Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki nem ismer senkit, hogyan...

Aki nem ismer senkit, hogyan oldja meg, hogy legyen egy kis társasága?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk, nem ismerek egyetlen kisgyermekest sem. Ebből kifolyólág egész nap egyedül vagyok a fiammal, kb annyi a kommunikáció, hogy időnként felhívom a szüleimet, illetve este a férjem.

Aki volt/van ilyen helyzetben, hogy oldjátok meg? Időnként szörnyűnek érzem abból a szempontból, hogy semmi kapcsolatom másokkal.


2014. júl. 9. 13:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Játszótérre le tudsz menni és a helyi anyukákkal ismerkedni. Persze, ha beszéled a nyelvet. Én reptéren, fürdőben, boltban is mindig csacsogtam valakivel. Külföldön még fontosabb a kapcsolat építés, mint itthon. Korábbi munkatársak? (Gondolom dolgozni mentél ki, aztán jött a baba)
2014. júl. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még külföldre sem kellett mennem ehhez az "élményhez". Csak elköltöztünk Budapestre. Itt ha megszólítasz valakit (mert teszem azt, ha már toljuk a babakocsit az üres úton előre, mint süket az ólajtót, akkor barátkozzunk), úgy néznek rád, mint ha legalábbis kéregetnél. Kellemetlen, így már nem teszem. Nincsenek kisgyerekes barátaim, akik vannak, ismerősök, dolgoznak, buliznak, pont tojnak arra, mikor érek rá 1-2 órácskára. Egy kisgyerekes van, de vele meg képtelenség találkozni, olyan zárkózott és mogorva, hogy eret vágok tőle, ha csak fél percre is összefutunk valahol. Szóval ez van... rokonok messze, marad a telefon, meg a kisfiam.
2014. júl. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mi nem külföldön élünk, de gondolom nálatok is vannak játszóterek esetleg játszóházak. Mi mikor lemegyünk a játszótérre vagy csak úgy sétálni sokszor találkozunk hasonló korú gyerekesekkel. Én sem ismertem senki anyukát itt a lakótelepen, de így összeismerkedtünk az utcán :) aztán kiderült itt laknak a házban vagy picit arrébb :)

Nem kell átjárni egymáshoz attól még de legalább a játszón tudod mire számíts részükről, mert már ismered őket és a gyerekek is összeszoknak, meg legalább lehet kivel dumálni :) Ezt tudom javasolni.

Esetleg vannak baba mama klubbok itthon nálunk, nem tudom nálatok vannak-e.

2014. júl. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
barátkozz a szomszédokkal, környéken élőkkel, játszótér, menj el edzőterembe néha (ha meg tudod oldani a gyereket) , sok gyerek progi van ahol ismerkedhetsz más szülőkkel, rajtad múlik ez igazából, ha ismered a nyelvet ugyanúgy lehet barátkozni mint itthon :)
2014. júl. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A nyelvvel nincs gond, de én nem vagyok az a személyiség, aki leáll trécselni idegenekkel. Ezen sajnos nem nagyon tudok változtatni.

Jártunk úszásra, egész jó kis csapat alakult ki, de valahogy a találkozás utána elmaradt. Én néhányszor kerestem a többieket, de nem értek rá, máshova mentek, majd hívnak, stb. Persze sosem tették, én meg egy idő után nem erőltettem. Könyörögni azért nem fogok.

Azt vettem észre, hogy szinte mindenhol így jártam, hogy a másik oldalról semmi visszajelzés nem érkezett.

A játszón meg max annyi van, hogy néhány szót váltunk, aztán mindenki megy tovább.

Lehet, hogy az én hibám, de ilyen vagyok. Ha meg próbálkoztam, ez lett belőle.

Pont ahogy a kettes írta. Pedig nem vagyok semmilyen téren kirívó, ellenséges, vagy akármi. Engem ez már néha konkrétan frusztrál. Mintha leprás lennék.

2014. júl. 9. 13:37
 6/12 anonim ***** válasza:
Mekkora a fiad? Ha már jár közösségbe, akkor az ottani kis barátai szüleivel sem tudsz beszélgetni, ismerkedni?
2014. júl. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi is igy vagyunk. En meg ha neha baratkozni szeretnek is, le vagyok nezve,hogy en vagyok a hulye. En sem eroltettek senkit. Jaj,es a baratnok....arrol nem is jo beszelni. Mikor terhes voltam mindegyik mar alig varta,hogy jojjon a pici....de most ha en hivom oket,egyik sem er ra
2014. júl. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A fiam 16 hónapos, úgyhogy még csak idén kezdtünk játszózni. Szeptembertől bölcsis lesz, hátha akkor jobban összefutunk másokkal. Tényleg furcsának találom az itteni helyzetet, vagy én vagyok a béna.

Az, hogy csak úgy az utcán leszólítsak valakit, ki van zárva.

A házban is csupa idősebb ember lakik, még csak egy gyerek sincs.

2014. júl. 9. 13:50
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
senki nem mondta h szólíts le idegeneket az utcán! Vagy te vagy béna tényleg, vagy egyszerűen egy külföldinek néznek még ha ott élsz akkor is, és nem akarnak barátkozni! Na ezért nem élnék külföldön soha többek közt, én ott akkor is idegen leszek ha országelnöknek választanak akkor is!
2014. júl. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én csak Budapestre költöztem -ahogy az egyik előző válaszoló-, szintén nem ismerek senkit sem. Párom reggel megy, este jön haza. Kisgyerekes ismerősöm nincs egy sem.Szóval átérzem a helyzetedet... Kisgyerekes ismerősöm nincs egy sem.
2014. júl. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!