Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen anyagi körülmények...

Ilyen anyagi körülmények mellett "belefér" három gyerek?

Figyelt kérdés

Párommal három gyereket tervezünk.

Anyagi helyzetünk a következő:

Hitelmentes kocsi és ház, én jelenleg dolgozom, de szülés után itthonmaradnék a gyerekekkel.

Párom itthon egy kisebb vállalkozást csinál (szarvasmarhákkal foglalkozik) plusz a munkahelyén nyáron havi 200-250 ezer forintot keres, télen pedig 100 ezer forint körül.

Mi a véleményetek?


2014. jún. 1. 17:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
60%

Télen 2 évig csak az ő bevétele lenne, ami 100 rugó? ebből még lejön a rezsi+kaja+élet+az állatok eltartása is?


Szerintem még téged se kellene vállalnia ekkora fizetésre, nemhogy még gyerekeket is:)

2014. jún. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
88%
100 rugobol rezsi, kocsi es ot szemely fenntartasa? Hogyan?
2014. jún. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
81%
Ebbe szerintem csak egy gyerek fér bele (nálam). Az oké, hogy a szarvasmarhákat ha eladjátok akkor lesz még pénz abból is de annak a nagy részét ismét a marhákba kell beleforgatni. Sőt, ha netalán baleset, haláleset érné a férjed akkor a semmire ott maradsz három gyerekkel? Mert neked nem lesz fizetésed sem.
2014. jún. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

100 ezer forint nagyon kevés még két főre is, gyerekek nélkül. Én egy gyereket terveznék így. Aztán majd már az egynél is kitapasztaljátok, hogy milyen költségek vannak, milyen váratlan kiadások. 2 év után mindenképpen visszamennék dolgozni. Mert a 100 e Ft 3 emberre lópikula.

Később még változhatnak az anyagiak. Szerintem felesleges előre eltervezni. Először úgy is csak egy gyerek lesz, nem egyszerre lesz a 3 :)

2014. jún. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
62%
Én erre 1 gyereket se nagyon vállalnék, télen mégis miből éltek meg? 100ezer Ft még két embernek is semmi.
2014. jún. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés az, hogy az otthoni vállalkozásból mennyi bevételetek van!?

A gyerekek után is kaptok valamennyit.

100 ezer forintra nem vállalnék három gyereket, de itt azért sok részlet kimaradt szerintem.

2014. jún. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
12%

3 gyereknél óriási adókedvezmény van.


ha most 100 a nettója akkor 3 gyereknél 170 lesz.. + 48000 családi.


200 nettó 3 gyerek esetén 330 nettó lesz.

2014. jún. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
96%
Bakker, nem egy perc alatt lesz három gyereketek, eggyel indul a buli, aztán meglátjátok, hogy álltok, van-e esetleg neked részmunkaidős lehetőség, vagy neki plusz jövedelem valahonnét. 3 gyerek, ha mondjuk köztük az orvosilag minimum indokolt 2 éves pihenőket betartjátok, az minimum öt-hat év még...
2014. jún. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy nyáron mennyit keres. Mit nem lehet ezen érteni?
2014. jún. 1. 17:46
 10/26 anonim ***** válasza:
82%
Annyi pénzre, amit leírtál egy gyereket sem vállalnék. Viszont nem írsz arról, hogy a te bevételed mennyi lenne, amíg otthon vagy. Nekem pl. a GYED-em nettó 110 eFt, a TGYÁS-m nettó 235 eFt volt. Azért ez jelentősen befolyásolja a kérdésedre a választ.
2014. jún. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!