Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azok, akik a gyereknek rosszab...

Azok, akik a gyereknek rosszabb minőségű ápolási termékeket vagy turkálós ruhát vesznek, azok maguknak is olyat vesznek?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtam, hogy sokan írják itt, hogy turiban vásárolnak a gyereknek. Azért, mert neki úgyis mindegy, hiszen kinövi, vagy pedig maguknak is vennének/vesznek onnan ruhát?


Vagy pl. aki Sparos pelust használ, az magának meg olyan öblítőt vesz?


Csak a gyereken spórolunk vagy magunkon is?



2014. júl. 10. 15:17
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Mi is vegyesen veszünk innen is, onnan is. Van turis ruhánk nekem és a férjemnek is ahogy a kisfiúnknak is és van új ruhánk is pl C&A-ból, F&F stb... (a tescos ruhákat kifejezetten szeretem magamnak is és a kisfiamnak is). Pelusból azt vesszük ami a legjobban bejön, így Liberot használ a kisfiam, viszont popsitörlőből a Tescos jött be, így abból az olcsóbbat vesszük. Élelmiszerből is van itthon tescos meg más márkás is és tisztító szerből is van márkás mosószerünk és tescos öblítőnk.

Én nem a gyereken spórolok hanem amin lehet. Egyértelmű hogy mérlegeli az ember hogy melyik a jobb ár-érték-minőség arányban, de nem csak a gyerek cuccain spórolok.

2014. júl. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek.:) nem tudom, milyen turik vannak felénk, nem mentem még be. de azt tudom, hogy pl. kínai csak egy van a Kálvin körül, amúgy nem látok azt sehol.
2014. júl. 10. 15:38
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Én magamnak is szinte mindent turiból veszek. Boltban meg ha van olcsó, DE jó minőségű termék, akkor egyértelmű, hogy azt választom. Mint ahogy a gyereknek is csak a jó állapotú darabokat veszem meg a turiban.

Amúgy szerintem az ember előbb spórol saját magán, mint a gyerekén. :)

2014. júl. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
93%

Én is azok táborát erősítem, akik az ár-érték arányt nézik. Nálunk nem jött be a Babylove, nem a márkája miatt, hanem valahogy nem jól illeszkedett a gyerekre, így Pamperst veszek neki. Próbáltam én is noname pelust, több fogyott, kifolyt belőle a pisi is, ugyanott voltam a sok cserével, mosási költséggel, mintha csak a jobb minőségűt vettem volna.

Ruhákat szoktam venni háztól (adok-veszek csoport, fillérek), bababörzén, hipermarketből, piacról, vagy kínai üzletből. Azt nézem, hogy pamut legyen, jó anyagú és kényelmes. Azt hiszem, sikerül elég vagányan öltöztetni a fiaimat, pénztárca barát módon.

Kozmetikai termékekből magamnak is, nekik is azt veszem, ami jó a bőrüknek. A saját márkás 150 Ft/l-es folyékony szappan bevált, de a picinek a koszmó miatt Babé sampont veszek. Vegyesen vannak bolti és patikai termékek.

Sokszor inkább magamon és a férjem saját magán spórol, de a gyerekek a megszokott, jól bevált minőséget kapják. Nem a márkanév miatt, hanem azért, mert az a jó. (Tipikus példa a Johnson's, nem olcsó, de nem is jó.)

Sajnos, turiban ritkán találok magamra méretet, de Lidl-ben, Tescoban sokszor kifogok remek leárazásokat és onnan vásárolok. (A férjemnek megcsíptem 3 db pólót 1000 Ft-ért, magamnak tunikát 900 Ft-ért.)

2014. júl. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
64%

Ez amolyan más zsebében turkálós kérdés.


Szerintem igen, aki turiba jár, az magának is vesz onnan cuccokat. Nekem van egy barátnőm, éppen ugyanannyit keresnek a párjával, mint mi (mindannyian orvosként dolgozunk ugyanott, ugyanakkor kezdtük, tehát tuti fix), ő mindent turiból vesz, és valóban talál baromi aranyos kis cuccokat. Én soha nem vennék turiból, mert engem riaszt a gondolat, hogy nem újak, plusz édesapám kamionsofőr, gyakran hoz Hollandiából ilyen ruhákat - nem ritka, hogy patkányok rohangálnak a zsákokban.


Kozmetikumokból ugyanolyat veszek a gyereknek, mint magamnak (Babé, Vichy), ő is ugyanezeket veszi. Arról, hogy milyen pelust használ, gőzöm nincsen, de én pl. MINDIG Tesco sajátmárkásat veszek (a baglyosat), mert mind a Libero, mind a Pampers kiütéseket hozott elő a kislányunkon, egyedül ez nem. Szóval nálunk pl. ez vált be.



Egyebekben totál mindegynek gondolom, hogy ki mit hord, ki mivel keni magát vagy a gyerekét. Nem számít.

