Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy befizettem...

Miért van az, hogy befizettem 10. 000 Ft. -ot a Start számlára (babakötvény), de csak 9,437 Ft. írtak jóvá? Valaki ezt érti?

Figyelt kérdés
Ha, 3000 Ft.-it fizetek be, akkor pedig 2977 Ft-ot. Miért, és mir vonnak le? Valaki ezt érti?

2014. júl. 10. 22:17
 1/9 anonim ***** válasza:
kezelési költség?
2014. júl. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Úgy írják, hogy:

Jóváírás: 10.000 Ft.

Forgalomba hozatali ár: 9437 Ft.

Egyenleg: 9437 Ft.

Bármennyit fizetek, levonnak.

Be szeretnék menni személyesen rákérdezni, de csak pár hét múlva tudok csak. Mert ez így baromi idegesítő...

2014. júl. 10. 22:27
 3/9 anonim ***** válasza:
30%

Kedves gyerekek, azokat a folyamatokat, amikről a kérdező néni mesél, pénzügyeknek hívjuk. Amiről nem ud a kérdező néni, azt pedig közgazdaságtannak és matematikának hívjuk.:)


Van bankszámlád? Nézted már az elszámolását?

2014. júl. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló bácsi!

Az államkincstár küld ki minden jóváírásról egy értesítőt. Ott szúrt szemet az eltérés. A bankszámlámnak ehhez semmi köze. Ez az államkincstárban, a gyermekem nevére nyitott számlán fut.

2014. júl. 10. 22:57
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Azért ennyi, mert az eddig felhalmozott kamatot ki kell fizetni, tehát amennyit azelőtt kamatozott mielőtt te megvetted volna az adott kötvényt. Ezt természetesen majd mint kamat vissza fogod kapni, tehát nem fog veszteség érni. A babakötvénynek sem kezelési költsége, sem számlavezetési- sem egyéb díja nincs. Tudom, hogy nem egyszerű, nekem is kínai volt elsőre ez a dolog, de ne aggódj, veszteni nem tudsz vele.
2014. júl. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

én meghallgattam és köszönömmel eljöttem

meg kiakadtam a max 6000 ft államin

a fundánál ha 10-et fizetsz be, 10-et írnak jóvá, és nkem 30 -30ezrek az éves kamatok, de most nem szedem elő az éves kimutatásokat, de szóval ez mellé nyithatok még egyet, amire esetleg hol fizetek, hol nem és ara is megy állami


a babakötvény engem szabályosan meglepett mennyire gáz minden részletében


plusz nekem nem tetszett még jópár dolog, de nem megyek bele

2014. júl. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. júl. 11. 10:33
 8/9 anonim ***** válasza:
28%

úgy értettem, hogy van-e bankszámlád (jajjjh), hogy ahhoz az elszámoláshoz hasonlóan meg tudod nézni, ott miket vonnak le, és ehhez képest vajon miket vonhatnak le a Start esetében.:)


a lepontozás helyett inkább tovább kellett volna tanulni:D

2014. júl. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

1. Én nem pontoztalak le.

2. Honnan tudod, hogy nem tanultam tovább?

3. Miért kell ilyen stílusban válaszolnod? Ez a Te szegénységi bizonyítványod.

2014. júl. 11. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!