Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik átlagon felül jól élnek,...

Akik átlagon felül jól élnek, azok nem érzékelik, hogy rosszallóan néznek, megszólják őket a felnőttek, a gyerek ovijában, sulijában vagy a környezetükben?

Figyelt kérdés
2014. júl. 23. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Dehogynem!

A minap a bölcsiben a gondozónéni megjegyezte,hogy ne adjak a lányomra ilyen márkás,drága ruhákat,jó a kinai is,hisz ugyis összepiszkolja stb..

Értem én,de nincs a lányomnak kínais ruhája,csak új,szép és márkás.

Az ismerősök pedig azt jegyzik meg állandóan,hogy minek járunk étteremben,miért nem főzök inkább én stb..

Nem tudom,mi közük,ahhoz hogy mi étteremben eszünk olykor-olykor.

Meg hát a kollegák is,hogy mindig milyen drága ruhákat hordok,és egy újabb cipő,táska már megint.

De már nem érdekel!Sokat tanultunk,most pedig dolgozunk érte,és megtehetjük,hogy így élünk.Úgy gondolom más is így élne,ha tehetné.

2014. júl. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Nem, normális ember ilyenért nem szól be, nem néz csúnyán. Ettől függetlenül lehet páran így tesznek, de fel sem veszem, nehogy már még én érezzem magam rosszul azért, mert elértem anyagi jólétet az életben.
2014. júl. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom, az hogy az átlagnál jobban, elég relatív. Ahol lakunk, nagyon sok igen jómódú család él. Mi hozzájuk képest nem vagyunk átlagon felüliek, inkább alatta. :) Ahol dolgozom, ott meg gazdagnak számítunk.

Egyébként fura dolog ez, volt már olyan, hogy ovis gyerek szólt be a lányomnak, amiért megvan mindene (nem kell nagy dolgokra gondolni, vagy nagyon drága játékokra), holott tudom, hogy a szülei jóval többet keresnek nálunk, csak nem a gyerekekre költik. Tehát nem olyan egyértelmű ez. Én szeretek mindent megadni nekik, bár nincs bajom a használt ruhákkal pl., ha szépek. Sajnálom a márkás ruhákra a rengeteg pénzt, azért, hogy 2 hónapig hordják a gyerekek. Szépet veszek, ezért tűnhet drágának. 5 éves volt a lányom, mire az óvónő mondta, hogy azt hitte, újak a ruhái, mert milyen szép.:) Na mindegy, ilyenek miatt is lehet félreértés.

De a lényeg, hogy nyíltan nem szoktak beszólni, inkább csak pusmogás van.

2014. júl. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Jó környéken lakunk, ahol mindenki hasonló körülmények közt él, a gyerekek magánoviba járnak, nem igazán van gond ezzel.
2014. júl. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Átlag felett élünk mi is (Budapest), a gyermekem magánoviba jár, itt nem rí ki a többiek közül.


Bankszektorban, háttérterületen dolgozom- így a munkahelyemen is lényegesen jobbak a fizetések mint más területeken.


Nem, nem szól be senki, nem néznek le érte.

Persze ehhez az is hozzátartozik, hogy mi sem hivalkodunk a jólétünkkel, nincs kiposztolva a face-n, hogy hová megyünk nyaralni, hogy mennyi a megtakarításunk.


A ruházati termékek és a táskák-cipők meg nem a legfontosabb fokmérői a jólétnek számunkra, sőt pl. egy számomra (pl. clarks) vagy jó minőségű ruhaneműről (pl. marks&spencer) nem ordít harsányan, hogy mennyibe kerül. Persze ez nem LV és Prada kategória, de a Prada táskámmal nem is bosszantom sem az óvónőket, sem a kollegáimat :)

2014. júl. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Én sem érzem azt hogy kirívóan viselkednék,kifejezetten szerény embernek tartom magam,illetve bár jó minőségű,új ruhákat veszek a lányomnak,de azért nem adok ki egy pulóverért 10.000-et.Itt nálunk nincsen magánóvoda,bár igyekeztem bölcsit meg ovit is úgy választani,hogy jó környéken normális családok normális gyerekei közé járjon,de így is megszólnak mert nem turis ruhába járatom a gyerekemet.Ami meg vicc mert a múltkor elmentem egy turi mellett,és egy olyan ruhára bukkantam amit rögtön megvettem neki,annyira megtetszett,akkor meg álszent voltam,mert jómódban élek,de turis ruhát veszek.Mint ha semmi nem lenne jó,pedig ahogy írom,teljesen normális,szerény ember vagyok.Most vagy szégyellnem és rejtegetnem kellene és csórónak beállítani magam vagy szóba se állni csak gazdagokkal?
2014. júl. 23. 15:39
 7/9 anonim ***** válasza:
29%
Én még nem tapasztaltam(Bp.).A legnagyobbam külföldön egyetemista,a középsőm ovis,a pici még nincs 2 éves.Kizárólag Next ruhákat hordanak(a 2 kisebb),minden évben külföldön nyaralunk,saját,tehermentes házunk van,mindketten jó autóval járunk,a szülinapot játszóházban tartjuk,stb.,stb.DE!soha nem kérkedünk semmivel.Lehet,hogy ennek is köszönhető-és a környezetünknek is-de se rosszalló pillantások,se beszólások nem értek minket.Ráadásul a kicsi-a saját cégem miatt,muszáj bejárnom-ősztől bölcsibe megy.Államiba,délelőttönként.Ott se szólt be senki,hogy miért így,vagy úgy.
2014. júl. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

Mindig mindenkinek lesznek irigyei. Vagy azért, mert jómódú vagy, vagy azért, mert jó a házasságod, vagy jó a munkad vagy bármi. Tény, hogy minden relatív. Engem soha nem zavart aqz ilyen, mert emberek vagyunk, és bizony irigykedünk.

A pusmogás, megjegyzések meg nem zavarnak. Nem akarok mindenkivel jóba lenni, nem akarok mindenkivel beszélgetni, szóval dumáljanak csak.

2014. júl. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
69%
Nekünk a környezetünk nem irigykedik, mert tudjak mennyit dolgozunk azert hogy igy élünk. Egyedül az óvodában az ovonok tesznek megjegyzést a gyerekre, hogy mar megint milyen szép ruhában van, megint egy új játék, stb. Engem nagyon zavar, főleg hogy a ruhái nagy részét orokoljuk, igaz külföldről nagyon szép márkás ruhákat, de tény hogy kap sok újat is. Nagyon sok olyan ruhája van ami csini, nem oviba valo, ezert ra sem adom, nehogy kinezzek emiatt, de amikor mar majdnem kinőtte es alig volt rajta, volt amikor raadtam, mert sajnáltam hogy alig használta ki. Volt is egy konkrét szitu, a lanyom fel akart venni egy nagyon csini ruhát, tiszta tutu, de en pont a várható megjegyzések miatt nem akartam, végül megis abba ment mert mar úgyis majdnem kinövi. Másnap volt a karácsonyi fényképezés, megkérdeztem milyen ruhába öltöztessem holnap? Erre az volt s válasz, miért mit szeretnek, karácsonyát a lanyombol, mar igy is elég csinos ma is. Pedig csak egy ártatlan kérdés volt. Es folyton kutakodnak, ezt hol vettem, azt hol vettem, mar tényleg csak annyit mondok, hogy mindent öröklunk. Bocs ha egy kicsit hosszú lett.
2014. júl. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!