2014. júl. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
91%
Én legelőször magamnak kezdtem el turiban ruhákat venni. Na nem azért, mert a bolti ruhákat nem engedhetem meg, egyszerűen, bejön, hogy egyediket találok, és tényleg a stílusomnak megfelelő ruhákat vehetem. (Nem úgy, mint pl. az Aréna plazaban, ahol csak a szezon aktuális divathóbortját próbálják lenyomni a torkodon) Azóta már van 2 kedvenc turim, ahová rendszeresen járok, és a ruháimnak a 80%át onnan veszem - fillérekért. :)) meg nem mondanád egyről sem, sőt, rengetegen dícsérik a ruháimat, és kérdezik, honnan vettem. Büszkén mondom nekik, hogy túrtam. Had nyúljon az arcuk. :)) Egy idő után észrevettem, hogy a gyerek részlegen is nagyon édes ruhàk vannak, így elkezdtem a kislányomnak is onnan vásárolni. Rengeteg tündéri rucija van onnan!! Most úton a kistesó, és már alig várom, hogy rávethessen magam a Nagy Lajos Király úti turi babarészlegére!! :)) Ki kell mosni, ecettel öblíteni, és jónapot, :)
2014. júl. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
A többi dolog azért más. Nem fogok sparos kencét venni a babámnak, mert az az olcsó. Abbol simán megveszem a Babét, ha a bőrének csak az a jó. Mint ahogy a kislányomnak is ilyeneket vettem, mert ekcémás volt. (Na nem a turis dolgoktól, mert amikor ő született, még nem turiztam :))) Pelusból is kipróbáltunk mindenfélét, de végül a pampers jött be, azt használtuk. :)
2014. júl. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

én magamnak is szoktam turkálni, egyszer vettem egy kardigánt újonnan, szar minőségben 2500 ft-ért, utána rögtön megtaláltam ugyanazt a típust Zarában, 1500 ft-ért a turkálóban, szinte új állapotban. azóta nem vásárolok kínai butikban.

A gyereknek mindent használtan vettünk át, egy csomagban, némely ruhán még a címke is rajta van. bolond lennék újat venni, abból a pénzből inkább vettem neki egy nívósabb matracot az ágyra.

A Sparos termékek meg nagyon jók. Magamnak is azt veszek, rühelemmel pl más márka frankfurti virslijét, egyedül a sparost tudom megenni. Higiéniás cuccokban meg addig kísérletezek, amíg olyat nem találok, ami beválik. Ha az 200 Ft-os, akkor azt fogom használni. Ha 4000 Ft-os, akkor meg azt. ár nem számít, ár-érték arány viszont igen.

És szerintem mindenki így vásárol: amikor megvesz egy olcsóbb terméket, úgy gondolja, ár -érték arányban az jó. nem kell rögtön azzal neki menni, hogy szart vesz olcsón.

2014. júl. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

vásárolok magamnak turiból is és újakat is veszek. azért picit más mert én évekig hordom ő meg max 3-4 hónapig...

így neki használtam veszem, mondjuk nem turiból, hanem első kézből veszem át, turi árhoz kicsit drágábban, új árhoz képest kb. féláron.

nem gondolom ezt spórolásnak, inkább ésszerűségnek. mondjuk már ovis a gyerekem, jó ha 3x-4x rá tudom úgy adni a pólókat, hogy nem foltos. mert leeszi, lefestékezi, kiszakítja...

pelust mindig liberot vagy pamperst használt, de nem spórolásból vagy mert a drágát szeretem hanem mert nekünk ezek jöttek be. ha a spáros nem ázott volna át, akkor azt is szívesen használtuk volna.

nagyon sok játékot szintén használtan veszek, ha jó állapotú nem vagyok hajlandó 20-30E-t kiadni mikor 5E-ért meg tudom venni, ráadásul utána ha nem megy tönkre, ugyan ennyiért eladom. szintén ésszerűségnek nevezem, nem spórolásnak

2014. júl. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
75%
Én azért vásároltam turiban is neki, mert gyönyörű alig használt ruhákat kaptam neki pár száz forintért. Így pl. egy kínai vagy tescos rugi árán kaptam 3-4 használtat. A bodyja mindég új volt, meg a zokni. Az olyan számomra mint nekem a bugyi, tehát alsó nemű. Volt neki 1-2 használt bodyja, de csak alvásra használtuk. Egyébként kínaiba, tescoba, lidl-be vásárolok neki ruhát, meg magunknak is. Úgy 3 éves koráig kaptam neki szép turis ruhákat, 50-50 %-ban volt az arány. Természetesen ahogy szobatiszta lett, a gatya is mindég új volt. Na meg a cipő, minőségi, új cipő mindég. Pelusba meg nem muszáj a drága Pampers, amikor megteszi bármelyik olcsóbb fajta is. Ki kell tapasztalni. Én nagyon szerettem a Bella Happyt, vagy a DM-est.
2014. júl. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!