Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 4 órás bejelentett munkahellye...

4 órás bejelentett munkahellyel milyen támogatásokra leszek jogosult szülés után, és mennyi ezeknek az összege?

Figyelt kérdés
2007. okt. 19. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A négyórás munkahelyen dolgozókra is ugyan azok vonatkoznak, mint a nyolcórásokra. A GYED az éves kereseted alapján lesz kiszámolva. Tehát ha mondjuk heti öt napot dolgozol, napi négy órában, de mondjuk egész évben volt X óra túlórád, akkor az is beleszámít az átlagba. Szóval kiszámítják ez alapján az átlagkereseted, és ennek a 70%-át kapod. Ezen kívül jár a családi pótlék (egy gyerek esetén 11.000 forint, egyedülálló szülőnek 12.000 forint). Kapsz ezen kívül egy egyszeri juttatást, ez kb. 50 ezer forint, de lehet, hogy kicsit több, nem tudom pontosan. Ez a minimálisan adható nyugdíj 200%-a, tehát ez nem bérfüggő. Hát, ha jól tudom, akkor ennyi.
2007. okt. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


itt mindent megtalálsz a támogatásokról. Sok sikert.

2007. okt. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy TB szakügyintézőnek ugyanezt a kérdést tettem fel. Ő azt mondta, hogy jobban járok anyagilag, ha GYES igénylek csak, mert a GYEd kevesebbre jön ki napi 4 órás bejelentett munkaviszonnyal. Menj el TB ügyintézőhöz, ő pontosan elmondja, hogy mit tehetsz azért, hogy jobban járj anyagilag.
2007. okt. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
34%
Én ugy tudom gyes mellett akár napi 8 órát is,gyet és gyed mellett csak napi 4 órát dolgozhatsz bejelentve.A gyes és a gyet összege jövőre:28460ft.
2007. nov. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó!

GYED és TGYÁS mellett nem lehet semmilyen munkát végezni.

A GYES- nél pedig korban van szályozás, jelenleg talán a baba 1 éves korától lehet GYES mellett dolgozni. Viszont már 3 éve megszűnt, hogy időben korlátozzanak, tehát 8 órás munkaviszonyt lehet létesíteni mellette.

2010. márc. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!