Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi ideig voltál otthon a...

Mennyi ideig voltál otthon a gyerekeddel? Nem érezted úgy, hogy "igazságtalan", hogy a férjed dolgozik egész nap, te meg akár éveket otthon vagy?

Figyelt kérdés
Persze van az amikor apuka nagyon jól keres és simán megengedhetik maguknak, hogy egy fizuból éljenek. Nekem is a táppénzem kb annyi, mint amennyi a fizetésem volt tehát kb. annyi pénz folyik be mint amikor dolgoztam, de ha belegondolok hogy ez mellett még pluszban tudnék tenni a kasszába, hogy előrébb jussunk. Vagy ti nem szoktatok ilyeneken gondolkozni? Nem "luxus" manapság otthon maradni egy nőnek 2-3 évet? Bár nekem még nem született meg a babám, de nem tudom elképzelni hogy 1 évnél többet otthon maradjak, még ez is olyan soknak tűnik..:(
2014. jún. 28. 13:30
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
75%
Második évben nyugodtan otthon maradhat az apa a gyerekkel. Legtöbb helyen ezt pont a nők nem akarják, szóval nem hiszem hogy igazságtalan lenne.
2014. jún. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
26%

Ha megszületik, utána szerintem már nem fogod igazságtalannak érezni. :)


[link]

2014. jún. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
62%
Nem "luxus". Majd ha lesz gyereked, akkor el fogod tudni képzelni.
2014. jún. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
53%

Második elég nagy baromság a cikk, főleg magyar viszonylatban.


"A munkakör 24 órás szolgálatot igényel, a hét minden napján.

Nincs szabadság. (Igen, jól hallottad, még egy szabad napot sem lehet kivenni!)"

Gyereknek minimum van apja és jobb esetben nagyszülők is besegítenek.


"Nincs betegbiztosítás. Nyugdíjjárulékot sem tudnak biztosítani."


Még a gyesből is vonnak nyugdíjjárulékot is jár mellé TB, alanyi jogon, ezért szülés előtt egy pillanatot nem kell dolgozni.


+"A munkaadónak nem áll módjában fizetést folyósítania. (Magyarán: még éhbért sem kapsz, nem hogy szabadságot meg rendes fizetést!)"

Aki nem dolgozót szülés előtt még annak is jár gyes, aki meg dolgozót az meg megkapja a 70%-át utána 2 évig is.


Egy dolgot nem találtam abban a cikkben a magyarokra is vonatkozna és értelmes lenne.

2014. jún. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
56%
Majd ha gyereked lesz, átértékelődnek a dolgok. Most még azt hiszed, hogy a legtöbb, amit a családodnak adhatsz, az a pénz, amit megkeresel. A gyerek mellett majd meglátod, hogy a legfontosabb, amit adhatsz nekik, az az idő, amit velük töltesz.
2014. jún. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
55%

Ossz 16 hetet voltam otthon ahol mi elunk nincs gyes nincs gyed.

Ez tipikus magyar eveket otthon ulni a gyerekkel

4 gyerek felnott bolcsisek voltak semmi bajuk es en vegig dolgoztam.

2014. jún. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
70%

Már anyukám is csak egy évet volt otthon (80-as évek), mert megmondták, vagy visszajön vagy csak napközit fog kapni egész életében, ha tovább marad.


Szerintem ha egy nívós szakmában dolgozol, és nem tudsz otthonról dolgozni (pl. kutató vagy, vagy piaci elemző), akkor luxus, mert kikerülsz a véráramból és akár az egész életednek vége lehet (nincs munka, nincs pénz).


Én még nem szültem, nálunk heti két nap a kötelezően benntöltendő idő, így én úgy gondoltam, nem megyek el majd GYED-re, és nem esik ki a fizum.


A második évben maradhat amúgy nyugodtan a férjed is otthon, vagy vannak megint munkahelyi bölcsődék (multiknál pl.), a 3. év tényleg luxus szerintem is pénzügyileg.


26N

2014. jún. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
75%
Nem mindenki bír ennyi időt otthon maradni. Én egy évig bírtam ezt a bezártságot és monotonitást, utána már nagyon hiányzott a pörgés, a munka és a társasági élet. Így egy évet én, egy évet apuka maradt otthon, utána ment bölcsibe. Nekünk így volt a legjobb. :) Én nem mondanám luxusnak, itt inkább arról van szó, hogy van aki bírja, van aki nem. Aki nem, az menjen vissza az életbe, nem kötelező 3 évet otthon maradni.
2014. jún. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
72%

Nem, mert volt olyan nap, amikor a férjem télen bement a munkahelyére (náluk nyáron volt sok meló) és egész nap kávézgatott, újságot olvasott meg az asztalra borulva szunyókált egy kicsit, addig én egy percre le sem tettem a fenekem és még a vécére is kísérettel mentem, ott se volt nyugtom.


Amúgy ha megszületik, akkor más lesz. Volt munkahelyemen vezető beosztású anyuka azt mondta, hogy 6 hónap után jön vissza, meg is tartották neki a helyet, átmeneti helyettesítéssel. Végül mégsem jött vissza, 2 évig otthon maradt.

2014. jún. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim válasza:
65%
4-es, látom, sikerült megragadni a lényeget. :)
2014. jún. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!