Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, mert a 3 éves...

Mit tehetnék, mert a 3 éves kisfiam az utóbbi időben rettentően kezelhetetlen lett? Többi lent!

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben szinte mondhatnám azt, hogy szórakozik velünk. Nem fogad szót, este lefekvéskor még vagy 3-4 alkalommal kiabál, hogy pisilni vagy kakálni kell, ami persze nem igaz. Sokszor még fél 12-kor is fent van, kiszáll a kiságyból, rohangál, de aludni nem akar. Az evésnél szintén az van, hogy ha nem a pár kedvence van akkor minden fúúúúj, és inkább nem eszik meg semmit. Régebben még evett zöldséget, gyümölcsöt, de manapság az is fúúúj és elkezd öklendezni ha megmutatjuk Neki. Mit tennétek? Voltatok már így?

#kezelhetetelen
2014. aug. 4. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Tipikus hisztis korszak, kezdi feszegetni a határait. Nektek most kell nagyon észen lenni, mert ha teljesítitek az akaratát, onnantól már csak lefele van a lejtőn....És megállíthatatlan hisztirohamok következhetnek, így "keletkeznek" a "földhözveremmagam" gyerekek.

Lehet kicsit drasztikusan hangzik amit leírok, de hidd el nem légből kapott, a tanulmányokon kívül tapasztalatból is írok.

Este: Ha biztosan tudod, hogy nem igaz a pisi, kaki, akkor tedd hallatlanná, és ne foglalkozz vele. Az esti rohangálás kicsit fura, vajon miért nincs elfáradva, ezt ki kellene deríteni, és az okot megszüntetni. Előfordulhat táplálék ami felpörgeti, de lehet a délutáni alvás túl hosszú. Ki kellene fárasztani pl egy hosszú esti sétával.

Kaja: Ha normálisan szeretnéd etetni a gyereket, akkor el kell érni, hogy annyira éhes legyen, hogy már mindegy, mit adsz neki, meg fogja enni. (talán ez a legdrasztikusabb) Az erőltetés egy életre megutáltatja a "nem szeretett" táplálékot, de ha önként megeszi, az nem okoz gondot, viszont ehhez elég éhesnek kell lenni. Fontos lenne az étkezéseket állandóan ugyanabban az időben megejteni, és lássa a gyerek, hogy a szülő ugyanazt eszi mint ő, és nagyon ízlik neki.

Egy példán jobban el tudom magyarázni, ez nálunk hogy zajlott.

Reggeli 8:00 együtt elfogyasztjuk a tartalmasabb kaját; Tízórai: 10:00 pl egy alma; Ebéd.....Uzsi, vacsi...Időket szigorúan betartva. Bármelyik étkezésnél fújjog, és azt mondja nem kéri, mondj neki annyit, " jó nem kell megenned, de most ez az étel mást nem kaphatsz" Ha te jóízűen megetted a saját adagodat, pakolj el, és állj ellent a nyavalygásának, hogy éhes, ne adj neki semmit a következő étkezésig (két óra alatt nem fog éhen halni). Ezt a folyamatot addig ismételd amíg el nem kezdi észrevenni, hogy ő tehetetlen az akaratod ellen, és előbb utóbb bele fog nyugodni, hogy itt te döntöd el mi lesz és mi nem. Lehet az elején lesz hiszti, földhöz veri magát stb (elég nagy az eszköztáruk) , a lényeg te nyerd meg a csatát, és onnantól kezes bárány lesz. Amúgy ez a féle "sokkterápia" más területeken is beválik. Pl valami nem úgy van ahogy ő szeretné és hisztizik, csukd be a szobájába, és mond neki, hogy itt most ordíthatsz! Fog is, de nem sokáig...:) Egy két ilyen becsukás, és máris tudja hol a helye. Bocs ha hosszúra sikerültem, de regényt is tudnék írni....:)

2014. aug. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első, ez kissé kegyetlenre sikeredett...
2014. aug. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Tudom, és nehéz is, de meg lehet nézni az eredményét. :) Hozzátenném a gyerek személyiségétől is függ, kell e ilyen eszközökhöz folyamodni. A másik érdemes mérlegelni, egyszer kétszer drasztikus leszel-e a gyerekeddel, vagy hosszú évekig szégyellheted a viselkedését, mert nem sikerült megnevelni, és úton útfélen megkapod "milyen neveletlen ez a gyerek". Ja és egy biztos a gyerek nem fog kevésbé szeretni ettől, csak tudni fogja meddig mehet el. Az meg mindenkinek egyéni választása, hogy meddig engedi elmenni.
2014. aug. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
először el se akartam olvasni az első hozzászólót olyan hosszú :D aztán a 2. megjegyzés után elolvastam... egyáltalán nem drasztikus amit írt... csupán következetes... bölcsődei dolgozóként és anyaként is ugyanígy nevelem a gyerekeket... és bármilyen furcsa a bölcsiben is imádnak a gyerekek (én is őket:) ) de tudják mik a szabályok... mert simán mindent meg lehet tanítani nekik, csak KÖVETKEZETESNEK kell lenni... volt olyan kislányunk aki szó szerint 10 percenként valami miatt hasra vágta magát és hisztizett... egyszerűen nem foglalkoztunk vele, mondtuk neki, hogy szóljon ha megunta... 1 hónap után az anyja kérdezett meg minket mit csináltunk a gyerekével, hogy nem vagdossa magát már otthon se hasra :D szóval nincs kezelhetetlen gyerek, csak rosszul nevelő-szerető szülő :) ugyanis a szeretet nem egyenlő azzal, hogy mindent ráhagyunk... kérdező lehet neked is kegyetlennek tűnik amit az első ír, de hidd el, neked kell a főnöknek lenned, nem a gyereknek... ha ezerszer kell visszafektetni az ágyba este, akkor ezerszer fektesd vissza.. egy idő után rá fog jönni, hogy felesleges próbálkoznia bármivel is... ugyanez érvényes mindenre... 1-es tökéletesen leírta mit tegyél :)
2014. aug. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! Nekem se tűnik kegyetlennek az első válaszoló! A gyermekem meg alapból nem egy nyugodt személyiség, mint ahogy én sem vagyok az! rettentő nehéz lefárasztani! Kb.20 perces focizás és utána 2 óra játszótér és még vagy fél óra biciklizés után sincs nagyon elfáradva! Lehet a délutáni alvás alatt fel tud töltődni mert az kb 2 órás.
2014. aug. 4. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!