Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor érezted, hogy nem...

Mikor érezted, hogy nem szeretnél több gyermeket?

Figyelt kérdés

Annyi gyermeked lett, amennyit szerettél volna/terveztetek, vagy vágyakozol/vágyakoztok még egyre? Racionális indokok alapján döntöttél, vagy a szívedre hallgattál?

Nekem két kicsim van, szeretné(n)k harmadikat, de sok félelem is van bennem a jövőt illetően. Bírni fogjuk-e anyagilag, emberileg... Tudom, csak mi hozhatjuk meg ezt a döntést, de kíváncsi vagyok másnál merre billent a mérleg nyelve és miért.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2014. júl. 27. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én most a másodikkal vagyok terhes. Idáig mindig azt mondtam csak két gyereket akarok, na de most úgy érzem hogy a harmadik is elférne. :)

Páromnak már mondogattam hogy jó lenne harmadik is, de ő egyenlőre tiltakozik.

Nem tudom lesz-e több gyerekem, de azt szeretném hogy ez a kettő mindent megkapjon, és ne szenvedjen hiányt semmiben.

Nem hiszem hogy be tudnánk vállalni többet anyagilag sajnos :(

2014. júl. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy gyereket szerettem volna, aztán a kisfiam 1 éves kora körül úgy éreztem, hogy testvér nélkül nem lenne igazan kerek a dolog. Úgy értem, hogy a kisfiamnak szerintem szüksege van testvérre.

Van két gyerekem, 2 év korkülönbséggel, és itt megállok.

Ennél több gyerekre nem lenne elég idóm. Úgy érzem 2 gyereknek tudom megadni azt, ami szerintem fontos.

2014. júl. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
En most hogy megtudtam, a 2. babat varom, erzem azt hogy meg ez is sok. Ket babanal nem szeretnek tobbet, ebben 100% - ig biztos vagyok. Eddig nem voltam. :)
2014. júl. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Most,hogy a 3. lassan 2 éves.Mindig is 3 gyerekes anyuka szerettem volna lenni.A 2. után mindig a babacuccokat néztem,a babákat stb.Most már nem.Imádom,hogy egyre okosabb,ahogy növekszik,mindent.Már nem vágyom több babára.
2014. júl. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

4-es, erre is kíváncsi voltam, hogy el jön-e ez az érzés! Nekem 1 éves a kicsi, és nagyon szeretnék még babázni. A válaszod megerősített abban, hogy egyszer majd nyugodt szívvel el tudom ajándékozni a babaruhákat, ha nem is most, majd a harmadik után. :)

2014. júl. 27. 22:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én azt tudom neked tanácsolni,ha vágysz még egy babára,vágj bele. Mikor még csak két gyerekem volt,ugyanilyen gondolatok jártak a fejemben,mint neked. Rettenetesen vágytam egy babára,de közben féltem is,hogy hogyan alakulnak a dolgok. Terhes lettem,majd kiderült,méhen kívül tapadt meg a baba. Műtét,egyik petevezeték eltávolítása. Ezután mégjobban rálelkiztem a dologra,hogy az égiek talán nem is akarják,hogy szülessen még egy babám. Aztán mikor lehetett már próbálkozni,szinte azonnal várandós lettem. Most 5 hónapos az én kis Tündérem,aki egy áldott jó baba,imádják a tesói,meg persze én is. A legjobb döntés volt,amit hozhattam.

Én szívem szerint még szülnék,de az eszem mást mond.

2014. júl. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!