Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák, anyukák, ti magatokn...

Kismamák, anyukák, ti magatoknak oldjátok meg a szépítkezést? Szerintetek is nagyon drága egy szépségszalon szolgáltatásai? (pro, kontra jöhet)

Figyelt kérdés
Begyulladt ma a körmöm,gondoltam keresek egy pedikűröst aki kivágja,hát majd hanyatt estem mikor 5000 ft-ot mondott a telefonba.Én magamnak festem,vágom a hajam,a kozmetikai dolgokat is nagyjából el tudom intézni,ez után a telefon után,még a benőtt körmöt is kivágtam nagyon nehézségek árán magamnak.Nem vagyunk csórók,átlag színvonalon élünk,de én elképedtem az árakon.Ti hogy vagytok ezzel?
2014. máj. 28. 13:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
62%

A hajamat fodrász vágja olyan 4-5 havonta vagy ha valami olyan alkalom van, akkor beszáríttatom.

Ezen kívül mindent magamnak csinálok:manikűr+körömfestés, pedikűr, szemöldökszedés, arcápolás, smink, szőrtelenítés. Ha nagyon akarnám ki tudnám fizetni ezeket, de se időm, se kedvem mindig valakihez igazodni és valahova menni ezekért.

2014. máj. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%
Én vidéken élek, itt azért nincsenek ilyen árak. A fodrásznak a mosás-vágás-szárításért borravalóval szoktam 2000 Ft-ot adni. Kozmetikába ritkán járok, de 5000 Ft-ba belefér a teljes arctisztítás, kezelés, masszírozás, sőt még egy komplett szőrtelenítés is (láb, bikinivonal). A körmöm még sosem nőtt be, de kétlem, hogy az ilyen drága lenne, mint ahogyan írtad. Egyébként szerintem nem azon múlik ez, hogy kismama, anyuka-e valaki, hanem hogy mennyi a család havi jövedelme. Sokan gyerek nélkül sem engedhetik meg ezeket maguknak, mások meg több gyerek mellett is simán.
2014. máj. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Festés,vágást fodrász csinálja 3 havonta.Minden mást én.

Szerencsére nem problémás a bőröm,így kezelésre sincs szükség,a körmöm is magam látom el,festem,vágom reszelem.

Viszont nekem volt egy csúnya körömbenövésem,ugyhogy ezzel nem szórakozom.Szakemberhez járok vele,magánhoz.

10 ezerért csinálta meg,de muszáj volt.

2014. máj. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
53%
Fodrászhoz hetente járok, kozmetikushoz, műkörmöshöz havonta. Ez így volt a gyerek előtt is, és így lesz ezután is. Ez nem anyukaság, hanem pénztárca és igény kérdése.
2014. máj. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is vidéken lakom, van egy 3 éves lányom. A hajama fodrász vágja évi 3x, 2500, ha beesik egy alkalom és muszáj, 1500, hogy feltűzze. Mivel egyik szemem pluszos a mások minuszos, (igen, van ilyen) így a szemöldökömet kozmetikus szedi, 2hetente, 2x1000, valamint havi 1 köröm, 3000. Nagyon sok volt az 5000...
2014. máj. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

3-mas,milyen szakemberhez?


Köszi az eddigieket?

2014. máj. 28. 13:32
 7/21 anonim ***** válasza:
78%
4-es vagyok. Na, miért lettem lepontozva? Nem igényességet írtam, hanem igényt. Tehát hogy van aki magának szereti megcsinálni van aki meg azt szereti, ha csak leül és más megcsinálja. A pénztárca pedig egyértelmű, ha van pénz megcsináltatom, ha nincs, nem. Mondjuk gondoltam, hogy nem sikerül értelmezni, amit írok. Amúgy az 5000 tényleg elég sok egy benőtt körömért.
2014. máj. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
48%

szerintem baromi drága a kozmetika, a manikűrből az egyszerűbb dolgokat otthon is megtudom oldani, műköröm meg ilyenek úgyis csak zavarnának. Egyébként is minden nap tiszta kosz lesz a kezem a kertben, a gatyámat is manikűrre költhetném. A borotválkozást házilag oldom meg, néha a párom szekál hogy az arcomat szőrteleníteni kéne lézeresen, de az is egy vagyon, voltam kozmetikába gyantáztatni, elkértek érte 5000 Ft-ot és másnap mintha ott sem jártam volna. Én tehát nem járok ilyen helyekre, sajnos úgyis leamortizálom magam egy nap alatt :)

szerintem te se költs ilyesmire, nem csóróság kérdése, én sem vagyok csóró, csak egyszerűen mindig van jobb helye a pénznek. Egyedül a fodrász, amit nyilván nem magamnak oldok meg.

2014. máj. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 ivilicious ***** válasza:
51%

Ha kell pedikűrös, tudok ajánlani olyat,aki házhoz megy, 2000ért, Budapesten :)

Ami irreálisan drága,azt nem veszem igénybe, fodrászhoz pedig elvből nem megyek, mindig elrontották a hajam, én meg maga a tökély ön-fodrászom vagyok :D

2014. máj. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Nem Pesti vagyok,hanem Szabolcs megyében lakom,még Pesti viszonylatban is drágának találom az 5000-et egy pedikűrért,nemhogy itt.
2014. máj. 28. 13:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!