Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két évesetek mennyire eszik...

Két évesetek mennyire eszik önállóan?

Figyelt kérdés
Kislányom vagy nem hajlandó megfogni a kanalat (ez a gyakoribb) vagy pár önálló kanalazás után már csak turkálja, kavarja az ételt és akkor már inkább én etetem.
2014. aug. 13. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Gyümölcsöt nem eszi meg egészben, beleharap, de kiköpi, kivéve a banánt. Gyümölcspürét egyedül szépen kikanalaz, néha engem is megetet :D

Húsos, zöldséges ételt, szóval ebédnekvalót néhány kanállal megeszi önállóan, aztán nyújtja a kanalat, hogy etessem őt. (néha meg egyáltalán nem hajlandó enni, de akkor énekelek, Pavlovi-reflexe van rá, hogy nyissa a száját :D )

2014. aug. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mondhatni 100%-ban.1 éves kora óta nem ül etetőszékben,csak kis asztalnál.Most 23 hónapos.Villával és kanállal is tud enni.Amikor végzett odahozza nekem a tányért.Inni is kifolyatás nélkül iszik.A gyümölcsöket se nagyon aprítom,vagy hámozom.A barackot,almát,körtét gerezdekben adom oda,a kukoricát simán leeszegeti a csőről.A dinnyét felkockázom,mert azt mi is úgy szeretjük.A szőlőt is leszedegeti a fürtről.Az is igaz,hogy 3. gyerek(konkrétan négyünktől tud ellesni mindent),kislány,én pedig egyáltalán nem csinálok ügyet a dologból,hagytam próbálkozni(még ha az asztal,a környéke,és a csajszi csupa kaja lett is).Fürdeni is egyedül szokott(beleteszem a kádba,és mondom,hogy mijét mossa meg),persze azért átöblögetem utána.Nekem sokszor az a gondom,hogy túl önálló.Pedig még olyan pici.Legalább is én szeretném annak látni....
2014. aug. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kislányom 2 évesen gyönyörűen evett mindent.A kisfiam most 2 éves,hááát Ő úgy eszik mint egy kismalac. :)
2014. aug. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok,remélem októberig változni fog,akkor kezdi a bölcsit.
2014. aug. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A leves levét segítek neki bekanalazni, de a sűrűjét egyedül eszi meg, A második félét is egyedül eszi. Sosem engedte,hogy etessem,így nagyon hamar megtanult egyedül enni.
2014. aug. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1,5 eves koratol eszik egyedul es iszik sima poharbol. Allitolag villaval konnyebben tudnak eloszor enni, de nalunk pont a kanalazas ment gyorsan, villaval kesobb tanult meg. Szoval 2 evesen mar boven egyedul evett. Most 2,5 es az az idegesito, hogy sokkal trehanyabbul es figyelmetlenebbul eszik, mint akar 1 eve, allandoan kiborit valamit, 5 partedlivel kene bebiztositani a ruhazatat, de sztem ugyis sikerulne leennie magat :)

Gyerek kenokese is van, szereti megkenni a piritosat is pl.

Masban amugy abszolut nem ilyen onallo, mosdani mondjuk szereti magat, de az oltozes/vetkozes abszolut nem erdekli.

2014. aug. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát akkor mi ezek szerint mi elég rosszul állunk. Ha viszont én ráhagyom akkor az evések nagy részénél 1-2 kanálon kívül nem enne többet. Utána már csak játszana az étellel. Mondjuk elég rossz is az étvágya. Főleg a darabos kaját csak tartogatja a szájában. Jó sokára lenyeli vagy kiköpi.
2014. aug. 14. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!