Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyósom különbséget tesz a...

Anyósom különbséget tesz a gyermekeim között, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Két lányom van, a nagy 2és fél éves, a pici pedig 8 hónapos. Anyósom heti 1 napot itt tölt nálunk, így sajnos hetente tapasztalom, hogy nagy különbséget tesz a 2 gyerek között. A nagyot szeretgeti, puszilgatja, játszik vele és minden alkalommal hoz neki ajándékot és gyümölcsöt is. zázszor elmondja , hogy mennyire szereti(sokszor már túlzásokba esik).A picinek a névnapján kívül még soha nem hozott semmit. Ha jön, akkor megfogja néhány percre és onnantól kezdve sajnos vele már nem foglalkozik, nem dajkálja és nem is játszik vele. Mintha valami távoli ismerős gyereke lenne. Szerintetek szóljak neki érte, vagy várjak amíg észreveszi magát?Nagyon nehéz elviselni, majd megszakad a szívem...és mi lesz ha már érti majd, hogy pl. ő nem kap semmit?

2014. aug. 10. 16:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Én megbeszélném vele hogy vagy hozzon mindkét gyereknek vagy egyiknek se. A kicsi ugyan még ezt nem érzi, de nemsokára fogja...
2014. aug. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem lehet, hogy csak nem tud mit kezdeni a picivel? Vagy az is előfordulhat am, hogy latja a nagy féltékenység ės a kicsi fele es o próbál kompenzálni.
2014. aug. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%
a szülők is de a nagyszülőkre inkább jellemző hogy vannak unokák és vannak kedvenc unokák ez van
2014. aug. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk ugyan ez a helyzet,annyi különbséggel,hogy van egy lányunk és egy fiunk.Anyóséknak a mi lányunk az egyetlen lányunokájuk(4fiu mellett).Egy időben csak lányomnak vettek mindent.Akkor telt be a pohár mikor 2éve karácsonykor lányom nagy ajándékokat kapott többet is fiam meg egy kis plüsst meg egy mese könyvet.A szívem majd megszakadt mikor láttam.Akkor mondtam páromnak hogy mondja meg szüleinek hogy Innentől kezdve vagy mindkettőnek ugyan annyit vagy egyiknek se.És ne tegyenek különbséget Köztük mert egyszer a fiam is érteni fogja a dolgokat és nékik lesz rosszabb.Azóta nincs ilyen gond próbálkoznak,néha nem sok sikerrel de legalább fejlődnek.:)
2014. aug. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem lehet hogy arra gondol a kicsi úgyis megörökölte azt amit a nagynak vet, a 100 csörgőt megvenni nem sok értelme lenne.
2014. aug. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk hasonló helyzet volt. Van egy húgom meg egy öcsém. Az apai nagyim nekünk nem hozott semmit, amikor már megszületett az öcsénk. Neki hozta a játákokat, édességet, szülinapra csak ő kapott ajándékot, mi már nem. Anyámnak megszakadt a szíve, amikor látta, hogy csak az öcsénk kap valamit (nem csak mikor pici volt, hanem nagyobb korban is). Amikor kérdőre vonta a mamát, ammám csak annyit mondott, hogy de hát az öcsém a gyerek (Értsd ő a fiú). A mai napig így is viselkedik. Én már 30-on túl vagyok, a húgom 28, az öcsénk 20. És még mindig ott tartunk, hogy az öcsém a GYEREK (neki mai napig hordja a fagyit, szülinapi ajándékot), mi a húgommal meg csak lányok vagyunk, nem értékesek. De én meg is mondtam neki, hogy rendben, majd a GYEREK viszi a virágot a sírjára és majd ő gondozza, mert mi lányok nem, az biztos!
2014. aug. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ilyett én is átéltem de ma már nem foglalkozom vele mikor a lányom született nem sokkal az unokatesom és a nagynéném a lányomnak ruhát küldtek a fiaimnak meg csokit addig mig a lányom megnem született addig anyukámon kivül senkit nem érdekeltek a fiaim ,ez egy picit rosszul esett nekem a fiaimat ez nem zavarta én meg tul tetem magam rajta .
2014. aug. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
mit hozon 8 hónapos gyereknek amugy hetente max gyümölcsöt,vagy bébiétel hozhatna,mást nem lehet ,max megkérheted az anyost hogy ilyet ne csináljon máskor.
2014. aug. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezt csak a férjed tudja neki elmagyarázni, különben te leszel a rossz.

Ő mit szól ehhez?

2014. aug. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mostanában én is hasonló helyzetben vagyok :)

Anyósom mindig is "lánypárti volt".Eddig még csak a férjemnek és nekem voltak gyerekeink a családban. Amikor terhes voltam mindig elmondta, hogy imádkozik, hogy lány legyen... Én mindig rámondtam, hogy a fiú is nagyon jó lesz nekünk :) Hááát... 4 gyerekünk van, abból mind fiú :P (van két 3 éves, egy 2 éves és egy 16 hónapos, imádom mindet és tényleg nem azért vállaltunk 4-et, hogy hátha majd a következő lány lesz...)

Minden jó volt, egyenlően bánt velük, aztán 2 hónapja a másik fiának lánya született...olyan boldognak még nem is láttam anyóst soha. De azt hittem elmúlik... Rosszul gondoltam :( Pár napja voltunk náluk egy családi ebédre, ott voltak a férjem tesói is és rendesen érezhető volt, hogy a kislányt jobban szereti :( Kimentünk az udvarra, anyós leült a picivel a napozóágyra, az én fiaim is odamentek, az egyik meg akarta simogatni a baba fejét, a kedves nagyi meg úgy elrántotta a gyerek kezét... Pedig 4-en vannak testvérek, tudja, hogy mit szabad egy babával és mit nem... Rászóltam, hogy azért ezt még sem kellene, pár perc múlva a két nagyobb leült mellé, hogy nézik a babát, de hát fiúk, hamar megunták. Mondták, hogy gyere mama játszunk. Az meg,csak annyit mondott, hogy menjetek játszatok arrébb mama most az egyetlen kislányával játszik... Hát a szívem szakadt meg, ahogy a gyerek nézet :( Több kutyánk van, de azokat se küldöm el, ha egyet simogatok és jön a többi is... nemhogy egy 3 évest :( Összenéztünk a férjemmel, és hazajöttünk.

De persze nem bírtam ki, hogy másnap ne menjek vissza :P nem tudom, de engem nem hagyott nyugodni és féltem, nehogy újból megismétlődjön... Igaz először ordítottam, de aztán a lelkiismeretére hatottam :)

Elmondtam, hogy én a kutyával nem csinálok így, és, hogy igaz még kicsi, de akkor is vannak érzései és felfogja, hogy a mama őt kevésbé szereti. Megmondtam neki, hogy én nem kötelezem arra, hogy egyformán szeresse őket, ha erre magától sajnálatos módon nem képes, de akkor legalább ne éreztesse az én fiaimmal...

Ez bevált. Lehet, hogy még lesznek problémák, de most látom, hogy odafigyel...

Mond el neki, hogy nem az ajándékokról van szó, nem szorultok rá, hanem törődés és szeretett kell nekik...

2014. aug. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!