de a mai világ még bizonytalanabb anyagi oldalról nézve.


Férjemék csak ketten vannak tesók, de ott meg a szülők nem értek rá sosem. Így ő az időhiányt szenvedte meg. Közös döntésünk, hogy elég a 2 gyerek. Anyagilag, időben, szeretetben.

2014. máj. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi "csak" hárman vagyunk, de kettőnél többet nem tervezünk. Miért?

-Mert én szülésznő vagyok, a férjem orvos, megoldhatatlan logisztikailag három gyerek.

-Mert nincs akkora teherbírásom, mint pl. édesanyámnak, aki ha egész életében otthon babázott volna, az is kielégítette volna (bár nem ezt tette, mindegyikünk mellett több tankönyvet is írt, ellátta a háztartást egyedül, mert apunk rengeteget volt külföldön, és egy hős).

-Mert nem akarok bevállalni három gyereket egy korábbi viszonylag komplikált császárheg mellé.

-Mert egyszerűen csak kettőt szeretnénk. :)

2014. máj. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!