Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik a legbiztonságosabb...

Melyik a legbiztonságosabb fogamzásgátlás?

Figyelt kérdés

40 éves elmúltam, van 3 gyerekem, és nagyon-nagyon nem szeretnék többet. A 3. gyógyszer mellett fogant!

Félek már mindentől, biztosat szeretnék, az óvszert a párom nem nagyon szereti, én a gyógyszerben már nem bízom, a többiről személyes tapasztalatot szeretném ha írnátok, mert most olvsgattam a neten, hogy spirál, hurok, de félelmetes amiket írnak, a petevezetéklekötésre egy fél évet kell várni, nem tudom mi lenne a jó?



2014. szept. 8. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Pedig talán az elkötés a legtutibb, de az is úgy ha elvágják és elkötik. Én ismerek ilyet, neki császármetszés közben ezt is megcsinálták mert kérte, nem terveztek többet már. Esetleg abban a félévben gumiznátok és utána mikor megcsinálják az elkötést már nem kéne. Addig kéne kibírni :)
2014. szept. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem spirál. Sok ilyen korú ismerősömnek van, van, akinek 10 éve, és tökéletesen működik. Plusz a havi szörny is elmúlik tőle, ami lássuk be, nem kis kényelem.
2014. szept. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
60%
Menyj el apácának
2014. szept. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
En csak 29 vagyok,két gyermekünk van.spirál van fent nekem.a hormonos spirál az amitől nincs menses.de az 45/50ezer.nekem sima van.ez 8000kb.nagyon jo s nem zavar. Mondjuk a leveteltől Félek de talán fog még akkor dolgozni a dokim.75 éves de nagyon megbizok benne.(nala szulettem.s a gyerekek is nála.)szerintem jó a spirál mert nem kell figyelni a gyógyszert,nem felejtem el bevenni,nem kell gumit venni,huzni...természetes családtervezés is jó de ahhoz figyelni kell a dolgokat..odalent.
2014. szept. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi. Akkor a spirálon gondolkodom, de jó lesz nekem is az olcsóbb.

Apácának hihihi, hát szüzességi fogadalmat már nem tudok tenni, ez jópofa volt.

2014. szept. 11. 11:11
 6/8 anonim ***** válasza:

A legbiztonságosabb fogamzásgátlás tényleg az, ha külön szobában alszotok a férjeddel!! :))

Bocsi- viccet félretéve, talán a spirál.

Én mondjuk idegenkedem attól, hogy valami idegen test legyen az én testemben-ugyhogy én ezt nem rakatnám fel, illetve nem is egy ismerősöm volt már, aki spirál mellett is teherbe esett. Az egyiknek meg is született a babája, másik kettőnek a spirál levétellel együtt megcsinálták a küretet is.

Sógornőm pedig rákszűrésre ment és mondta a dokija, hogy csoda hogy nem lett terhes, mert a spirálja totál el volt csúszva....

2014. szept. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A sima spiraltol ha mar 3 gyerek van siman ujra terhes lehetsz.

A hormonos jobb kevesebb a verses is biztonsagosabb.

De miert nem az ember megy el urologiara neki 5 perc mutetet es nem fajdalmas.

Az en ferjem elment azota semmit nem kell hasznalni.

40;folott 4 gyerekkel.

2014. szept. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én 35voltam, mikor a 3. gyerekünk született és kérdeztem a dokimat az elkötéses műtétről. Mondta, hogy 40alatt csak 3gyerek esetén csinálják meg, de lebeszélne róla, mert ezt végleges és még ki tudja mit hoz az élet, és lehet pár év mulva ismét babát akarnék.

Ő is azt tanácsolta, hogy inkább a férjem menjen műtétre, neki sokkal kisebb a beavatkozás, sokkal kevésbé fájdalmas, vagy szövődményes, és visszaállítaható- ha bármikor szükség lenne rá!

Úgyhogy próbálj a férjeddel beszélni- hátha hajlana erre a megoldásra!

2014. szept. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!