Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a testvéretek meddő lenne,...

Ha a testvéretek meddő lenne, nektek pedig összejönne egy nem kívánt terhesség, odaadnátok a gyermeket a testvéreteknek?

Figyelt kérdés

Ha igen, miért, ha nem miért nem?


A kérdés elméleti, csak egy kérdés kapcsán jutott eszembe és érdekelnek a válaszok.


2014. aug. 3. 21:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Petesejtet adnék a lombikhoz, de kihordani nem tudnám. Azért, mert nem tudnék megválni a gyerekemtől, főleg nem úgy, hogy napi szinten látnám, és nem nekem mondaná, hogy Anya.
2014. aug. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyet értek az elsővel!!!!
2014. aug. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Eddig csak tervezett gyerekeink vannak, de ha "becsúszna" egy, azt is megtartanánk, függetlenül attól, hogy a testvéremnek van vagy nincs gyereke.
2014. aug. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha jelenlegi, szingli állapotomban történne, akkor a válaszom egyértelmű igen. A tesómmal a kapcsolatom olyan, hogy elbírná, és ami a legfontosabb, önmagammal is olyan a kapcsolatom!


Ha mondjuk felelőtlenek voltunk csak a férjemmel, de ugyanúgy tudnánk jó iskolába járatni, mint a tesót, akkor nem adnám. Petesejtet viszont adnék!


25n

2014. aug. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Ha nemkivánt terhességem lenne, akkor amennyiben meg tudom oldani, hogy felneveljem, akkor megtartom magamnak. Ha valamiért nem lehetséges, akkor esetleg (de csak nagyon nagy fenntartásokkal) örökbeadnám, de csakis idegennek, rokonnak, testvérnek soha.


Az is nehéz lenne, hogy van valahol egy gyerekem, akit nem nevelhettem fel, de hogy a szemem elött nevelje a testvérem, azt nem tudnám elviselni. Márcsak azért sem, mert nagy valószínüséggel lenne, amit nem úgy tesz, ahogy szerintem optimális, beleszólni nem lenne jogom, viszont bántana, hogy nem tehetem meg a gyerekem érdekében.

2014. aug. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Most azt az esetet nézzük, hogy tényleg egyáltalán nem akarnátok gyereket. Tehát ha nem adjátok a tesónak, akkor abortuszra mentek.
2014. aug. 3. 22:10
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem mennék abortuszra, és nem adnám a testvéremnek a gyereket. Mindkét megoldás elképzelhetetlen a számomra.


Az első kérdésre visszatérve, azért a gyereknek, ha nagyobb lesz, hogy magyarázod el, hogy te, a nagynénje igazából a szülőanyja vagy, csak annyira megsajnáltad a testvéredet, hogy inkább lemondtál a saját gyerekről?


Egyébként, ha meddő lenne és gyerekre vágyna a testvérem, az elől nem zárkóznék el, hogy annyi időt töltsön a gyerekemmel vagy gyerekeimmel, amennyit akar. Ennyit tudnék tenni, többet nem.

2014. aug. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Nem.


-Azért, mert 1000000%, hogy kiderülne, és az is, hogy totálisan bonyolulttá tenné a létet egy ilyen kacifántos családban.

-Meg azért is, mert nem egy kismacska, akit megszülök, és odaadok annak, akinek szüksége van rá.

- Megkérdeztem a tesómat is (épp fb-on írogattunk egymásnak) - ő sem menne bele ilyesmibe, de én hiszem, hogy épelméjű lény nincs benne ilyen "cserében".


(Minden anya tegye a szívére a kezét: mit éreznétek, ha a gyermeketeket nem érinthetnétek anyaként...? Az élet előbb-utóbb rendeződik, többnyire elmúlnak az okok, amelyek miatt nem volt aktuális a gyerek, ha ez megtörténik - milyen lenne nagynéniként játszani azzal a gyerekkel, akit kihordtál és megszültél? Hátborzongató, bizarr, és azt hiszem tisztességtelen is ilyen formában becsapni őt. Ha meg elmondod - hát... Nem tudom, hogy abból mi sülne ki.)


Egyébként: én átéltem azt a mondatot, hogy valószínűleg Önnek nem lehet gyermeke - ennek ellenére már akkor kizártunk a férjemmel donorspermát és donorpetesejtet csak úgy, mint az örökbefogadást. Nagyon szkeptikus vagyok ugyanis az örökbefogadásokkal kapcsolatban - pszichológusként gyakorlatok alatt iszonyú "mellékhatásokat" láttam, nem kívánnám magamnak. Van, amikor működik, nekem nem vállalható rizikó.

2014. aug. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%
Jaj, még egy: az említett mondat után nekünk azonnal spontán fogant a lányunk (pedig nem kókler mondta ki az "ítéletet", sőt, a férjem is orvos, ő is úgy hitte, hogy itt nem sok esély van). A születése után töprengtünk el azon, hogy ha örökbefogadunk egy gyereket, vagy donorpetesejttel szülök egyet, akkor milyen érzés lett volna, ha utána esek teherbe...? Számomra ez is egy totál bizarr helyzet. Márpedig sokan esnek spontán teherbe pl. lombik után, vagy örökbefogadás után - számtalan nőgyógyászati és pszichológiai témájú tanulmány témája ez.
2014. aug. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
23%

Soha nem tudnék lemondani egy babáról, akit kihordtam, megszültem. Abortuszra se mennék soha.

Szerintem aki nem akar gyereket, az tud védekezni, nem hiszem el, hogy felelősségteljes védekezés mellett manapság teherbe lehet esni "véletlenül".

2014. aug. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!