Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek az természetes,...

Szerintetek az természetes, hogy egy 9 éves kislánynak elkezdett enyhén szőrösödni a puncija?

Figyelt kérdés
Azért aggódom, mert az alkarján is kb két éve hosszú szőrszálak lettek. Voltunk vele orvosnál, de megnézte, kérdezgetett és azt mondta, hogy szerinte semmilyen baja nincs, csak ilyen típus. Vérvétel nem volt. viszont tegnap este át kellett nézni kullancsügyben, és láttam, hogy néhány szőrszál van neki a punciján is! Szerintem ez még korai! Vigyem el vérvételre? Vagy mit csináljak? Aggódom érte!

2014. júl. 3. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A pubertás elkezdődhet ennyi idősen is. Önmagában ez nem gond, de ha gondolod, nézesd meg a hormonokat.

Orvosilag csak a pubertás miatt nem fognak beavatkozni.

Valószínű, hogy menstruálni is 10-11 éves korában fog.

2014. júl. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
egyszerűen korán érő típus... lányom is akörül kezdett és 11 éves korától menstruál is... semmi baja nincs a lányodnak szerintem de ha téged a vérvétel megnyugtat akkor vidd el...
2014. júl. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen típus, nem hiszem, hogy bármi baja lenne. Nekem már 7-8 évesen kezdett szőrösödni ott lent és nemsokkal előtte a cicim is megnőtt. Nekem kb. 9,5 évesen jött meg a menstruációm, szóval hozzátok is hamarosan be fog kopogni a 'mikulás' :)

15/L

2014. júl. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem 10,5 évesen jött meg először, előtte már a cicim is elkezdett nőni.

Emiatt nem kell orvoshoz menni.

2014. júl. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!! Kicsit megnyugtattatok! Korainak tartottam a dolgot.... De ha van ilyen, és ez természetes, akkor oké! :)
2014. júl. 3. 23:01
 6/8 anonim válasza:
Nem hinném hogy bármi baja lenne. Az én lányom 14 éves és még semmit se szőrösödik, nem mensizik, cicije is épp hogy nő. mi mentünk orvoshoz meg minden, voltunk vizsgálatokon és annyit mondtak hogy későn érő típus.
2014. júl. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Helo

Nekem 8-9 évesen kezdett szőrösödni. Most szerintm teljesen olyan, mint más velem egykorúnak. A melleim 10-11 éves koromban kezdtek nőlni. Menstruációm még nincsen, szóval nem biztos, hogy hamar meg fog neki jönni.

2014. júl. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó cagyok: 13/L
2014. júl. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!