Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idő, mire elbírálják,...

Mennyi idő, mire elbírálják, hogy kapok-e GYES-t?

Figyelt kérdés
Szeptember elején igényeltem meg! Azota még csak a gyermek anyakönyvi kivonatát sem küldték vissza! Mennyi idö mire vissza igazolnak?
2007. okt. 19. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
Volt előtte munkaviszonyod? Nálunk a cégnél mindent intéznek, nekem semmit nem kell csinálni, csak aláírni. Te honnan igényelted? Munkahelyeden adtad be az igénylést, vagy az államkincstárnál? Mert az egy dolog, hogy az államkincstár fizet, de a munkahelyen keresztül. A munkahelyek általában viszonylag gyorsan intézik az ilyesmit, az állambácsi már szerintem lassabban. De szeptember óta semmi nem történt, akkor menj be érdeklődni, vagy telefonálj oda, mert gondolom valamiből élni kell.
2007. okt. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne keverjétek, gyes-t mindenki kap.

Független attól, hogy volt e v. sem munkahelye.


Akinek nem volt munkahelye, annak hogy intézné a munkaadója?

Az államkincstár malmai sajnos lassan őrölnek, telefonálj rájuk.

2007. okt. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elvileg a gyest nem is bírálják, hiszen az jár, ha nem dolgoztál akkor is. Mindenképpen menjél be mert valahol meg akadhatott a papírod. Nálunk az első gyereknél anno az volt a bajuk, hogy nem vagyok még nagykorú mert 17,5 éves voltam, csak a nevemet felejtették el el olvasni amin látszott hogy férjezett vagyok, de azt hiszem külön is van ilyen kérdés h családi állapot, na mindegy szóval fenn akadtak ezen a problémán, pedig családjogilag a férjezett nő ha még nincs 18 éves akkor is nagykorú...

S ami vicces, hogy mi csak vártuk a pénzt, mert semmilyen jelzést nem kaptunk még levelet sem, hogy valami nem oké. Csak mikor rájuk telefonáltunk kotorták elő nagy nehezen a papírt és mondták, hogy ja izéé akkor ezért... meg menjek be újra vigyem az anyakönyvit, mert én nem hagytam ott és nem voltam hajlandó postázni sem.

De szerencsére természetesen visszamenőleg ki fizették a gyest.

2007. nov. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!