Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Névválasztás, hogyan döntsünk?

Névválasztás, hogyan döntsünk?

Figyelt kérdés

Kislányt várunk, ez már biztos.

Az Emma nevet választottuk neki első névnek, de mivel a vezetéknév is elég rövid, szeretnénk második nevet is adni neki.

Nagyon tetszik még a Léna név, felvetült, hogy lehetne Emma Léna. Egyetlen "bajom" van, ami lehet hülyeség, hogy a Léna név is nagyon tetszik és ha tehetném, a második kislányomat így nevezném. Nem is biztos hogy lesz, nem is biztos, hogy akkor is így döntenék, de most kicsit úgy érzem, rossz lenne, ha emiatt nem lehetne. Ha viszont tényleg nem lesz több kislányunk butaság lenne, hogy emiatt hagynánk el ezt a nevet, hogy "hátha".

Szerintetek?

Hogy döntenétek?

Nagyon tetszik még a Lea is, de az nagyon ne hangzik jól, hogy Emma Lea. :)


2014. jún. 24. 15:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Én nem szeretem ha két keresztneve van valakinek, senkit nem ismerek, aki használná mindkettőt, akkor meg minek?

De ha nektek tetszik, akkor az Emma Léna jobban hangzik nekem. Ha lesz még egy kislányod, fogsz neki még biztos gyönyörű nevet/neveket találni :)

2014. jún. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
16%

Megnyugtatlak: az Emma Léna sem szép.


Most amúgy miért baj, hogy rövid? Miért akartok kics.szni szegény gyerekkel? Én örülök, hogy rövid a nevem, érettségim pl. marha nagy előny volt. Akadt, aki negyed óráig csak a nevét körmölte, amiért nagyon sajnáltuk őket. Annyi idő alatt 4-5 kisebb feladattal kész lehet lenni.

2014. jún. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%
Emma Liza, Emma Víta?
2014. jún. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem szép az Emma Léna.

Bár én is egy név párti vagyok, bár ez tök mindegy, nem is kérdezted. :)


Szerintem nevezd így, és ha lesz másik lányod, fogsz találni neki nevet, tutira!

2014. jún. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Huu kettes a te válaszod tényleg nagyon hasznos :) ...
2014. jún. 24. 16:11
 6/12 A kérdező kommentje:
A Liza is és a Víta is kicsit erősek nekem.
2014. jún. 24. 16:11
 7/12 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben én nem adnám a két ennyire kedvenc nevemet első és második névnek. Nem fogja mindkettőt használni, biztos nagyon sajnálnám azt, amelyik csak úgy ott van. (Viszont nem tudom, miért is kell akkor a második név... ha a második kedvenc név túl szép hozzá, akkor egy kevésbé szépet keresni, fura :D én sem vagyok két név-párti igazából, csak akkor értem ezt meg, ha valami kedves személy után, tiszteletből adják, pl nagyszülő nevét). Egyébként gyönyörű együtt a kettő, de külön is... :)
2014. jún. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

nekem hosszú több tagú nevem van és utálom ráadásképpen nem is használom a 2. keresztnevem de mégis minden hivatalos helyen le kell írni ami jó pár percig tart :-(


direkt örültem h rövid neve lett a gyerekeimnek

két két szótag a kereszt és vezetéknevük is


és simán hagynám az Emmát és nem tennék mellé semmit -- hiába ez a divat most ...

2014. jún. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Van egy ismerőröm, Lídia Blanka a neve (csak az elsőt használja), nővére pedig Blanka Lídia. Ez így első hallomásra elég butyután hangzik, viszont ha jobban belegondolunk, mindketten az első nevüket használják, senki nem nézte, hogy mi a 2. nevük, én is csak véletlen tudtam meg, mert rákérdeztem. Szóval minden vicc nélkül, szerintem az is járható út lenne, ha esetleg megis kapja a pici, de kistesónál ugyanúgy előjöhet. Az is lehet egyébként, hogy addigra más lesz a favorit , az embernek olyan gyoraan tud változni az ízlése, ha hall egy-egy új nevet:)
2014. jún. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyok én is :) Kiválasztottunk 2 lány nevet, mindkettő a kedvencem, és legszívesebben azt is elsőnek adnám, amit másodiknak adunk :(:D Így én valószínű, hogy néha a 2. nevén szólítom majd :D

Egyébként szerintem szép az Emma Léna, a 2. kislány meg lehet majd Lea és még valami :)

2014. jún. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!