Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Feláldoznád a magzatod az...

Feláldoznád a magzatod az idősebb testvéréért?

Figyelt kérdés

(esküszöm, nem nézek több south parkot terhesen)

Ez egy elméleti kérdés. Tegyük fel, hogy terhes vagy amásodik babaval, mikor a gyermeked megbetegszik. Új szervre van szüksége. Se te se az apa nem vagytok alkalmasak donornak.

Az orvostudomány lehetővé teszi,

hogy a magzatból kinyert őssejtből a szükséges szerv "kinöveszthető". Viszont az eljárás életképtelenné tenné a magzatot. (oké, ez elég sci-fin hangzik).

Hogyan döntenél?


2014. aug. 5. 16:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%
Valószínűleg beleegyeznék.Ha más választás nem lenne.
2014. aug. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Feláldoznám, ha valóban csak így lehetne.
2014. aug. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
66%
Huuu hát én feláldoznám, de ne vedd ilyen komolyan a South Parkot. Bár még a számomra legelvetemültebb részről is kiderült, hogy nem a szerzők szívtak sok füvet, hanem tényleg van egy ilyen mű. (15. évad 1. rész, Human Centipede) :-)
2014. aug. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
56%
Felaldoznam, a szivem szaksdna meg erte biztos, de a lanyom mar itt van, ismerem minden porcikajat, mozdulatat. Szerettem igen mar magzatkent is de teljesen maskepp mint most. Kicsit erthetetlenul fogalmazom de a lenyeg h igen.
2014. aug. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
56%
Feláldoznám(bár a szívem egy része Vele halna)3 gyerekes
2014. aug. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Jajj, azt a részt azóta se tudom oklendezes nélkül megnézni.

Csak felvetődött bennem ez a gondolat.

2014. aug. 5. 17:44
 7/20 anonim ***** válasza:
30%

Én úgy tudom, őssejteket a köldökzsinórban lévő vérből nyernek, nem közvetlenül a babából.

Ráadásul, az őssejt-kutatás annyira gyerekcipőben jár...Egyetlen szervünk, a máj képes visszanöveszteni önmagát, csak őssejttől egyetlen szerv sem képes kinőni. (Ennyi erővel nem lennének végtaghiányos emberek, nem lenne szükség transzplantációra sem.)

Tudom, a kérdés elméleti. A te kérdésedből induljunk ki. Biztos, hogy a gyermek élete ezzel az eljárással megmenthető? Pusztítsak el egy egészséges magzatot, egy élettel összeegyeztethetetlen betegségben szenvedő gyerek miatt?

2014. aug. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
38%

ez sajna élő dolog


Amerikában nem egy olyan család van ahol azért születik meg a második/többedik gyerek h az elsőszülött betegségét gyógyítsák vele ....

2014. aug. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
34%
Nem csak Amerikaban, utolso.... Hanyszor latni, hallani itt Magyarorszagon is, hogy pl Pistike leukemias, ezert a szulok vallaltak masodik gyereket, hogy csontvelo donor legyen....
2014. aug. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
8.és 9. válaszoló.Félre értelmeztétek.Nálunk is van,hogy azét születik a kisebbik,hogy segítsen a nagyobbon(teljesen legálisan,sokszor az orvosok javaslatára,őssejt levételével).DE!Nem hal bele!A kérdező felvetésének a lényege,hogy a MAGZATI korban(a magzati őssejtből nyert szerv kinövesztésével)-mentik meg a nagyobbat-és ebbe az eljárásba a magzat BELEHAL!Ma még ez-szerencsére-sci-fi.
2014. aug. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!